sad

Miał być duży sąd rejonowy, którego wydziałem zamiejscowym stałaby się placówka w Miechowie. To niewątpliwie wzmocniłoby nasz powiat, zwłaszcza, że olkuska Temida jest świetnie przygotowana do takich zmian. Na razie wiadomo, że takie rozwiązanie pozostanie jedynie w sferze marzeń. Miechów okazał się w swych działaniach skuteczniejszy i według ostatnich informacji stanie się wydziałem sądu w Krakowie.

Ministerialna zmiana planów
120 sądów rejonowych, w których jest mniej niż 15 etatów sędziowskich, ma stać się wydziałami zamiejscowymi większych tego typu instytucji. Zdaniem ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina reforma ma służyć nie szukaniu oszczędności, ale zwiększeniu efektywności pracy sądów. Zmiany mają obowiązywać od 1 lipca. Obsada sędziowska w Olkuszu to 15 osób, a w Miechowie 7 – stąd pomysł, by druga z tych placówek stała się wydziałem zamiejscowym Olkusza. Projekt rozporządzenia w tej kwestii spotkał się z aprobatą władz naszego sądu. – Dla nas to bardzo dobra wiadomość. Zaopiniowaliśmy projekt pozytywnie. Gdyby zaczął on obowiązywać będziemy mieć łącznie 22 etaty sędziowskie. Jesteśmy przygotowani pod każdym względem: informatycznym, finansowym oraz organizacyjnym. Mamy szanse sprostać temu zadaniu. Staniemy się wówczas dużym sądem – mówiła na początku stycznia prezes olkuskiego sądu Małgorzata Jachowicz – Polak.

To, co do niedawna wydawało się tylko kwestią czasu, nieoczekiwanie stało się nieaktualne. Ponad tydzień temu w Olkuszu miało odbyć się spotkanie z ministrem Jarosławem Gowinem. Ten jednak do naszego miasta nie dotarł. Kilka dni później pojawiła się pogłoska, ze Miechów jednak postawił na swoim i choć nie obronił dalszego istnienia odrębnego sądu w swoim mieście, to „wywalczył” przyłączenie go do placówki w Krakowie.

Taką informację potwierdzają w ministerstwie. – Wedle przygotowanego w  Ministerstwie Sprawiedliwości projektu Sąd Rejonowy w Miechowie miałby zostać przekształcony w wydział zamiejscowy Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie – wyjaśnia Joanna Dębek, naczelnik Wydziału Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości.

Zaskoczenia takim obrotem sprawy nie ukrywa posłanka Lidia Gądek (PO). – Sam projekt rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości stanowiący o przyłączeniu Sądu Rejonowego w Miechowie jako filii do Sądu w Krakowie nie był poprzedzony rozmowami z władzami z terenu powiatu olkuskiego. Jarosław Gowin utrzymywał do ostatniej chwili, że w kontekście funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w regionie byłoby to rozwiązanie mniej korzystne.Ewentualną realizację powyższego zamiaru będzie więc trzeba w całości zaliczyć na poczet arbitralnych decyzji Ministra. Jednakże zgodnie z przepisami, dopiero po opublikowaniu projektu rozporządzenia rozpoczyna się procedura konsultacji, a więc jest szansa na zmianę zapisów i przechylenie szali na rzecz Sądu w Olkuszu. Może to być jednak trudne, bo jak pokazały ostatnie dni przedstawiciele miechowskiego samorządu podejmą wszelkie działania, by ten scenariusz nie miał miejsca – uważa Lidia Gądek.

Co na to samorządy?
Jedyny głos w sprawie reorganizacji sądów zabrali olkuscy radni – wystosowali do ministra apel, w którym opowiedzieli się za wzmocnieniem pozycji naszego sądu. Pozostałe gminy w powiecie w ogóle nie zareagowały na zapowiadaną od dawna reformę. Ostatnio stosowne oświadczenie mieli przyjąć radni powiatowi. Mieli, ale się rozmyślili… Do propozycji radnego Andrzeja Wójcika, by wycofać oświadczenie z porządku obrad sesji, przychylili się wszyscy rajcy obecni na sali. Jak mówił radny Wójcik – Konwent Starostów Małopolskich odniósł się krytycznie do reformy, więc najlepiej odstąpić od wszelkich głosowań w tej kwestii. Starosta podkreślał, że sprawa przyłączenia miechowskiego sądu do Olkusza wydaje się i tak przesądzona. Szczegółowo pisaliśmy o tym w ubiegłym tygodniu.

Czasu nie tracili za to inni. Samorządowcy z Miechowa wzięli sprawy w swoje ręce jeszcze w ubiegłym roku. Najpierw zorganizowali spotkanie z ministrem Gowinem, potem zebrali się na wspólnym posiedzeniu Rady Powiatu i rad poszczególnych gmin. Swoje zdanie na temat reformy wyrazili w we wspólnej petycji adresowanej do ministra. Starosta i burmistrz Miechowa pojechali nawet do ministerstwa sprawiedliwości.

Prezes miechowskiego sądu Maciej Czajka nie wskazywał, które połączenie będzie lepsze – miechowskiego sądu z krakowskim czy z sądem olkuskim. W publikacjach dostępnych na powiatowej stronie internetowej przeważały jednak głosy, że skoro nie może być samodzielnego sądu w Miechowie, to niech stanie się on wydziałem zamiejscowym stolicy województwa. Nasi radni z powiatu najwyraźniej nie brali takiego rozwiązania pod uwagę, skoro postanowili nie zabierać głosu w sprawie reorganizacji sądów.

Kto wykazał się do tej pory większą determinacją w walce o swoje – widać gołym okiem.

Konsekwencji będzie więcej
Reforma systemu sadownictwa dotyczy także zmian w strukturze wydziałów. Od końca marca będzie obowiązywać znowelizowana Ustawa prawo o ustroju sądów powszechnych. Według nowych przepisów w każdym Sądzie Rejonowym będą dwa piony: cywilny i karny. Od indywidualnych decyzji ministra zależy, gdzie w wydziałach cywilnych powstaną dodatkowo wydziały: rodzinny, gospodarczy i pracy. Skoro sąd w Olkuszu pozostanie w niezmienionej formie, wydział pracy raczej nie zostanie reaktywowany, a pod znakiem zapytanie pozostaje istnienie wydziału rodzinnego. A jeśli z Olkusza odejdzie jeden sędzia? Czy wtedy nasz sąd stanie się wydziałem zamiejscowym Chrzanowa? To całkiem realny scenariusz, biorąc pod uwagę, że z dniem 1 stycznia samodzielność stracą te placówki, w których orzeka mniej niż 15 sędziów.

Trudno przy okazji nie wspomnieć o pojawiających się nieoficjalnych informacjach na temat likwidacji słabych powiatów. Takie obawy wyrażali wielokrotnie samorządowcy z Miechowa. U nas panują chyba bardziej optymistyczne nastroje. Utrata własnego sądu rejonowego na pewno nie pomoże Olkuszowi w utrzymaniu odrębnego powiatu. Kilka lat temu rozważane były pomysły przeniesienia do Chrzanowa Sanepidu oraz inspektoratu nadzoru budowlanego. Czy kiedyś starosta chrzanowski popatrzy w stronę Olkusza i powie – powiat mój widzę ogromny?

W kampanii wyborczej olkuszanie mogli spotkać na ulicach miasta kandydującego do Sejmu Jarosława Gowina. Wraz ze swoimi sympatykami rozdawał ulotki, rozmawiał, uśmiechał się, jednym słowem – zabiegał o głosy. I tu okazał się skuteczny – wśród mieszkańców powiatu poparło go 3 tys. wyborców. Po raz kolejny okazuje się, że może warto głosować na osoby z naszego terenu. Inni pamiętają o nas na ogół raz na cztery lata.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pytajnik
pytajnik
12 lat temu

jak się ma wypowiedź Pani Poseł o otwarciu konsultacji w sprawie rozporządzenia (o której mowa w artykule) do jak rozumiem biernej postawy wobec kwestii Sądu na otwarciu biura poselskiego??

zniesmaczony
zniesmaczony
12 lat temu

Nie rozumiem dlaczego sprawa olkuskiego Sądu nie została poruszona skoro zaproszona Ministra Sprawiedliwości!!!! Jak można było nie wykorzystać sytuacji, przecież taka wizyta nie zdarza się codziennie!!!!

zgredek
zgredek
12 lat temu

[quote name=”obecna”]No był Gowin. Tańce, śpiewy, smalec, koła gospodyń wiejskich, śpiewanie stolat i przypadkowi ludzie. Gowin nawet nie wspomniał słowem o reformach jakie dla Olkusza szykuje. Symptomatyczne jest też, że otworzył wraz z Gądkową biuro w Wolbromiu, a nie w Olkuszu. Ale Olkusz to on kocha tylko wtedy, jak są wybory i trzeba głosy pozyskać. Pokażmy Gowinowi środkowy palec![/quote]
[quote name=”obecna”]No był Gowin. Tańce, śpiewy, smalec, koła gospodyń wiejskich, śpiewanie stolat i przypadkowi ludzie. Gowin nawet nie wspomniał słowem o reformach jakie dla Olkusza szykuje. Symptomatyczne jest też, że otworzył wraz z Gądkową biuro w Wolbromiu, a nie w Olkuszu. Ale Olkusz to on kocha tylko wtedy, jak są wybory i trzeba głosy pozyskać. Pokażmy Gowinowi środkowy palec![/quote]
Pano obecna ale to pani latała za Gowinem w kampanii !!!!!!!!!!!!!!!!!a teraz nie potrafi za nim latać bo co bo nie chodzi na łańcuszku ???ha ha ha

kaja
kaja
12 lat temu

kanony przyzwoitości to by złmała gdyby byli Biskup i świta ,a zwpisów widać ,że jak normalnie po wolbromsku” nie wolno być lepszym bo cię koniecznie zdołują ” kompleksiki panie „obecny” a może kompleksiory !!!!!!!!!! dla naszego Burmistrza ani Biskup ,ani Minister ,ani Marszałek ani nikt inny by nie przyjechał ,może jedynie ty „obecny” byłbyś obecny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

obecna
obecna
12 lat temu

No był Gowin. Tańce, śpiewy, smalec, koła gospodyń wiejskich, śpiewanie stolat i przypadkowi ludzie. Gowin nawet nie wspomniał słowem o reformach jakie dla Olkusza szykuje. Symptomatyczne jest też, że otworzył wraz z Gądkową biuro w Wolbromiu, a nie w Olkuszu. Ale Olkusz to on kocha tylko wtedy, jak są wybory i trzeba głosy pozyskać. Pokażmy Gowinowi środkowy palec!

krówka
krówka
12 lat temu

show, występ jednego aktora czyli Pani Poseł…

obecny
obecny
12 lat temu

Gądkowa otworzyła swoje biuro .Jakże ogromnie się zdziwiłem i niemile byłem zaskoczony brakiem obecnosci ks, biskupa , pani poseł obiecywała że bedzie a tu klapa , czyżby ją olewali ? tak też powinni zrobić miejscowi księża , byłem widziałem tą smutną imprezkę .Coraz głośniej w Wolbromiu mówi się o Gądkowej jako o tej która łamie kanony przyzwoitosci. W tej chwili ani z niej lekarz ani poseł, dwóch srok za ogon nie da się trzymac. Wolbrom był jest i będzie prawicowy .

katia
katia
12 lat temu

Podobno gowin był dziś na otwarciu biura poselskiego gądkowej. Wiecie coś o tym? Mówił coś o sądach??? Bo jemu tak jak i gądkowej chyba bliżej do miechowa niż olkusza.

żuruś bolesławski
żuruś bolesławski
12 lat temu

[quote name=”rozumny”][quote name=”rozumna”][quote name=”rozumny”]przecież reforma Ministerstwa nie zakłada likwidacji żadnej jednostki, a założenie jest takie, że mniejsze Sądu mają być wydziałami zamiejscowymi co oznacza, że wszystko zostaje bez zmian, poza nazwą Sądu. Nie ma konieczności jeżdżenia do jednostki macierzystej by złożyć pismo!

Pozdrawiam[/quote]

Witam !
Gądkowa uprawia political fiction , pomysł dobry aby posłowie razem zadziałali , tylko to Osuch jako opozycjonista powinien wystąpić do ministra a Gądkowa jako koalicjant powinna go bardzo mocno wesprzeć ,czy są na to gotowi ? A co robiła Gądkowa z Gowinem w Miechowie i co ustalali z radnymi miechowskimi ?[/quote]
..

rozumny
rozumny
12 lat temu

[quote name=”rozumna”][quote name=”rozumny”]przecież reforma Ministerstwa nie zakłada likwidacji żadnej jednostki, a założenie jest takie, że mniejsze Sądu mają być wydziałami zamiejscowymi co oznacza, że wszystko zostaje bez zmian, poza nazwą Sądu. Nie ma konieczności jeżdżenia do jednostki macierzystej by złożyć pismo!

Pozdrawiam[/quote]

Witam !
Moim zdaniem tworzenie wydziałów sądów zamiejscowych prowadzi w prostej linii do ich likwidacji ( podobnie jak małe szkoły wiejskie) , co w nastepstwie może prowadzić do likwidacji powiatów i prawdopodobnie tak to jest pomyślane
pozdrawiam[/quote]

czyli wracamy do punktu wyjścia – Pan Minister ładnie nam się odwdzięcza za poparcie w ostatnich wyborach.

rozumna
rozumna
12 lat temu

[quote name=”Dosia.”]Gądkowa uprawia political fiction , pomysł dobry aby posłowie razem zadziałali , tylko to Osuch jako opozycjonista powinien wystąpić do ministra a Gądkowa jako koalicjant powinna go bardzo mocno wesprzeć ,czy są na to gotowi ? A co robiła Gądkowa z Gowinem w Miechowie i co ustalali z radnymi miechowskimi ?[/quote]

A ja poszłabym tą drogą , co nam to szkodzi ?

rozumna
rozumna
12 lat temu

[quote name=”rozumny”]przecież reforma Ministerstwa nie zakłada likwidacji żadnej jednostki, a założenie jest takie, że mniejsze Sądu mają być wydziałami zamiejscowymi co oznacza, że wszystko zostaje bez zmian, poza nazwą Sądu. Nie ma konieczności jeżdżenia do jednostki macierzystej by złożyć pismo!

Pozdrawiam[/quote]

Witam !
Moim zdaniem tworzenie wydziałów sądów zamiejscowych prowadzi w prostej linii do ich likwidacji ( podobnie jak małe szkoły wiejskie) , co w nastepstwie może prowadzić do likwidacji powiatów i prawdopodobnie tak to jest pomyślane
pozdrawiam

Misiek
Misiek
12 lat temu

Adalbertini – mija karo – ty poczytaj sobie na czym ta reforma ma polegać – miechowianie nie będą musieli jeździć do Olkusza ani do Krakowa – BO BĘDĄ MIELI SPRAWY ROZPOZNAWANE W MIECHOWIE. Miechowowi to wszystko jedno kto ich weźmie, ale dla Olkusza to być, albo nie być.

rozumny
rozumny
12 lat temu

przecież reforma Ministerstwa nie zakłada likwidacji żadnej jednostki, a założenie jest takie, że mniejsze Sądu mają być wydziałami zamiejscowymi co oznacza, że wszystko zostaje bez zmian, poza nazwą Sądu. Nie ma konieczności jeżdżenia do jednostki macierzystej by złożyć pismo!

Pozdrawiam

adalbertini
adalbertini
12 lat temu

Min.Gowin realizuje wytyczne premiera.Zwisa mu to czy sąd miechowski będzie podlegał pod Olkusz czy Kraków.Liczy się tylko realizacja tych pomysłów.Dla mieszkańców pow.miechowskiego Kraków jest lepszym rozwiązaniem ze względu na dużo lepsze połączenie komunikacyjne/kolej,busy/,droga.Dojazd do Olkusza busami rzadko kursującymi,drogą o fatalnej nawierzchni jest sprawą uciążliwą.Nikt mi nie powie,że osoby ,które mają sprawy w sądzie zamiejscowym nie będą musiały dojechać do macierzystego sądu,złożyć jakieś dokumenty i etc.Na dzień dzisiejszy Miechów ma dużo gorsze połączenie z Olkuszem niż Olkusz z Chrzanowem.W zasadzie głos władz samorządowych w tej sprawie jest bez znaczenia,podobnie jak bez znaczenia są protesty środowisk w sprawie regulacji niektórych zawodów.Liczy sie tylko wykonanie ,żeby utrzymać stołek ministra i nie podpaść premierowi.

mina
mina
12 lat temu

[quote name=”Dosia.”]Gądkowa uprawia political fiction , pomysł dobry aby posłowie razem zadziałali , tylko to Osuch jako opozycjonista powinien wystąpić do ministra a Gądkowa jako koalicjant powinna go bardzo mocno wesprzeć ,czy są na to gotowi ? A co robiła Gądkowa z Gowinem w Miechowie i co ustalali z radnymi miechowskimi ?[/quote]
P 8)

żuruś.
żuruś.
12 lat temu

[quote name=”Dosia.”]Gądkowa uprawia political fiction , pomysł dobry aby posłowie razem zadziałali , tylko to Osuch jako opozycjonista powinien wystąpić do ministra a Gądkowa jako koalicjant powinna go bardzo mocno wesprzeć ,czy są na to gotowi ? A co robiła Gądkowa z Gowinem w Miechowie i co ustalali z radnymi miechowskimi ?[/quote]

i wszystko jasne

Dosia.
Dosia.
12 lat temu

Gądkowa uprawia political fiction , pomysł dobry aby posłowie razem zadziałali , tylko to Osuch jako opozycjonista powinien wystąpić do ministra a Gądkowa jako koalicjant powinna go bardzo mocno wesprzeć ,czy są na to gotowi ? A co robiła Gądkowa z Gowinem w Miechowie i co ustalali z radnymi miechowskimi ?

żuruś
żuruś
12 lat temu

[quote name=”turbulencja”]Tu jest potrzebna siła. Jeśli samorządowcy i ludzie nie pokażą, że im zależy to Gowin sprawę zamknie, wykańczając najpierw sąd a później powiat. Potrzebne jest też współdziałanie posłów. Do Gądkowej powinien dołączyć Osuch. Ale tego pewnie nie zrobi, bo jak pisały inne media przyłączenie Miechowa do Krakowa popiera Duda. A w kampanii wyborczej Duda pokazywał jakie to ma wielkie związki z Olkuszem, wycierał kurze w olkuskich podziemiach mówiąc, jakie to dla niego ważne miasto. Widać, że to wszystko funta kłaków warte. Dlatego na Osucha nie ma co liczyć. A szkoda, bo interes jest wspólny.[/quote]
i wszystko jasne!!!

turbulencja
turbulencja
12 lat temu

Tu jest potrzebna siła. Jeśli samorządowcy i ludzie nie pokażą, że im zależy to Gowin sprawę zamknie, wykańczając najpierw sąd a później powiat. Potrzebne jest też współdziałanie posłów. Do Gądkowej powinien dołączyć Osuch. Ale tego pewnie nie zrobi, bo jak pisały inne media przyłączenie Miechowa do Krakowa popiera Duda. A w kampanii wyborczej Duda pokazywał jakie to ma wielkie związki z Olkuszem, wycierał kurze w olkuskich podziemiach mówiąc, jakie to dla niego ważne miasto. Widać, że to wszystko funta kłaków warte. Dlatego na Osucha nie ma co liczyć. A szkoda, bo interes jest wspólny.

mieszczanka
mieszczanka
12 lat temu

pięknie nam minister podziękowała za tak liczne poparcie go podczas ostatnich wyborów…

majestro
majestro
12 lat temu

[quote name=”Jacek S.”]

Po drugie – może warto popatrzeć z drugiej strony – jeśli w Chrzanowie „wykruszy się” kilku sędziów wcześniej niż w Olkuszu – może wówczas to Chrzanów zostanie oddziałem sądu olkuskiego 😉 [/quote]
jest tylko mały problem w spełnieniu twych marzeń! Mając liczbę sędziów na granicy ryzyka, prędzej my mamy szansę stać się wydziałem zamiejscowym sądu chrzanowskiego, niż oni naszym…

my
my
12 lat temu

[quote name=”wolbromskii”][quote name=”Obywatel”]Rozwiazać ten Powiat jak najszybciej. To pijawka co wyciaga kasę z sasiednich Gmin.[/quote]

Powiat musi być i basta , a te wszystkie popierdółki co wymyślacie to przejaw arogancji wobec Pani poseł.

olkuszanek
olkuszanek
12 lat temu

[quote name=”kazik”]Nie, tak łatwo nie można odpuścić. Wydarzenie na facebooku: http://www.facebook.com/events/309210462468440/ Pokażmy, że zależy nam na sądzie w Olkuszu. Kto ma facebooka niech się przyłączy i rozpropaguje! W kupie siła.[/quote]
Miechów pokazał to i my pokażmy! Fejsbukowcy dawajcie. Gowin też ma profil na fejsbuku!

dioni
dioni
12 lat temu

[quote name=”Wolbromin z olkusza”]Lidia obiecuje na prawo i lewo… a potem jej wstyd. Ja też się za nią wstydzę. Gowin i Platforma oszukała Olkuszan. Podobnie jak tom zrobił Dariusz Rzepka po wyborach przedstawiając pomysł likwidacji szkół w Olkuszu.[/quote]
Tak było i jest

kazik
kazik
12 lat temu

Nie, tak łatwo nie można odpuścić. Wydarzenie na facebooku: http://www.facebook.com/events/309210462468440/ Pokażmy, że zależy nam na sądzie w Olkuszu. Kto ma facebooka niech się przyłączy i rozpropaguje! W kupie siła.

creating
creating
12 lat temu

To się radny zaradny Wójcik popisał. To ten sam co drogami się zajmuje? Niech może lepiej poogląda dziury w powiatówkach, co po zimie wychodzą, a nie zajmuje się sądami. Pięknie radni, pięknie. Czekajcie tylko jak będziecie kandydować z okręgu olkuskiego do rady powiatu w Chrzanowie. Pogratulować. Ciekawe co powiecie po skończonej kadencji? Że pięknie rozłożyliście powiat na łopatki? Niezła perspektywa, oby tak dalej!

wolbromskii
wolbromskii
12 lat temu

[quote name=”Obywatel”]Rozwiazać ten Powiat jak najszybciej. To pijawka co wyciaga kasę z sasiednich Gmin.[/quote]

Powiat musi być i basta , a te wszystkie popierdółki co wymyślacie to przejaw arogancji wobec Pani poseł. Ona się stara jak może aby stolyce powiatu przeniesc do Łolbroma a wy macie jej to za złe .zastanówcie się troszeczkę ,
a ja na przekór wszystkim jej POplecznikom zaspiewam : nie przenoście nam stolycy do Łolbroma.

Wkurzony
Wkurzony
12 lat temu

Nie trochę ale bardzo naiwnie, jest wypisywać, że apele i uchwały samorządów nie mają znaczenia. Przecież minister zmienił rozporządzenie WŁAŚNIE pod wpływem tych apeli i uchwał Miechowa. 😥 😡 😥

Jacek S.
Jacek S.
12 lat temu

Do pani Wioli,
trochę naiwny jest wierzenie, że na kształt reorganizacji sądów wpływ będą mieć oświadczenia i uchwały podejmowane przez jednostki samorządu terytorialnego. – np. rady powiatu.
Władza sądownicza nie jest uzależniona od władzy samorządowej. Podejmowane p[rzez samorządowców uchwały co do reorganizacji sieci sądów nie mają żadnego znaczenia.

Po drugie – może warto popatrzeć z drugiej strony – jeśli w Chrzanowie „wykruszy się” kilku sędziów wcześniej niż w Olkuszu – może wówczas to Chrzanów zostanie oddziałem sądu olkuskiego 😉 Tak trochę humorystycznie, ale każdy kij ma dwa końce 😆

Obywatel
Obywatel
12 lat temu

Rozwiazać ten Powiat jak najszybciej. To pijawka co wyciaga kasę z sasiednich Gmin.

czarek
czarek
12 lat temu

Brawo ! 😛

Wieśniaki z miechowa niech będą sądzone w Olkuszu ! 😆
Po latach życia na wsi odwiedzą w końcu prawdziwe miasto, pójdą do Bazyliki, do kina, na mecz…
Trochę cywilizacji zadziała na nich lepiej niż wyrok 😉 😀

Wolbromin z olkusza
Wolbromin z olkusza
12 lat temu

Lidia obiecuje na prawo i lewo… a potem jej wstyd. Ja też się za nią wstydzę. Gowin i Platforma oszukała Olkuszan. Podobnie jak tom zrobił Dariusz Rzepka po wyborach przedstawiając pomysł likwidacji szkół w Olkuszu.

oszukana
oszukana
12 lat temu

A narzekaliście na Ryszkę… Lidia tylko potrafi mówić – opowiadać, że nie ma żadnej katastrofy z lekami refundowanymi (patrz wywiad w TV Polsat) a głupiego sądu w Miechowie dla Olkusza nie potrafi załatwić… ŻENADA.
A czy prawdą jest, że Lidia w Miechowie zadeklarowała się, że będzie wspierać przyłączenie tamtego sądu do Krakowa, a już w Olkuszu na spotkaniu mówiła zupełnie co innego ???
Glosowałam na panią Lidię. Ale się teraz wstydzę tego, że na nią i na PO.

sisi
sisi
12 lat temu

[quote name=”Wieś”]Jesli Miechów umiał to i Olkusz sobie musi poradzić – w końcu Gowin to „nasz” poseł – piszmy na biuro poselskie żeby nas poseł wziął w obronę przed ministrem! :P[/quote]
Gowin to Poseł Rzepki i jego ekipy ,

apel
apel
12 lat temu

No i zaczęło się ! mamy do czynienia z rozmontowywaniem Powiatu Olkuskiego . Dlaczego nie było na umówionym spotkaniu Gowina ? bo już dawno wiedział że sąd w Miechowie przejdzie do Krakowa , a głupio by bylo aby obwiescic zebranym o możliwosci przejęcia sądu olkuskiego przez sąd Chrzanowski ! Zdziwienie jakie wykazuje w tej materii pani Gądek -przypominam koalicjant i ta sama partia co Gowin , i obecnosc pani poseł w Miechowie razem z Gowinem na spotkaniach ze samorządowcami poruszajacymi problem sądownictwa miechowskiego – jest co najmniej nie na miejscu . Nie podejrzewam ją o to że wiedziała o takim rozdaniu ale na Boga , czy właśnie ona sama nie czuje sie oszukana przez swoją partię ? a co będzie jak PO podejmie kroki o rozwiązaniu Powiatu Olkuskiego ? apel do wszystkich niezależnie którzy mogą przeciwstawić sie demontażowi Powiatu Olkuskiego , zróbcie wszystko aby to zatrzymać!

Wieś
Wieś
12 lat temu

Jesli Miechów umiał to i Olkusz sobie musi poradzić – w końcu Gowin to „nasz” poseł – piszmy na biuro poselskie żeby nas poseł wziął w obronę przed ministrem! 😛

kyszz
kyszz
12 lat temu

[quote name=”nie prawnik”]żeby tylko to wcielenie do Krakowa nie odbiło się Miechowowi… Wcieli je „moloch”, gdzie na wyznaczenie sprawy czeka się dobre kilka miesięcy… no ale przecież to „stolyca”![/quote]
Miechów, jak widać, jest operatywny i sprawnie rządzony – da sobie radę i jeszcze na tym zyska. Raczej należałoby zauważyć, że miechowianie uznali Olkusz za takie zapyziałe zad***, ze nie chcieli mieć z nami nic wspólnego. W zasadzie trudno im sie dziwić.

nie prawnik
nie prawnik
12 lat temu

żeby tylko to wcielenie do Krakowa nie odbiło się Miechowowi… Wcieli je „moloch”, gdzie na wyznaczenie sprawy czeka się dobre kilka miesięcy… no ale przecież to „stolyca”!