gim klucze koniec roku szkolnego

Gimnazjaliści pożegnali rok szkolny. W Kluczach rozdano nagrody najlepszym uczniom, przypomniano również najciekawsze chwile z wycieczek szkolnych i wyjazdów studyjnych. W mijającym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum w Kluczach odwiedzili m.in. Włochy i Watykan, gdzie odwiedzili grób swojego patrona, św. Jana Pawła II. Mieli także okazję złożyć kwiaty na polskich grobach na cmentarzu wojennych Monte Cassino. Ciekawym doświadczeniem był także udział w obozie językowym, na który uczniowie wyjechali na Maltę. Wyjazdy zagraniczne młodzieży przypomniano w interesującej prezentacji fotograficznej.
 
Następnie dyrekcja szkoły – dyrektor Elżbieta Jaworska i wicedyrektor Violetta Auguścik wręczyły nagrody książkowe i dyplomy gimnazjalistom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Dziś nagrody takie otrzymali uczniowie klas pierwszych i drugich, natomiast w środę wręczono je trzecioklasistom, którzy opuszczają już szkolne progi gimnazjum. Gimnazjaliści byli także laureatami stypendium Wójta Gminy Klucze, które wręczane były dzień wcześniej.

gim klucze koniec roku szkolnego2
 
Wyrazy uznania przekazano także kilkunastu uczniom którzy przez cały ubiegły rok szkolny, pod opieką Magdaleny Nowak, prowadzili szkolny sklepik ze zdrową żywnością w ramach działalności Spółdzielni Uczniowskiej „Ananas”. W symbolicznym podziękowaniu za działalność młodzi spółdzielcy otrzymali owoce – oczywiście ananasa.
 
Składając życzenia uczniom i nauczycielom, Dyrektor Gimnazjum w Kluczach Elżbieta Jaworska przypomniała, że podczas nadchodzących wakacji uczniowie będą mogli skorzystać z propozycji wspólnych zajęć i spotkań z młodzieżą niemiecką. Przewidziano bowiem wymianę wakacyjną, obejmującą pobyt gimnazjalistów na terenie partnerskiego powiatu w Niemczech oraz przyjazd młodzieży niemieckiej do Klucz.
W imieniu Wójta Gminy Klucze życzenia uczniom i nauczycielom gimnazjum przekazała Jarosława Kraszewska, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Kluczach.

Rafał Jaworski UG Klucze

gim klucze koniec roku szkolnego3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze