spotkanie joanna skwarek

W olkuskim BWA odbyło się spotkanie autorskie z panią Joanną Skwarek, która przyjechała do nas z Holandii, gdzie przeprowadziła się na stałe z Lublina. Pani Joanna mieszka wraz z mężem i dwójką dzieci za granicą, gdzie spełnia się od pewnego czasu jako pisarka.

Nim zaczęła pisać swoją debiutancką powieść „Żona Lota jeszcze się zastanowi”, pracowała w dużej korporacji i była Businesswoman. Literatka postanowiła zrobić rewolucję w swoim życiu i w pełni oddać się pisaniu. Podczas spotkania wielokrotnie poruszała temat braku czasu na pisanie, który nieustannie nękał ją, gdy jeszcze pracowała. Zakończenie pracy było dla pani Joanny szansą, która pozwoliła jej robić to co bardzo kocha i na co w pełni ma ochotę. Poetka stara się godzić pisanie z prowadzeniem domu i wychowywaniem swoich dzieci. Zwolnienie się z pracy, która odbierała jej radość z życia, całkowicie ją odmieniło. 

spotkanie joanna skwarek1

Pierwsza, debiutancka książka pani Skwarek pt. „Żona Lota jeszcze się zastanowi” jest jej odzwierciedleniem. Pisarka przyznaje, że bohaterka tej powieści jest bardzo do niej podobna. Ninę Lot i Joannę Skwarek łączy to, że wiele myślą, a tak naprawdę nic z tym nie robią. To denerwuje autorkę w jej bohaterce. Pisarka osobiście przyznała, że nie miała jako takiego pomysłu na napisanie książki. Całą fabułę stworzyła na podstawie tego co miało miejsce w jej codziennym życiu. Do stworzenia książki przydały się różne znaki, które pisarka zaobserwowała w procesie pisania książki. W czasie spotkania autorskiego literatka przeczytała razem z panem Olgerdem Dziechciarzem zabawne fragmenty swojej książki, które zachęciły wszystkich zebranych do jej przeczytania. Autorka opowiadała również skąd brała inspiracje do tworzenia swojej pierwszej powieści i jak jej debiutancka książka odmieniła jej życie.

spotkanie joanna skwarek2

Na piątkowym spotkaniu nie zabrakło osób, które chętnie zadawały pytania pani Joannie, dotyczący głównie tego skąd wzięła pomysł na napisanie swojej książki i jak wyglądała cała procedura umożliwiająca wydanie jej. W trakcie spotkania pani Joanna wiele razy przekonywała wszystkich zebranych do tego, by robili to co kochają i nie zmuszali się do robienia tego czego nie znoszą. Pisarka wspomniała również o tym, że pracuje nad następną książką, której fragmenty można zobaczyć na jej blogu. Na koniec wszyscy chętni mogli zakupić książkę autorstwa pani Joanny Skwarek z dedykacją i pamiątkową pieczątką.

Roksana Tomaszewicz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Barbara
Barbara
8 lat temu

Poziom tekstu wysoce żenujący. Wstyd dla dziennikarza, redaktora i całej gazety

Mimi
Mimi
8 lat temu

Jak zwykle!

Wanda z O...
Wanda z O...
8 lat temu

tłumy….