koncert_bozonarodzeniowy2

Sala widowiskowa olkuskiego Miejskiego Ośrodka Kultury zapełniła się po brzegi podczas tradycyjnego Koncertu Bożonarodzeniowego. Zanim publiczność wysłuchała świątecznych utworów w różnorodnych aranżacjach, najlepszym młodym wykonawcom wręczono nagrody.
Na scenie zaprezentowali się laureaci eliminacji rejonowych Festiwalu Kolęd i Pastorałek oraz zespoły folklorystyczne ze świetlic wiejskich MOK z Zawady, Pomorzan, Niesułowic, Troksa, Kosmolowa, Gorenic i Braciejówki.

Jeszcze przed rozpoczęciem muzycznej uczty na scenie pojawił się duet PaMa z sekcji wokalnej olkuskiego MOK – u.  Patrycja Patrykiewicz i Magdalena Mączka, którymi na co dzień opiekuje się Wiesław Baran. Odebrały one nagrodę za swe osiągnięcia. Dziewczyny zajęły drugie miejscekoncert_bozonarodzeniowy1 na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek, w którym udział wzięło ponad 15 tys. osób z kraju i zagranicy.
Burmistrz Dariusz Rzepka wręczył też nagrody laureatom eliminacjach rejonowych Festiwalu Kolęd i Pastorałek, jurorzy wyłonili najlepszych wokalistów w trzech kategoriach.

Wśród dziecięcych solistów zwyciężyła  Anna Gaweł (MOK Olkusz), a dwie kolejne nagrody przypadły Aleksandrze Dudzie (MOK Bukowno) i Borysowi Stepanyanowi (MOK Bukowno). Wyróżniono Joannę Ledeman (MOK Bukowno). W kategorii młodzież i dorośli pierwszą nagrodę odebrała Olga Skrzyniarz (MOK Bukowno), drugą Paulina Powaga (MOK Olkusz), a trzecią Aneta Dobra (Studio Artystyczne Efendi Clue w Wolbromiu). Wyróżniona została Natalia Jajkiewicz (MOK Olkusz). Arpenik Kroyan i Natalia Zięba z Ogniska Muzycznego Żaczek w Olkuszu oraz PaMa – Patrycja Patrykiewicz i Magdalena Mączka to najlepsi wykonawcy w kategorii zespoły.

Zwieńczeniem koncertu było wspólne odśpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy” oraz świąteczny poczęstunek.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:27285}{joomplu:27272}{joomplu:27278}{joomplu:27287}

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
TWidzĆtelnik Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
TWidz
TWidz

.
Tylko Rzepka siedzi zadowolony przed monitorem i przecierając co chwila okularki zaciera ręce jaki to mu się udało zrobić z Olkusza CIEMNOGRÓD! 😕 A tak a’propos, czy jest szansa aby wreszcie zrobiono Przeglądowi EKG, aby ten przestał być gazetką parafialnego kółka różańcowego a stał się takim przyzwoitym medium jakim kiedyś był?

Ćtelnik
Ćtelnik

.– kolęda na słodko i na ostro– kolęda na kwaśno i na słono– kolęda do piwa lub do mleka– kolęda dla wiernego, oraz ćwieka– kolęda na sypko i na powoli– kolęda na zatwardzenie i na rozwolnienie, jak kto woli– kolęda dla ślepych i dla głuchych– kolęda nie dla mądrych, przeważnie dla głupich– kolęda zamiast pieprzu– kolęda do wnętrza wieprza– kolęda na zmarniznęte uszy– kolęda na ubytek tuszy– kolęda zamiast rocka– kolęda zamiast jaj co je wysiaduje kwoka– kolęda zamiast kolędy– kolęda zamiast pazura do grzędy– kolęda po ciemnogrodzie się toczy– kolęda jest wszedzie, jak biskupa oczy– kolęda zamiast rachunków– kolęda… Czytaj więcej »