Jak co roku olkuski rynek stał się miejscem wigilijnego spotkania mieszkańców. Po raz kolejny mogli oni skosztować świątecznych potraw, podzielić się opłatkiem i wspólnie cieszyć się z nadchodzących świąt. W tym roku olkuska wigilia trwała jednak dwa dni. Wszystko za sprawą dwóch spotkań, których organizatorami byli burmistrz Olkusza Roman Piaśnik oraz poseł Jacek Osuch.

Od 2011 roku w naszym mieście kultywowana jest tradycja świątecznych spotkań wigilijnych. W ostatni weekend poprzedzający święta Bożego Narodzenia mieszkańcy Olkusza gromadzą się na starówce, aby połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Impreza ta ma także wymiar dobroczynny. Dzięki wsparciu darczyńców co roku w jej trakcie rozdawane są paczki dla potrzebujących.

Podobnie jak rok temu, także i tym razem w Srebrnym Grodzie odbyły się dwie wigilie. W sobotę 17 grudnia miało miejsce Świąteczne Spotkanie Wigilijne organizowane przez posła Jacka Osucha. W niedzielę zaś odbyła się Wigilia Mieszkańców, której gospodarzem był burmistrz Roman Piaśnik.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14:00. Była to już szósta impreza tego typu organizowana przez posła i jego współpracowników. I tym razem nie obyło się bez kolędowania, świątecznego poczęstunku, rozdawania paczek dla potrzebujących oraz wspólnego łamania się opłatkiem..

Na zaproszenie posła Osucha w wigilii na rynku wzięli także udział artyści: Kapela Góralska z Łącka, zespół folklorystyczny „Zawadzianki” oraz chór parafialny z Parafii Dobrego Pasterza w Olkuszu.

{joomplu:65094}{joomplu:65060}{joomplu:65059}

Wigilia Mieszkańców organizowana przez burmistrza Romana Piaśnika rozpoczęła się w niedzielę o godzinie 13:00. Olkuski magistrat przygotował szereg atrakcji dla uczestników. W trakcie spotkania mieszkańcy Olkusza mogli skosztować potraw świątecznych przygotowanych przez olkuskich restauratorów oraz wziąć udział w kiermaszu ozdób świątecznych wykonanych przez miejscowe stowarzyszenia i instytucje publiczne.

W programie imprezy znalazł się także występ Orkiestry Dętej oraz prezentacje artystyczne w wykonaniu zespołu wokalnego Miejskiego Ośrodka Kultury, Ogniska Muzycznego „DodiArt”, Chóru Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniów szkół podstawowych.

W tym roku na najmłodszych uczestników spotkania czekała nie lada atrakcja. Do Srebrnego Grodu zawitał święty Mikołaj wraz ze swoimi elfami. W trakcie imprezy wszystkie dzieci mogły odwiedzić zagrodę Mikołaja i zrobić sobie zdjęcie z jego reniferami.

Można było wziąć udział w losowaniu, w którym do wygrania były żywe choinki ufundowane przez Nadleśnictwo Olkusz oraz prezenty przygotowane przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu.

{joomplu:65145}{joomplu:65139}{joomplu:65110}

Podczas obu spotkań przedstawiciele Komendy Hufca ZHP zadbali o światełko betlejemskie i ognisko przyjaźni. Zarówno podczas sobotniej, jak i w trakcie niedzielnej wigilii, na najbardziej potrzebujących mieszkańców Olkusza czekały paczki świąteczne przygotowane dzięki ofiarności darczyńców.

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
szpilorekolkuCzarnyValdez76koszty Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
szpilorek
szpilorek

A w Wolbromiu wigilii na Rynku nie było. Może panowie mogli się podzielić. Po co tyle bytów mnożyć. W Wolbromiu też są głodni i potrzebujący ludzie, i nie tylko w Wolbromiu. W Olkuszu brzuchy pełne, a na prowincji głodomeria 🙁

olku
olku

Pokój ludziom DOBREJ WOLI!!!!!!!!

Czarny
Czarny

Jakoś tak mało ludzi było na wigili burmistrza , przestraszyli sie renifera

Valdez76
Valdez76

Moje komentarze są bardzo przemyślane redakcjo! Mam pytanko. Będzie wigilia dla biednych organizowana przez posła Osucha w tym roku? Jak miał Kmitę wszystko grało od lat. Kmity nie ma i poseł poległ. Nie mam racji.

koszty
koszty

Ile kosztował renifer? czy to prawda ze ponad 10 tys. zł.