P1140956

Miniony weekend upłynął mieszkańcom dwóch największych olkuskich osiedli pod znakiem wspólnej zabawy. Wszystko za sprawą festynu na osiedlu Pakuska oraz rodzinnego pikniku, który odbył się w dolince na osiedlu Młodych.

 

Stało się już tradycją, że w ostatni weekend sierpnia na terenie południowych osiedli naszego miasta organizowane są rodzinne imprezy integrujące lokalną społeczność. W miniony weekend, pomimo deszczowej aury olkuszanie chętnie skorzystali z możliwości wspólnej zabawy.

W sobotę mieszkańcy osiedla Młodych mogli uczestniczyć w otwartym Pikniku Rodzinnym, który odbył się na terenie Dolinki. Była to już trzecia edycja tej imprezy. W tym roku za jego organizację odpowiadał Zarząd Osiedla Młodych wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Młodzieży Olkuskiej SIMO. Na przybyłych czekało wielkie grillowanie, konkursy oraz słodki poczęstunek.

Harcerze z olkuskiego hufca ZHP przygotowali szereg zabaw dla dzieci. Najmłodsi mogli zająć się puszczaniem baniek mydlanych lub dać upust swoim talentom podczas zajęć plastycznych. Nie zabrakło także konkurencji sportowych, przygotowanych przez pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

P1140845

Wśród atrakcji znalazły się także pokazy samochodu strażackiego oraz policyjnego radiowozu i sprzętu kryminalistycznego. Na koniec imprezy jej organizatorzy przygotowali kolorową niespodziankę dla dzieci i dorosłych – wyrzut kolorów Holi.

– Dziękujemy za pomoc wszystkim naszym sponsorom i partnerom. Przede wszystkim jednak dziękujemy mieszkańcom za to, że tak licznie pojawili się w Dolince. Postawiliśmy sobie za cel zorganizować wydarzenie łączące wszystkie pokolenia. To było rodzinne, miłe popołudnie, podczas którego każdy mógł znaleźć coś dla siebie – komentuje Olga Kamionka ze stowarzyszenia SIMO.

{joomplu:80533}{joomplu:80521}{joomplu:80492}

W niedzielę odbył się też festyn na Pakusce – jedna z najdłużej organizowanych tego typu imprez w naszym mieście. Za jego przygotowanie odpowiadał Zarząd osiedla we współpracy z UMiG Olkusz, Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz Olkuską Spółdzielnią Mieszkaniową. Impreza odbyła się przy okolicznym placu zabaw.

P1150051

– Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby organizacja imprezy stała na najwyższym poziomie. Niestety tym razem pogoda nam nie sprzyjała. Mimo tego przygotowaliśmy dla przybyłych szereg atrakcji. Najmłodsi brali udział w konkursach z nagrodami, mini zawodach oraz animacjach. Podczas imprezy dzieci mogły też zasiąść za kierownicą wozu bojowego Straży Pożarnej oraz policyjnego radiowozu i zapoznać się z ich wyposażeniem. Zgromadzonym czas umilały występy wokalistów z olkuskiego MOK-u – wylicza Artur Rosołek, przewodniczący Zarządu osiedla Pakuska.

{joomplu:80575}{joomplu:80564}{joomplu:80561}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Farba
Farba
4 lat temu

[quote name=”ELA z Bogucina M.”]Tylko pozostaje podziękować organizatorom letnich imprez zarówno na wsiach jak i w miastach,no oczywiście oprócz Bogucina Małego,nawet plac zabaw w REMONCIE całe wakacje niedostępny dla dzieci,nie wspomnę o imprezach od paru lat…[/quote]
[quote name=”ELA z Bogucina M.”]Tylko pozostaje podziękować organizatorom letnich imprez zarówno na wsiach jak i w miastach,no oczywiście oprócz Bogucina Małego,nawet plac zabaw w REMONCIE całe wakacje niedostępny dla dzieci,nie wspomnę o imprezach od paru lat…[/quote
____***____

Bogucin Mały miał swój Summer BOOM Color Festival – na długa przed tym zanim to zabawa zagościła w Olkuszu… polecam fotorelację https://web.facebook.com/events/446516112495762/ – proszę swoimi komentarzami nie krzywdzić tych którzy przyczynili się do nagłośnienia i pomocy Amelce – to MOSiR i MOK Olkusz za zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia

normalny
normalny
4 lat temu

[quote name=”Adam001″]A gdyby takie imprezy dla dzieciaków organizować częściej, a nie tylko raz w roku ?[/quote]
Żadnych głośnych imprez w moim mieście Olkuszu!

normalny
normalny
4 lat temu

Ta głośna hołota niech urządza sobie imprezy w zamkniętych izolowanych od hałasu pomieszczeniach.

ELA z Bogucina M.
ELA z Bogucina M.
4 lat temu

Tylko pozostaje podziękować organizatorom letnich imprez zarówno na wsiach jak i w miastach,no oczywiście oprócz Bogucina Małego,nawet plac zabaw w REMONCIE całe wakacje niedostępny dla dzieci,nie wspomnę o imprezach od paru lat…

Z Mlodych
Z Mlodych
4 lat temu

[quote name=”Adam001″]A gdyby takie imprezy dla dzieciaków organizować częściej, a nie tylko raz w roku ?[/quote]
Na Osiedlu Młodych to już była trzecia impreza w Dolince w te wakacje. Poza tym są imprezy organizowane przy obu szkołach

Adam001
Adam001
4 lat temu

A gdyby takie imprezy dla dzieciaków organizować częściej, a nie tylko raz w roku ?