Przedszkolaki

W Przedszkolu nr 4 w Olkuszu przy ul. Rabsztyńskiej, czyli w PLASTUSIOWIE od 15 do 19 marca 2010 roku trwały dni otwarte dla przyszłych przedszkolaków i ich rodziców. Przybyli goście mogli zwiedzić placówkę, zobaczyć, jak wygląda praca z dziećmi, a dzieci uczestniczyć w różnych zajęciach dydaktyczno- wychowawczych i zabawach. W poniedziałek odbyły się występy grup przedszkolnych o tematyce ekologiczno–przyrodniczej. Grupa „Kotków” w kocich opaskach wyrecytowała wiersz pt. „Marcowe słoneczko” i zaśpiewała piosenkę o krasnoludkach. Grupa „Biedronek” zaprezentowała kolorowe wiosenne modne przebrania i zaśpiewała „Piosenkę o wiosence”. „Promyczki” przedstawiły modę ekologiczną, recytując wiersz pt. „Obietnica” i śpiewając piosenkę „Marzec czarodziej”. Grupa „Motylków”, ubrana w zielone jak trawa stroje, wypowiedziała „Prośbę do słoneczka”, zaśpiewała, jak „Słoneczko woła cię” i wyjaśniła wierszem „co to jest przyroda”. Natomiast grupa „Słoneczek”, marząc już o ciepłych dniach, w turystycznych strojach zaśpiewała piosenkę rajdową „Bo ja mam tylko jeden świat” i zapewniając wszystkich, że nawet w czasie wędrówki można dbać o przyrodę, powiedziała wiersz pt. „Ekologia”.

Po występach przedszkolaków odbyło się zebranie z dyrektorem przedszkola – panią Barbarą Łydką, która przedstawiła rodzicom  ofertę edukacyjną oraz omówiła specyfikę przedszkola. Następnie odbyła się prezentacja filmu psychoedukacyjnego „Zaspakajanie potrzeb dziecka”, w którym aktorami były dzieci z Plastusiowa. Przyszłe przedszkolaki zwiedziły placówkę, sale przedszkolne i ogród.
We wtorek odbyły się zajęcia dydaktyczno–wychowawcze dla dzieci 3–letnich i zabawy integracyjne. W środę zajęcia przygotowane zostały specjalnie dla dzieci 4–letnich i połączone były z zabawami plastycznymi. Potem odbyły się zabawy logopedyczne i dzieci mogły obejrzeć przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów pt. „Wielkie sprawy małej żaby”. W czwartek na zajęcia przybyły dzieci 5–letnie. Miały możliwość brać udział w gimnastyce na wesoło i zabawach w języku angielskim.
W piątek natomiast wszyscy zmęczeni niekończącą się zimą udali się w pochodzie z marzanną szukać wiosny, a następnie razem z 6-latkami goście uczestniczyli w konkursie międzygrupowym pod hasłem „Z przyrodą za pan brat.”
Mamy nadzieję, że goście zobaczyli, jak w przedszkolu jest wesoło, nikt się tam nie nudzi. Dzieci uczą się, bawią, poznają, wędrują. Plastusiowo zaprosiło dzieci do wspólnych wędrówek w poznawaniu świata już od września…

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mama
mama
13 lat temu

to znaczy że w Olkuszu nie trzeba zapisywac dziecka prze urodzeniem?