koncert_bozonarodzeniowy2

Sala widowiskowa olkuskiego Miejskiego Ośrodka Kultury zapełniła się po brzegi podczas tradycyjnego Koncertu Bożonarodzeniowego. Zanim publiczność wysłuchała świątecznych utworów w różnorodnych aranżacjach, najlepszym młodym wykonawcom wręczono nagrody.
Na scenie zaprezentowali się laureaci eliminacji rejonowych Festiwalu Kolęd i Pastorałek oraz zespoły folklorystyczne ze świetlic wiejskich MOK z Zawady, Pomorzan, Niesułowic, Troksa, Kosmolowa, Gorenic i Braciejówki.

Jeszcze przed rozpoczęciem muzycznej uczty na scenie pojawił się duet PaMa z sekcji wokalnej olkuskiego MOK – u.  Patrycja Patrykiewicz i Magdalena Mączka, którymi na co dzień opiekuje się Wiesław Baran. Odebrały one nagrodę za swe osiągnięcia. Dziewczyny zajęły drugie miejscekoncert_bozonarodzeniowy1 na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek, w którym udział wzięło ponad 15 tys. osób z kraju i zagranicy.
Burmistrz Dariusz Rzepka wręczył też nagrody laureatom eliminacjach rejonowych Festiwalu Kolęd i Pastorałek, jurorzy wyłonili najlepszych wokalistów w trzech kategoriach.

Wśród dziecięcych solistów zwyciężyła  Anna Gaweł (MOK Olkusz), a dwie kolejne nagrody przypadły Aleksandrze Dudzie (MOK Bukowno) i Borysowi Stepanyanowi (MOK Bukowno). Wyróżniono Joannę Ledeman (MOK Bukowno). W kategorii młodzież i dorośli pierwszą nagrodę odebrała Olga Skrzyniarz (MOK Bukowno), drugą Paulina Powaga (MOK Olkusz), a trzecią Aneta Dobra (Studio Artystyczne Efendi Clue w Wolbromiu). Wyróżniona została Natalia Jajkiewicz (MOK Olkusz). Arpenik Kroyan i Natalia Zięba z Ogniska Muzycznego Żaczek w Olkuszu oraz PaMa – Patrycja Patrykiewicz i Magdalena Mączka to najlepsi wykonawcy w kategorii zespoły.

Zwieńczeniem koncertu było wspólne odśpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy” oraz świąteczny poczęstunek.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:27285}{joomplu:27272}{joomplu:27278}{joomplu:27287}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
TWidz
TWidz
11 lat temu

.
Tylko Rzepka siedzi zadowolony przed monitorem i przecierając co chwila okularki zaciera ręce jaki to mu się udało zrobić z Olkusza CIEMNOGRÓD! 😕 A tak a’propos, czy jest szansa aby wreszcie zrobiono Przeglądowi EKG, aby ten przestał być gazetką parafialnego kółka różańcowego a stał się takim przyzwoitym medium jakim kiedyś był?

Ćtelnik
Ćtelnik
11 lat temu

.
– kolęda na słodko i na ostro
– kolęda na kwaśno i na słono
– kolęda do piwa lub do mleka
– kolęda dla wiernego, oraz ćwieka
– kolęda na sypko i na powoli
– kolęda na zatwardzenie i na rozwolnienie, jak kto woli
– kolęda dla ślepych i dla głuchych
– kolęda nie dla mądrych, przeważnie dla głupich
– kolęda zamiast pieprzu
– kolęda do wnętrza wieprza
– kolęda na zmarniznęte uszy
– kolęda na ubytek tuszy
– kolęda zamiast rocka
– kolęda zamiast jaj co je wysiaduje kwoka
– kolęda zamiast kolędy
– kolęda zamiast pazura do grzędy
– kolęda po ciemnogrodzie się toczy
– kolęda jest wszedzie, jak biskupa oczy
– kolęda zamiast rachunków
– kolęda do dżinu i innych trunków
– kolęda, po Olkuszu jak smród ją niesie
– kolęda gdzie jeszcze?… Przegląd wkrótce DONIESIE!