warsztaty malta 2017 1

Ponad trzydzieścioro uczniów Gimnazjum w Kluczach uczestniczyło w warsztatach językowych na Malcie. Dużo się działo, więc każdy mógł znaleźć dla siebie coś zajmującego – relacjonują uczestnicy zajęć. – Oprócz lekcji w szkole językowej Easy School of Languages w stolicy Malty oraz zadań językowych w terenie, był też czas na zwiedzanie i relaks. Uczniowie mieszkali w domach rodzin maltańskich.

Jak opowiadają uczniowie, jedną z ciekawszych atrakcji było zwiedzanie Megalitycznych Świątyń Hagar Qim i Mnajdra na południowym wybrzeżu Malty (świątynie datowane na 3200 – 3600 lat przed naszą erą). Odwiedzili też dawną stolice Malty – Mndinę oraz miasto Rabat ze słynnymi katakumbami Św. Pawła.

warsztaty malta 2017 2

W czasie między lekcjami i wycieczkami uczniowie uzupełniali zeszyty ćwiczeń. Zadania dotyczyły przede wszystkim historii i kultury Malty. Najlepsi – ci, którzy słuchali, pytali, dociekali i poszukiwali informacji oraz oddali zeszyty ćwiczeń w terminie – zostali nagrodzeni.

warsztaty malta 2017 3

Opiekunami uczniów podczas wyjazdu byli: Aleksandra Krzyżak i Grzegorz Kaliś. Organizatorem wyjazdu była Danuta Majcherkiewicz, pełniąca jednocześnie funkcję tłumacza, pilota wycieczek oraz koordynatora zajęć językowych w terenie.

warsztaty malta 2017 4

Pełna relacja z wyjazdu na Maltę – na stronie internetowej gimnazjum: http://www.gimklucze.pl/kasia_06.pdf

Gimnazjum w Kluczach

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze