julka turniej2013-tv

julka turniej2Dzieci dziecku, czyli Orbita dla Julki Poczęsnej – pod takim nieformalnym hasłem w ostatnią niedzielę w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie odbył się Memoriał Jadwigi Kuczyńskiej, podczas którego zbierano pieniądze na protezę ręki dla 6 – letniej Julki. Wszystko dzięki Stowarzyszeniu Orbita, gdzie na co dzień pod okiem kilkunastu trenerów lekcje futbolu pobierają mali piłkarze w „żółto – niebieskich” barwach. Ale obok misji sportowej, Orbita jest wrażliwa na troski innych. Z tej racji już po raz trzeci Jarosław Tomczyk i jego współpracownicy postanowili wyjść z pomocą do swojego przyjaciela.

Mowa tutaj o przyjacielu, który z Orbitą jest na dobre i na złe. Julka Poczęsna wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z „Krecików” stale wspiera młodych piłkarzy, podczas podobnych turniejów dając występy na parkiecie w formacji cheerleaders. Teraz to klub zrewanżował się swojej fance, organizując turniej charytatywny. – Mamy ogromną nadzieję, że jeśli nie uda się zebrać całości kwoty niezbędnej na zakup protezy rączki, to chociaż w znacznym stopniu ułatwimy rodzicom to zadanie – mówił podczas piłkarskich zmagań prezes Orbity, Jarosław Tomczyk. Sternik bukowieńskiego stowarzyszenia okazał się dobrym prorokiem, bo choć nie udało się zebrać potrzebnych przeszło ośmiu tysięcy złotych, to i kwota 4400,21 zł robi spore wrażenie. Jak łatwo wywnioskować, rodzice Julki po niedzielnym memoriale mają już połowę środków na zakup medycznej protezy. – Każdego roku staramy się, aby nasze inicjatywy stawały się coraz bardziej urozmaicone. Widzimy potrzebę organizacji takich imprez, bo i nawet w naszym najbliższym otoczeniu związanym z Orbitą mamy sporo osób, którym staramy się systematycznie pomagać – dodaje prezes Tomczyk.julka turniej1

Podczas zbiórki pieniędzy wszyscy, którym los Julki nie jest obojętny, mogli wrzucić dowolną sumę do specjalnie przygotowanych na tą okazję puszek. Do kupienia były też drobne pamiątki i sporo łakoci, przygotowanych przez mamy małych piłkarzy. Oprócz zbiórki publicznej, na wszystkich zgromadzonych w hali MOSiR-u czekały też licytacje atrakcyjnych sportowych gadżetów, od rękawic bokserskich, aż po koszulki piłkarskie i pamiątki kolekcjonerskie. Kwestujących, jak i młodych graczy występujących na parkiecie dzielnie z trybun wspierał m.in. Alan Czerwiński, piłkarz I-ligowego GKS-u Katowice, który pierwsze kroki na boisku stawiał nie gdzie indziej jak właśnie w Bukownie.

Mając osiem lat, zawodnik powinien bawić się piłką, cieszyć się z najmniejszych sukcesów. Przyjdzie też czas na ciężką pracę i wzmożone zajęcia treningowe. Każdy z piłkarzy powinien pamiętać też o innych, o ludziach mu bliskich, a często potrzebujących wsparcia. Dlatego ogromnie się cieszę, że Orbita i wszyscy ludzie dobrej woli mają tak szeroko otwarte serca – mówi Czerwiński.

A te serca zwrócone były w stronę głównej bohaterki popołudnia. – Julka jak na każdą główną bohaterkę dnia przystało, jest chwytliwą, ujmującą i uśmiechniętą dziewczynką, która ze wszystkim radzi sobie wyśmienicie. Znamy się już cztery lata i choć co prawda nasze drogi już niedługo się rozejdą, to jednak, stare dobre znajomości przetrwają bardzo długo – przyznaje Anna Strzelczyk z Przedszkola w Bukownie, która jest wychowawczynią Julki i całej grupy „Krecików”. Jak przyznaje Julka Poczęsna, w przedszkolu najbardziej lubi się uczyć. Z pewnością na podobne pytanie zadane małym przyjaciołom dziewczynki występującym na boisku, odpowiedź była by bardzo podobna. Bo Orbita wychowuje i uczy poprzez sport, a piłkarskich idoli i wzorów jej nie brakuje.

Turniej charytatywny poświęcony sześciolatce wygrał Uczniowski Klub Sportowy z Szopienic, który w Wielkim Finale 2:0 pokonał Górnika Libiąż. Gospodarze imprezy, debiutujący przed własną publicznością musieli zadowolić się miejscem na najniższym stopniu podium. W decydującym o brązie spotkaniu, Orbita 3:0 ograła odwiecznego rywala z Dąbrowy Górniczej. Tabelę uzupełniły WAP Wolbrom oraz AP 21 Kraków. Nie wyniki tego dnia były jednak najważniejsze… Liczył się uśmiech jednej osoby – Julki, która być może już niebawem będzie się mogła cieszyć z niemal stuprocentowej sprawności.

Relacja filmowa:

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze