oyama pe 2015 3

W dniach 23-24 maja 2015 roku, w Wieliczce, Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” odbyły się zawody Otwartego Pucharu Europy OYAMA IKF i XX Otwartych Mistrzostw Polski OYAMA PFK w konkurencjach: Kata, Knockdown, Semi-knockdown i Lekki Kontakt.

Jurajski Klub Oyama Karate w Olkuszu reprezentowało 16 zawodników przygotowanych przez Sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan, który pełnił funkcję sędziego  w Kata i Kumite, kierownikiem kadry i zawodniczką była Kinga Skalniak, obsługę fotograficzną pełniła pani Marta Skalniak. Oczywiście słowa podziękowania należą się Wszystkim Rodzicom i Opiekunom startujących zawodników. W  PE w Kata rozegranym systemem pucharowym z użyciem chorągiewek, znakomicie zaprezentowała się Weronika Furman 2-kyu zdobywając I miejsce !!!  o braku szczęścia może na pewno mówić Kinga Skalniak 1-kyu, która w walce o wejście do półfinałów  po znakomitej prezentacji 8 – kata przegrała decyzją sędziów 2:3 (zajęła 5 miejsce). Również w PE w Kata  startował  Norbert Szwagierczak 2-kyu też zabrakło trochę szczęścia przegrał pojedynek  z zawodnikiem, który w sumie zwyciężył w tej kategorii (zajął VI miejsce).

oyama pe 2015

W drugim dniu ( 24.05 –niedziela) odbył się  PE i MP w Kumite (walka) w bardzo twardej  konkurencji Semi-Knockdown, świetnie zaprezentowały się waleczne dziewczęta z Olkusza , Alicja Milej 2 –kyu po bardzo zaciętej walce w finale z Niemką po dogrywkach decyzją sędziów zdobyła  srebrny medal ! , równie zacięte pojedynki obfitujące w różne kombinacje i mocne uderzenia  stoczyła  Weronika Furman 2-kyu –zdobyła III-miejsce!! Kinga Skalniak nie dostała się do strefy medalowej , trzeba podkreślić, że ogromna wola walki i chęć udziału w PE pozwoliła jej stoczyć wyrównany pojedynek  mimo obolałych żeber (kontuzja z turnieju w Tarnowie) po dogrywce przegrała decyzją sędziów.

Świetnie pokazali się startujący w PE w konkurencji  Lekki Kontakt – Junior Młodszy (12-14 lat), Kinga Kowal 2-J zdobyła – II- miejsce, a Jakub Jurczyk 6-S –III- miejsce, III- miejsce – Patrycja Gut 3-J. Również świetnie spisali się startujący w konkurencji LK w kategorii Młodzik (10-12 lat) na  Mistrzostwach Polski i zdobyli dla Olkusza : III – miejsce-Grzegorz Furgaliński 3-S, III – miejsce-Maria Świda 6-S, III-miejsce – Lena Pater 4-S, II – miejsce- Gabriel Wolnicki 4-S (gala). Bez medali w Lekkim Kontakcie wrócili tym razem Miłosz Milej 3-S (kat. Junior Młodszy), Weronika Juras 6-S (kat. Juniorki Młodsze), Oskar Janawa 5-S (kat.Młodzik), o braku szczęścia może mówić Anna Piechowicz 6-S, która zajęła 4- miejsce.

oyama pe 2015 2

Patronat nad imprezą objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka- Pan Artur Kozioł który otwierając Mistrzostwa nie ukrywał zadowolenia , że tak piękna impreza sportowa ma miejsce w Wieliczce jak trafnie określił dla Niego są to Mistrzostwa Świata , turniej miał znakomitą obsadę i oprawę robił na Wszystkich duże wrażenie. Patronat objął również Prezes OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate – Jan Dyduch (8 dan). Organizatorem zawodów, w których wystartowało przeszło 500 osób, była OYAMA Polska Federacja Karate oraz Wielicki Klub Sportowy OYAMA z Sensei Jarosławem Hebdą 3 dan na czele. W PE wzięli udział zagraniczni goście z 16 krajów w tym z: Kanady, USA, Indii, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Niemiec, Estonii, Francji, Węgier, Belgii, Holandii, Czech, Norwegii, Dani i Wielkiej Brytanii, reprezentujący style karate: Oyama, Kanreikai, Kyokushin-Tezuka Group, Shinkyokushin, Kyokushin Matsushima, Kyokushin IFK i Kenshikai.

W czasie uroczystego otwarcia zawodów w sobotę, Prezes OYAMA PFK, jako przewodniczący Komitetu Organizacyjnego PE wyraził wdzięczność Burmistrzowi Wieliczki za patronat i daleko idącą pomoc w zorganizowaniu imprezy. Następnie Hanshi Jan Dyduch, w imieniu Soshu Shigeru Oyamy 10 dan i swoim własnym, wręczył Panu Arturowi Koziołowi certyfikat na honorowy stopień mistrzowski 1 dan oraz czarny pas. W uzasadnieniu dla tego wyróżnienia, Prezes OYAMA IKF podkreślił bardzo duży – wieloletni wkład nagrodzonego w rozwój kultury fizycznej na terenie Miasta oraz Gminy Wieliczka, ze szczególnym uwzględnieniem sportów i sztuk walki. Wyraził również wdzięczność i uznanie członkom Komitetu Organizacyjnego- gospodarzom imprezy: Prezesowi Centrum „Solne Miasto”-Panu Robertowi Gabrysiowi i liderowi Wielickiego Klubu Sportowego OYAMA- Sensei Jarosławowi Hebdzie 3 dan, a także Szefowi Firmy SUTEMI Trofea Sportowe –Sensei Jackowi Kasperkowi 4 dan i Dyrektorowi Wykonawczemu OYAMA IKF- Radosławowi Dyduchowi.

oyama pe 2015 4

Pamiątkowe tabliczki PE otrzymali również liczni goście zagraniczni, w tym m.in. najbliżsi partnerzy sportowi OYAMA IKF: Prezydent Światowej Organizacji Kanreikai Karate- Sensei Denis Cordeiro, 4 dan (Kanada).

Sędzią Głównym Pucharu Europy był Shihan Paweł Pajdak 5 dan (Sosnowiec). W zawodach wzięli także udział: Dyrektor OYAMA IKF ds. szkoleniowych- Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan (Kraków) oraz Dyrektor OYAMA IKF ds. sportowych- Shihan Igor Gubaydulin 5 dan (Rosja). Zawodom towarzyszyli dziennikarze telewizji TVP Kraków i prasy regionalnej.

Serdecznie gratulujemy zdobytych medali i pucharów, OSU! Wszystkim którzy nie zdobyli medali przypominamy, że rywalizowali z Najlepszymi z Najlepszych i sam udział był wyróżnieniem i  ogromnym sukcesem, kto walczył z pełnym zaangażowaniem i czasami miał trochę szczęścia stanął na podium. OSU!