wielka ucieczka

Po raz drugi, ale nie ostatni w te wakacje na scenie olkuskiego Miejskiego Domu Kultury gościł Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska”. 29 lipca krakowscy aktorzy wystawili adresowaną dla najmłodszych widzów sztukę pt. „Wielka ucieczka”. Poprzednio zaprezentowana w naszym mieście inscenizacja uczyła zdrowego odżywiania się i aktywnego trybu życia. Przedstawiona w ubiegłą środę uwrażliwiała małych widzów na zasady bezpieczeństwa.

Jak zawsze w przypadku Teatru „Maska”, tak i tym razem spektakl poprzedziło przypomnienie reguł zachowania w teatrze. I tak jak poprzednio, również przed rozpoczęciem „Wielkiej ucieczki” kilkuletnia publiczność spontanicznie wykazywała się perfekcyjną wiedzą na ten temat – od konieczności wyłączania telefonów komórkowych, poprzez powstrzymywanie się od rozmów, aż po nie szeleszczenie papierkami z cukierków.

wielka ucieczka1

Treścią sztuki wystawionej środowego popołudnia w MDK były przygody Kangurka i Tygryska. Te dwa zwierzaki spotkały się w lesie, do którego uciekł ze szkoły nadpobudliwy i niegrzeczny Kangurek. Nie lubi uczyć się, szybko nudzi lekcjami, w głowie mu tylko zabawy. Jego przeciwieństwem jest dobrze wychowany i rozsądny Tygrysek. To dzięki niemu Kangurek przekonuje się, jak wiele realnych niebezpieczeństw czyha na każdego, kto chce grać w piłkę na jezdni, bawić w grożącym zawaleniem budynku, czy pływać w jeziorze, na którym nie ma ratowników.

wielka ucieczka3

Wraz z Tygryskiem uczyły się dzieci. Aktorki przypomniały im w formie zabaw numery telefonów alarmowych, zasady przechodzenia przez jezdnię, znaczenie najważniejszych znaków drogowych i wiele innych reguł bezpieczeństwa. Wykorzystywały do tego recytowane wraz z dziećmi wierszyki, zabawy ruchowe, a także zabawne scenki, z których śmiali się również towarzyszący maluchom dorośli. Wiedza ta przyda się w wakacje jak znalazł.

Po raz trzeci w te wakacje Teatr „Maska” odwiedzi nas 12 sierpnia o godz. 17.00. Wówczas w sali widowiskowej MDK wystawiona zostanie kolejna sztukę dla najmłodszych pt. „Serce lasu”. Wstęp 5 zł. Już dziś serdecznie zapraszamy.

MOK Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze