To już w ten weekend na miłośników turystyki i wydarzeń kulturalnych czeka JUROMANIA czyli Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej, organizowane w tym roku w ok. 20 obiektach na całej Jurze. W Gminie Klucze zaczynamy dzisiaj nocnym spacerem po Pustyni Błędowskiej (Rajd Świetlika), a jutro przeniesiemy się w świat rycerzy podczas jarmarku średniowiecznego pod ruinami zamku w Bydlinie. Zobacz szczegóły programu na plakacie!

Oczywiście, aby imprezy przebiegały bezpiecznie, organizatorzy wydarzeń związanych z Juromanią, odbywających się w obiektach na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, będą dbać o przestrzeganie zasad niezbędnych w czasie epidemii koronowirusa.

Konieczne będzie przede wszystkim zachowanie dystansu społecznego, a także zasłanianie ust i nosa. Przewidziane są stanowiska do dezynfekcji rąk.

Przy stoiskach informacyjnych będą umiejscowione wytyczne (w formie wydrukowanego regulaminu) dotyczące zasad bezpieczeństwa w związku z covid-19. Zasady te będą przypominane i nagłaśniane przez konferansjera w czasie trwania imprez.

Takie nagrody będzie można wygrać w konkursach i queście podczas tegorocznej Juromanii w Gminie Klucze! Na uczestników, którzy zdecydują się spróbować swoich sił w konkursach, będą czekać bidony z logo Juromanii i Gminy Klucze, a także inne gadżety. Będzie można także otrzymać pamiątkowy certyfikat  uczestnictwa w Świecie Jury Krakowsko-Częstochowskiej w formie pocztówki z okolicznościową pieczątką. Zapraszamy na Juromanię!

Quest w Bydlinie podczas Juromanii!

Podczas Juromanii w Bydlinie będzie można po raz pierwszy skorzystać z nowej bezpłatnej gry terenowej – QUESTU z zagadkami i skarbem w postaci pamiątkowej pieczęci. Na uczestników czekają specjalne nagrody i dodatkowe konkursy na stoisku programu „Questy – Wyprawy Odkrywców”.

Od 18 września od godz. 13:00 w Bydlinie będzie dostępny nowy quest pt. „Wędrówka po skarby historii Bydlina” – gra, która pozwoli w atrakcyjny sposób odkryć historię zamku w Bydlinie i nie tylko. Na taką wycieczkę można iść w każdej chwili – wystarczy ulotka lub smartfon z bezpłatną aplikacją mobilną „Questy Wyprawy Odkrywców”.

Ulotki można pobrać ze strony https://questy.com.pl/quest/wedrowka-po-skarby-historii-bydlina i samodzielnie wydrukować lub pobrać z naszej strony (plik pdf do pobrania – pod treścią tej informacji)  też zgłosić się po nie na jednym ze stoisk programu „Questy – Wyprawy Odkrywców”, które będą dostępne:

  • 19 września w Zamku Tenczyn w Rudnie, w Dolinie Będkowskiej przy Brandysówce, przy Zamku w Bydlinie (gmina Klucze), przy stawach pstrąga w centrum Ojcowa
  • 20 września w parku pod Zamkiem w Korzkwi, na dziedzińcu Zamku w Pieskowej Skale, przy Chacie Kocjana w pobliżu Zamku w Rabsztynie, w Dolinie Będkowskiej przy Brandysówce.

Questy będą już dostępne zawsze, lecz na uczestników zabawy, którzy wezmą udział w weekendowych wydarzeniach czekają dodatkowe nagrody – kubki, plecaki, saszetki, termosy, podkładki do pisania, długopisy i inne. W sobotę 19 września na stoisku „Questów – Wypraw Odkrywców” w Bydlinie będą prowadzone dodatkowe konkursy plastyczne, w tym rzeźbienia pieczęci questowych, dla uczestników Juromanii.

Więcej o Juromanii z Questami, w tym o zasadach konkursów, nagrodach i dostępnych questach, na stronie: https://questy.com.pl/aktualnosci/juromania-z-questami-19-20-09-2020

Urząd Gminy Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze