DSCF9487

W sobotę na placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury bukowianie składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem podczas VI Wigilii dla mieszkańców, zorganizowanej przez Burmistrza Miasta Bukowno, MOK i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bukownie.

Od godz. 11.00 na uczestników spotkania czekała żywa szopka oraz wspólne kolędowanie. Uroczysta Wigilia rozpoczęła się od świątecznych życzeń, które mieszkańcom składali kolejno przedstawiciele lokalnych władz, jednostek organizacyjnych oraz miejscy radni. Po poświęceniu opłatków przez proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Boboli ks. Wojciecha Tkacza oraz wspólnej modlitwie tłumnie zgromadzeni bukowianie składali sobie najlepsze świąteczne życzenia. Na ręce burmistrza Mirosława Gajdziszewskiego bukowieńscy harcerze przekazali Światełko Pokoju.

 

DSCF9511

Dzieleniu się opłatkiem towarzyszyły występy małych wykonawców z Miejskiego Przedszkola, z Przedszkola Sióstr Prezentek, a także wychowanków tutejszej Świetlicy Środowiskowej. Na plenerowej scenie kolędy i piosenki świąteczne zaprezentowali również soliści sekcji wokalnej MOK-u, zespół ANIMATO oraz Kapela Podwórkowa BUKOWIACY.
Tegorocznej Wigilii towarzyszyła akcja „Karuzela dla Amelki”. To kolejna z inicjatyw mających na celu pomoc chorej na białaczkę 9-letniej mieszkance Bukowna, Amelce Zając. Dziewczynka we wrześniu trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach na oddział Onkologii i Hematologii i tam zdiagnozowano chorobę. W ramach wsparcia akcji można było zakupić m.in. świąteczne ozdob , a także płytę z utworami w wykonaniu uczestników bukowieńskiej Scholi św. Andrzeja. Podczas wigilijnego spotkania zebrano 524,70 PLN. Podobne zbiórki będą jeszcze organizowane. Pieniądze można wpłacać na konto:
Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-460, Daimlera 2
ING Bank Śląski nr konta:
23 1050 0099 6781 1000 1000 0562
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Amelia ZAJĄC”

DSCF9550

Wigilijne spotkanie było dobrą okazją do wręczenia nagród i dyplomów laureatom Mikołajkowego Konkursu Piosenki, który odbył się w grudniu w bukowieńskim MOK-u. Wzięło w nim udział 40 wykonawców.
Natomiast osoby i instytucje, które wsparły sobotnie wydarzenie, zostały uhonorowane statuetkami „Anioły Serc”.

Wszyscy przybyli na uroczyste spotkanie mogli też spróbować smacznych, wigilijnych potraw przygotowanych przez zaprzyjaźnionych restauratorów. Wśród dań nie zabrakło pierogów z z soczewicą, łazanek z kapustą i grzybami, czerwonego barszczu, śledzi czy pysznych kanapek.

Imprezę poprowadziła dyrektor MOK-u Aneta Nielaba.

{joomplu:65178}{joomplu:65171}{joomplu:65151}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o