Uczeń olkuskiego „Mechanika” – Grzegorz Płowiec – znalazł się w gronie najlepszych uczniów w kraju w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. Oznacza to, że pokonał ponad 7 tysięcy rywali z blisko trzystu szkół w Polsce. W piątej już edycji tej Olimpiady wzięła udział rekordowa ilość uczestników, więc 30. lokata w ostatecznym rankingu jest powodem do dumy dla olkuszanina i jego opiekuna. Tym bardziej, że Grzegorz wziął w niej udział po raz pierwszy. Uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu interesuje się   transportem drogowym, motoryzacją, sportami motorowymi i muzyką.

 

Wysiłek się opłacał, bo każdy z finalistów tej olimpiady zdobył uprawnienie do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego. Dobra lokata zwalnia również w całości lub w części z czesnego za studia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, która jest organizatorem tej olimpiady.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to swego rodzaju program rozwoju talentów. Z roku na rok, do walki przystępuje coraz więcej uczniów, coraz więcej pracodawców interesuje się losami tych zdolnych ludzi – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. – Finaliści olimpiady rozpoczynają swą logistyczną karierę od sukcesu, trudno wyobrazić sobie lepszy start. Jesteśmy przekonani, że ci młodzi ludzie świetnie poradzą sobie na studiach, będą się rozwijać
i pogłębiać swoją pasję podczas staży i praktyk, na które już dziś zapraszają ich największe firmy logistyczne – dodaje.

Honorowy Patronat nad tą logistyczną rywalizacją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, a patronat merytoryczny Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze