rsm paczki pomoc

Do końca maja potrwa wydawanie żywności najbardziej potrzebującym w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu we współpracy z krakowskim Bankiem Żywności.

Produkty spożywcze wydawane są ubogim rodzinom nieprzerwanie od września ubiegłego roku. Wsparcie w takim zakresie nie byłoby możliwe, gdyby nie unijne środki z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Osoby o niskich dochodach spełniające kryteria otrzymują paczki żywnościowe wydawane w punkcie zlokalizowanym przy al. 1000-lecia w Olkuszu. Obecnie wsparciem objęte są 303 rodziny (666 osób).

– Każda paczka zawiera kilkanaście produktów, m. in.: makron, ryż, herbatniki, ser żółty, mleko, białą fasolę, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, szynkę, cukier i olej – wylicza Ewa Matyszkowicz, koordynatorka projektu ze strony „Res Sacra Miser”.

Żywność jest dystrybuowana na terenie Olkusza przez członków „Res Sacra Miser” oraz wielu współpracujących ze Stowarzyszeniem wolontariuszy. Przy transporcie produktów z Krakowa do Olkusza Stowarzyszenie wspierają ludzie dobrej woli. – Na szczęście możemy liczyć na pomocną dłoń olkuskich przedsiębiorców: Pana Stanisława Chłosty z firmy Kurier Team 2000 oraz Państwa Lucyny i Edwarda Szumerów z firmy Szumera Sp. z o. o. SK. To Oni udostępniają samochody do transportu żywności, bez których nie bylibyśmy w stanie pomóc tak dużej liczbie mieszkańców Olkusza – dodaje Ewa Matyszkowicz.

Partner akcji, Bank Żywności w Krakowie organizuje dla podopiecznych warsztaty kulinarne, warsztaty żywieniowe oraz warsztaty edukacji ekonomicznej. Dodatkową formą wsparcia dla najbardziej potrzebujących są Świąteczne Zbiórki Żywności organizowane przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą przez „Res Sacra Miser” i krakowski Bank Żywności. Produkty przekazane przez klientów olkuskich marketów trafiają do najuboższych również w formie paczek.

Fot. RSM

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze