Laureaci konkursu plastycznego dla przedszkoli

W Przedszkolu nr 4 w Olkuszu został zorganizowany konkurs plastyczno – techniczny „Moja ulubiona bajka”, w którym uczestniczyło 11 przedszkoli z gminy Olkusz. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały organizatorki: panie Aneta Półkoszek i Anna Kijak – nauczycielki Przedszkola nr 4. Dzieci rysowały swoje ulubione bajki, które znały z książek czytanych w domu i w przedszkolu. Wykorzystały w swoich pracach przeróżne narzędzia plastyczne, m.in. kredki, farby, plastelinę, tkaniny, groch, wyczarowując przy ich pomocy kolorowy świat bajek ze znanymi postaciami: Królewną Śnieżką w otoczeniu krasnoludków, rodziną Rumcajsa, Calineczką tańczącą wśród kwiatów, Czerwonym Kapturkiem wędrującym do babci, rybakiem, który złowił złotą rybkę, i wiele innych…

Specjalnie zaproszone profesjonalne jury w składzie: pan Jerzy Kantorowicz – olkuski artysta malarz oraz pani Małgorzata Kocjan – doradca metodyczny w zakresie sztuki z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu przyznało:

I miejsce dla Kacpra Kądziołki z Przedszkola nr 5 w Olkuszu
II miejsce dla Anny Gałki z Przedszkola nr 7 w Olkuszu
III miejsce dla Klary Liszki z Przedszkola nr 13 w Olkuszu
wyróżnienie dla Oli Karcz z Przedszkola nr 4 w Olkuszu.

Gratulujemy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody, które zostały ufundowane przez Przedszkole nr 4 w Olkuszu, Urząd Miasta i Gminy Olkusz oraz Aptekę Rodzinną w Kluczach. Słodki poczęstunek dla dzieci przygotowała Cukiernia z Wielkiej Wsi.
Pokonkursową wystawę dziecięcych bajkowych prac można zobaczyć na holu Przedszkola nr 4.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o