Znaleźliśmy odpowiedź na nurtujące niektórych pytanie „Gdzie jest Nemo?”. „Nemo” jest w Dąbrowie Górniczej i czeka na wszystkich spragnionych ochłody i dobrej zabawy. Na kolejny „Weekend z „Przeglądem” zabieramy Was do Wodnego Świata „Nemo”. Jest to centrum rozrywki dla całej rodziny. Można tam spędzić cały dzień oddając się szalonym i jednocześnie bezpiecznym zabawom w wodzie.

Szukający rozrywki mają do dyspozycji basen rekreacyjny i basen wypływowy, czynny cały rok. Do kąpieli zachęca ciepła woda, w słoneczne dni podgrzewana solarami. Maluchy mogą popluskać się w przygotowanych dla nich brodzikach albo zjechać jedną z kilku zjeżdżalni o różnych stopniach trudności. Dla osób narzekających na codzienny stres czekają cieplutkie i pełne bąbelków jacuzzi oraz wodne bicze.

Są też dwa baseny sportowe – jeden w środku, a drugi na wolnym powietrzu. To propozycja dla bardziej zaawansowanych pływaków oraz dla dbających o dobrą kondycję. – Planowaliśmy urlop na Mazurach, ale, ze względu na pogodę, musieliśmy zmienić swoje plany i po analizie stron internetowych znalazłem ciekawy aquapark w Dąbrowie Górniczej. Moje dzieci bardzo lubią kąpiele wodne i dlatego wybraliśmy się tutaj – opowiada Andrzej Łukasik z Tomaszowa Lubelskiego, który do „Nemo” przyjechał z całą rodziną.

Dla miłośników wysokich temperatur czekają sauny suche i parowe, zarówno w środku budynku, jak i na zewnątrz. Na szczególną uwagę zasługuje drewniana sauna fińska. Dla bardziej zaawansowanych saunowiczów przygotowano saunę ekstremalną. – Jest to w zasadzie sauna do przeprowadzania zawodów w saunowaniu. Jest pierwsza w Polsce, bo u nas jest to do tej pory nierozpowszechnione –  tłumaczy Stanisław Sitarski, prokurent w Aquaparku. – Polega to na tym, że powietrze jest podgrzewane do 110 stopni i co 30 sekund piec jest polewany wodą. To daje wilgotność około 100 procent – wyjaśnia.

„Nemo” to przede wszystkim relaks. Można wybrać się na masaże, do groty z wodospadem albo do groty solnej. Wygodne leżaki, specjalnie dobrane oświetlenie i uspokajająca muzyka każdego wprowadzą w błogi stan. Dla osób, które postanowiły na poważnie zadbać o swoją kondycję, czeka siłownia z profesjonalnymi instruktorami, którzy dobiorą odpowiedni program ćwiczeń. – Nasza siłownia składa się z dwóch części. Jedna część jest typowo ciężkoatletyczna, a druga aerodobowa, przeznaczona dla pań, które chcą zrzucić zbędne kilogramy i zadbać o  kondycję. Część ciężkoatletyczna jest przeznaczona raczej dla mężczyzn, którzy dbają o sylwetkę i kondycję – zachęca Tomasz, instruktor ćwiczeń siłowych.

Na zabawę w kręgu przyjaciół polecamy kosmiczną kręgielnię i klub bilardowy. – Dużo atrakcji, fajne baseny, dzieci mają się gdzie pobawić. Klub bardzo fajny. Trafiliśmy do niego pierwszy raz, ale nam się podoba i będziemy do niego przychodzić – komentuje Olga Oleksy, klientka „Nemo”. – Bardzo dobra atmosfera, bardzo dobra obsługa i jedzenie. I najlepsze stoły do bilardu w całej okolicy. Dlatego warto tutaj przyjechać. Po pracy można świetnie wypocząć. Jest co robić. Można pobawić się i znaleźć rozrywkę dla całej rodziny – dodaje Erwin Rudy. Dopełnieniem dnia pełnego atrakcji jest dyskoteka. Tańce przy specjalnie dobranej muzyce to oferta przede wszystkim dla młodzieży. 

Szczegółowe informacje o cenach, godzinach otwarcia i poszczególnych atrakcjach możecie znaleźć na stronie http://www.nemo-wodnyswiat.pl/.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Marck5 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marck5
Marck5

Polecam raczej Aqua park w łazach. Bliżej , taniej, mniej ludzi a tylko rurę mają gorszą i nie wypływa się na zewnątrz.