Na 4 października zaplanowano ogólnopolską premierę filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Biograficzny film o jednej z najbarwniejszych postaci w historii Polski będzie można zobaczyć również w Kinie „Zbyszek” w Olkuszu i Kinie „Radość” w Wolbromiu. Mająca swoich wielbicieli i krytyków produkcja filmowa jest z całą pewnością tą, którą należy zobaczyć. Zapowiedziano już, że film będzie walczył o przyszłoroczną Nagrodę Akademii w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

 

O filmie w reżyserii Andrzeja Wajdy, zdobywcy Oskara i jednego z najbardziej cenionych polskich reżyserów na świecie, było głośno zanim jeszcze powstał. Z całą pewnością dzięki samej postaci głównego bohatera, jak również różnych problemów, które się pojawiały, z finansowymi włącznie. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” został doceniony przez krytyków na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie pokazano go poza konkursem. Pojawiły się jednocześnie komentarze, że postać laureata Pokojowej Nagrody Nobla została przedstawiona z pominięciem faktów, które dla Wałęsy chwalebne nie są, natomiast mocno zaakcentowano mityczny niemal obraz ikony walki z komunizmem. Scenariusz do filmu napisał Janusz Głowacki, a w postać Lecha Wałęsy wcielił się Robert Więckiewicz. Na ekranie zobaczymy też Agnieszkę Grochowską (Danuta Wałęsa), Zbigniewa Zamachowskiego, Macieja Stuhra, Mirosława Bakę, Grzegorza Małeckiego i wielu innych. Ramą dla fabuły jest słynny wywiad, jaki przeprowadziła z Wałęsą włoska dziennikarka Oriana Fallaci (w tej roli Maria Osaria Omaggio).

4 października w „Zbyszku” film zostanie wyświetlony dwa razy i będzie można go zobaczyć do 23 października. Wolbrom zdecydował się zrezygnować z premiery i film będzie pokazany dwa tygodnie po niej (szczegółowy repertuar podamy wkrótce).

„WAŁĘSA. CZŁOWIEK Z NADZIEI”

KINO „ZBYSZEK” W OLKUSZU

4 – 6 X ; 8 – 9 X ; 11 – 16 X godz. 17.00 , 19.30

7 X godz. 19.00 , 21.30 

10 , 17 X godz. 18.30 , 21.00

18 – 19 ; 21 – 23 X godz. 17.00 

20 X godz. 11.00

CENY BILETÓW:

PONIEDZIAŁEK-CZWARTEK 14 zł (normalny), 12 zł (ulgowy)
PIĄTEK-NIEDZIELA 16 zł (normalny), 14 zł (ulgowy)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Free Dom
Free Dom
8 lat temu

[quote name=”von Kromke”]…Tak prywatnie radzę by nie tykać uznanych autorytetów, którzy ani z tobą ani z twoimi faworytami niewiele mają wspólnego…[/quote]
Kogo masz na myśli pisząc „uznane autorytety”? jezus jest postacią fikcyjną, taką samą jak Batman albo Spiderman. Możesz wierzyć że jest inaczej, ale to zaledwie wiara, nic poza tym. Mit jezusa był tworzony przez wieki przez tych, którzy chcą podporządkować sobie Ludzkość, wiara w jezusa jak i w kogokolwiek nie była, nie jest, i nigdy nie będzie obowiązkowa. Jak głosi przysłowie, każda jola może mieć swojego idola. jezus moim autorytetem nie jest, tym bardziej że wiem jacy pedofile za szlifowaniem tej „rzeźby” stoją 😆

kumaty
kumaty
8 lat temu

Dlaczego akcja filmu urywa się na 1989 r.? Dlaczego w filmie nie ma mowy o słynnej teczce TW „Bolek”, o otwartym liście Walentynowicz, o przegranych wyborach prezydenckich z Aleksandrem Kwaśniewskim i o otwartej wojnie z braćmi Kaczyńskimi?

von Kromke
von Kromke
8 lat temu

Con domie pomieszało ci się między uszami, jak w betoniarce. Ostudź nieco emocje bo ta twoja teoria kupy dupy się nie trzyma. Boje się pomyśleć kogo jeszcze zaprzęgniesz, by zyskać na wiarygodności swoich nędznych komentarzy. Tak prywatnie radzę by nie tykać uznanych autorytetów, którzy ani z tobą ani z twoimi faworytami niewiele mają wspólnego. Mnie również nie męcz. Idź na ten film skoro musisz i nie obrażaj tych, którzy z wielu powodów nie chcą tego oglądać.

Free Dom
Free Dom
8 lat temu

[quote name=”Von Kromke”]… Starałem się pisać w najbardziej komunikatywnym dla ciebie stylu, abyś mógł zrozumieć i przyswoić te słowa bez pomocy słownika…[/quote]
… Von Dupke, napisałeś w najbardziej komunikatywnym dla mnie stylu dlatego zrozumiałem, i abyś z kolei ty nie miał problemów ze zrozumieniem tekstu pisanego odpowiedziałem podobnie, z „adekwatnom do twojego poziomu kulturom osobistom”. Skoro nie zrozumiałeś książki „Kariera Nikodema Dyzmy” (o filmie nie wspominającc) nie sil się na jakiekolwiek porównania, równie dobrze wyszłoby ci porównanie niejakiego jezusa do Psa Pluto, chyba nie chcesz, aby Wałęsa miał się tak do Dyzmy jak jezus do psa?!

Von  Kromke
Von Kromke
8 lat temu

Szanowny fre com domie. Takimi własnie komentarzami dajesz o sobie świadectwo, żeś prostak i cham, któremu w tej materii nie pomogą nawet najlepsze uczelnie, a koło których w mojej ocenie, może przechodziłeś przypadkiem.Uczelnie zazwyczaj przeznaczone są dla ludzi o otwartych na wiedzę umysłach, a ty niestety masz zbyt mocno zakuty łeb, aby wykształcenie cokolwiek zmieniło u ciebie na korzyść. Jeśli nawet chcesz w nieudolny sposób dowieść, że się kiedyś czegoś i gdzieś uczyłeś, to potwierdzasz jedynie, że wykształcenie nie zawsze idzie w poprzez mądrością i kulturą osobistą. Starałem się pisać w najbardziej komunikatywnym dla ciebie stylu, abyś mógł zrozumieć i przyswoić te słowa bez pomocy słownika.

Free Dom
Free Dom
8 lat temu

[quote name=”Von Kromke”]
Fre com domie przeczytaj sobie Karierę Nikodema, a może ci coś zaświta w tej grzechotce z dwoma uszami.[/quote]
Bardziej Von Dupke z ciebie niż Von Kromke 😆
Historię Nikodema Dyzmy znam, trzeba mieć mądrość o konstrukcji cepa, aby znaleźć cokolwiek wspólnego między jednym a drugim. Zamiast pisać głupoty weź się za Elementarz, najwyższy czas, ludzie w twoim wieku są już dawno po studiach 😆

enigma1952
enigma1952
8 lat temu

[quote name=”Zenek z Zedermana”]A Jaśnie Pan „Hugo Knote” na film o prezydencie Wałęsie chyba nie pójdzie, bo Jaśnie Panu za komuny było dobrze … oj dobrze i krówek w Zedermanie nie musiał pasać …[/quote]
Jasnowidz jesteś Zenuś cy, co? Pasaj Zenuś krówki pasaj, nie mieszaj się do polityki, bo się na tym nie znasz a krówki mogą przestać dawać mleczko i stracisz cenne ojro!

Polak myślący
Polak myślący
8 lat temu

[quote name=”Zdziwiony”]…Rozdmuchajmy o JP II jakieś pogłoski o kochankach dowolnej płci, albo pedofilię…[/quote]
Wojtyła chronił pedofilów i to jest udowodniony fakt, Wojtyła pozwolił rozpanoszyć się watykańskiej mafii i to też jest fakt. Przypuszczam, że właśnie z tego powodu Franciszek nie dopuści do beatyfikacji Wojtyły, a jeżeli już podda się i zrobi to wbrew sobie. Z powodu pedofilii oraz rozpanoszonej za czasów Wojtyły mafii musiał ustąpić Ratzinger, a i nie wiadomo, czy Franciszek, głowa kościoła, potrafi nad wszechobecną kościelną mafią zapanować. Próbuje, ale już widać, że kler tłumaczy jego poczynania po swojemu. Widać też, że papież tak naprawdę niewiele ma w dzisiejszym kościele do powiedzenia, dzisiaj w kościele rządzi rozpanoszony i rozzuchwalony, upadły moralnie i mentalnie KLER. Nie widzę powodu, aby podtrzymywać pozytywny mit Wojtyły, Wojtyła był jak większość Polaków, TAKI SOBIE JEDEN.

Zdziwiony
Zdziwiony
8 lat temu

Jak Polska ma być krajem, którego pragniemy i o którym marzymy, skoro depczemy uznawane przez cały świat autorytety. Przywieziony motorówką MSW człowiek zmienił ten świat i nie takiej chciał Polski, to jest oczywiste dla ludzi wszędzie poza niektórymi naszymi „patriotami”. Rozdmuchajmy o JP II jakieś pogłoski o kochankach dowolnej płci, albo pedofilię, przyznajmy że Kopernik i Maria Skłodowska byli innej narodowości, a najlepiej Żydami, a Sobieski tajnym agentem austriackiego dworu. Ludzie, opamiętajcie się! Przestańmy wreszcie niszczyć sami siebie pod dyktando zaślepionych nienawiścią polityków i publicystów o wąskich horyzontach. Nie obchodzą mnie wątpliwości o życiorysie Wałęsy, bo dokonał wielkich zmian wykraczających poza nasze granice i to jest fakt, a że nie takich efektów dla Polski oczekiwał, jak to co mamy teraz, tego dowodził nie raz. Jestem świadom jego wad i błędów, ale zasługi je przewyższają, za nie szanuje go świat.

Zenek z Zedermana
Zenek z Zedermana
8 lat temu

A Jaśnie Pan „Hugo Knote” na film o prezydencie Wałęsie chyba nie pójdzie, bo Jaśnie Panu za komuny było dobrze … oj dobrze i krówek w Zedermanie nie musiał pasać …

Von  Pajdke
Von Pajdke
8 lat temu

Czy nie na ten film wyłożyli kasę ci z Amber Gold? Być może i z tego powody trafia toto pod strzechy, by zmniejszyć poniesione straty. Agresywna promocja jakby również podobna do wydanej kiedyś książki. Nie zdziwił bym się jak z powodu zbyt niskiego zainteresowania zaczną na to spędzać widzów ze szkół. Chociaż nasza olkuska widownia jest nie mniej wymagająca, od innej nie znaczy wcale że nie znajda się tacy, którzy po projekcji będą zachęcać do owacji na stojąco.

Von Kromke
Von Kromke
8 lat temu

[quote name=”Free Dom”][quote name=”oszczędny”]14 złotych za film o Wałęsie? to już wolę posłuchać Kazika, puszczę sobie ten kawałek: „wałęsa, gdzie jest moje 100 milionów?”[/quote]
Leniu i nierobie, weź się do roboty, a będziesz miał nie sto tylko dwieście milionów! :lol:[/quote]
Fre com domie przeczytaj sobie Karierę Nikodema, a może ci coś zaświta w tej grzechotce z dwoma uszami.

Free Dom
Free Dom
8 lat temu

[quote name=”oszczędny”]14 złotych za film o Wałęsie? to już wolę posłuchać Kazika, puszczę sobie ten kawałek: „wałęsa, gdzie jest moje 100 milionów?”[/quote]
Leniu i nierobie, weź się do roboty, a będziesz miał nie sto tylko dwieście milionów! 😆

oszczędny
oszczędny
8 lat temu

14 złotych za film o Wałęsie? to już wolę posłuchać Kazika, puszczę sobie ten kawałek: „wałęsa, gdzie jest moje 100 milionów?”

Free Dom
Free Dom
8 lat temu

[quote name=”Hugo Knote”]Lechu jest jak Gwiazda Betlejemska, która nas poprowadziła ku wiecznej szczęśliwości…[/quote]
Skończył się amerykański kredyt – skończył się socjalizm.
Upadła chaotyczna nieplanowa gospodarka – to i socjalizm upadł.
Opustoszały półki sklepowe – to i socjalizm opustoszał.
Robotników pokonała bieda – więc robotnicy dobili socjalizm.
A LECH WAŁĘSA był tylko i aż KROPKĄ NAD „i”.

Hugo Knote kręcisz się w kółko nie mając żadnych argumentów. Ja mam jeden w formie pytania: No i gdzie się podział ten twój jedyny na świecie socjalizm? Gdzie się podział ten opiewany przez ciebie dobrobyt? Kto to zniszczył? Prosty chłop i prosty robotnik? Bo przecież cała elita to była PZPR! I kto, biedny chłop i głupi robotnik zniszczyli szóstą potęgę świata? Bo przecież tak wmawiał wszystkim twój idol Edek Gierek, że Polska była SZÓSTĄ POTEGĄ ŚWIATA w co wierzył tylko on, i tacy naiwniacy jak ty. No i gdzie ten twój socjalizm?

enigma1952
enigma1952
8 lat temu

Lechu jest jak Gwiazda Betlejemska, która nas poprowadziła ku wiecznej szczęśliwości. Tak jak on na ulicy Polanki pobudujemy sobie wille i my. Będziemy sobie żyli skromnie, lecz dumnie, bo jesteśmy durnym narodem o przepraszam dumnym narodem. Lechu, to dzięki Tobie jest nam tak dobrze, że jest nam dobrze. Cała nadzieja w Tobie, jeszcze raz poderwij do boju do walki ten naród, który Cię kocha, uwielbia i szanuje. Lechu nie odwracaj się do nas tyłem. Myśmy Tobie zawierzyli, zaufali i nadal jesteś nasza ostoją. Jeśli nie Ty to, kto? Lechu, Lechu, wołamy Ciebie na puszczy. Marynarz dzięki latarni wie, jaki obrać kierunek do portu tak i Ty jesteś dla nas taką latarnią, krynicą mądrości i drogowskazem. Ten film jest hołdem dla męża stanu za jego dokonania dla tego narodu, co ja mówię Europy, świata. Uważam, że obecność w salach kinowych winna być obowiązkowa od przedszkola poprzez wszelkie szkoły i domy spokojnej starości.

Chwała bohaterom!

Hugo van der Knote

Eeee tam
Eeee tam
8 lat temu

[quote name=”niezbyt prosty”][quote name=”fuck”]
TO JEST KŁAMLIWY GNIOT A NIE FILM.
Szkoda złotówki na ogłupiacza.[/quote]
Wszystko się zgadza, tylko dodaj, że pracowałeś w komunistycznej propagandzie, która tworzyła i nadal tworzy te brednie. Dlaczego podpisujesz się nickiem?[/quote]
Przecież od razu widać, że to nie jest żaden ubek tylko bojownik PIS-u. Na całe szczęście Kaczyński nie przepadał za Wałęsą i na odwrót, bo wtedy nasz BOHATER NARODOWY Lech Wałęsa podzieliłby los biednej ś.p. Walentynowicz.

niezbyt prosty
niezbyt prosty
8 lat temu

[quote name=”fuck”]
A a propos filmu ponad 30 lat temu była w Olkuszu Pani Anna Walentynowicz i opowiadała jak Wałęsę przywieźli motorówką MSW i popijał z dyrektorem stoczni jak ludzie strajkowali.
TO JEST KŁAMLIWY GNIOT A NIE FILM.
Szkoda złotówki na ogłupiacza.[/quote]
Wszystko się zgadza, tylko dodaj, że pracowałeś w komunistycznej propagandzie, która tworzyła i nadal tworzy te brednie. Dlaczego podpisujesz się nickiem? Podpisz się imieniem i nazwiskiem, sprawdzimy kim jesteś. 30 lat temu, powiadasz, to niedawno. A Walentynowicz? No wiesz, ktoś napisał wcześniej, że robotnicy to są prości ludzie, dzielni, waleczni, potrzebni są, ale są prości. Walentynowicz nie była inną. Ty też jesteś prostym człowiekiem, dlatego nie rozumiesz co zrobił Wałęsa, proponuję więc zaufaj mądrzejszym, zaufaj ty i niech zaufają mądrzejszym inni prości ludzie. I nie mąć, nie podoba ci się weź dzieci i pójdź z nimi na Królewnę Śnieżkę Disneya 😉

fuck
fuck
8 lat temu

http://www.kontrowersje.net/wa_sa_cz_owiek_z_czego_popadnie_i_jak_mu_si_palnie
A a propos filmu POnad 30 lat temu była w Olkuszu Pani Anna Walentynowicz i opowiadała jak Wałęsę przywieźli motorówką MSW i popijał z dyrektorem stoczni jak ludzie strajkowali.
TO JEST KŁAMLIWY GNIOT A NIE FILM.
Szkoda złotówki na ogłupiacza.

pawel1
pawel1
8 lat temu

Droga redakcjo, poprawcie sobie błąd, a mianowicie: premierę zaplanowano na 4 ale października, a nie września jak napisaliście.

PeOwiec
PeOwiec
8 lat temu

[quote name=”DD”]I dalej oszukiwać i okradać z normalności następne pokolenia.[/quote]
Co nazywasz „normalnością”? Zbrodniczy bandycki socjalizm, który skrycie gnębił i mordował niewinnych ludzi, w którym to socjalizmie donos ubeka lub esbeka wystarczył aby zniszczyć każdego człowieka i jego rodzinę? „Normalnością” nazywasza kraj, w którym rządziła samozwańcza PZPR pod osłoną czołgów okupanta jakim był wielki brat ZSRR?

Byłeś ubekiem, esbekiem, tajnym agentem, pezetpeerowcem, UPowcem, ormowcem lub czerwonym trepem!
Tak, dla takich jak ty to była „NORMALNOŚĆ”. Normalność polegająca na donosicielstwie, i pełnych półkach z szynkami, pomarańczami i ruskimi koniakami w kasynach lub sklepach w piwnicach komitetów PZPR. Kto miał paszport na cały świat? Tacy jak ty, tacy jak synalek Jaroszewicza, córka Gierka, jak reszta pezetpeerowskiej gówniarzerii! Nienormalne w tym kraju jest tylko to, że nie rozliczono do końca takich klęczących pachołków Rosji jak ty.

PeOwiec
PeOwiec
8 lat temu

.
Lech Wałęsa jest Wielkim Człowiekiem, który przegonił Komunę. Pogonił PZPR, ORMO, i potężne ZSRR!
Wałęsa wygrał Polskę dla Polaków, tak jak, niestety, Wojtyła przegrał nasz kraj dla kleru (miejmy nadzieję, że Franciszek to uporządkuje i kler wróci do swojego miejsca w szyku).
Wraz z upadkiem socjalizmu odeszła utopia, absurd, oraz puste półki… pełne OCTU. Ulotniła się własność wspólna czyli niczyja, odeszła samowybieralna władza, zamknięto fikcyjne zakłady molochy na glinianych nogach zatrudniające tysiące GŁODNYCH robotników
Lech Wałęsa jest Człowiekiem prostym. Jak większość, która z nim walczyła, nie byli w stanie rządzić państwem. Dlatego od początku transformacji do rządzenia wybieramy ludzi, jak nam się wydaje, mądrych, którzy będą w stanie udźwignąć to, co Wałęsa z innymi wygrali. Różnie z tą ich mądrością bywa, ale nikt nie zaprzeczy, że nie wybierają się sami, tak jak to było pod rządami PZPR. Jesteśmy wolnym krajem, mamy DEMOKRACJĘ! Lechu, DZIĘKI!!!

By żyło się lepiej
By żyło się lepiej
8 lat temu

Film o Bolku za pieniądze Amber Gold –jak puścić naród w skarpetkach

DD
DD
8 lat temu

I dalej oszukiwać i okradać z normalności następne pokolenia.