wspomnienie jp2

Miesiąc kwiecień oraz maj to szczególny okres powracania pamięcią do osoby Jana Pawła II – patrona Szkoły Podstawowej w Braciejówce. W tym roku w kwietniu obchodziliśmy już 11 rocznicę śmierci oraz 2 rocznicę kanonizacji. W miesiącu maju pamiętamy z kolei o urodzinach Karola Wojtyły.
W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy wspomnienie wielkiego Polaka – świętego naszych czasów. Klasa szósta zaprezentowała słowo dotyczące osoby Jana Pawła II oraz jego nauczanie o powołaniu każdego z nas do świętości. Spotkanie uświetniły filmy oddające ducha czasów Jana Pawła II oraz układ taneczny do utworu ,,Błogosławieni miłosierni”.

wspomnienie jp2 2

Jan Paweł II wzywa nas do świętości, twierdzi że jest ona osiągalna dla każdego. Sami widzimy, jak bardzo prawdziwe są jego słowa, doskonale daje nam przykład swoim życiem. Podczas Światowych Dni Młodzieży w 2000 roku powiedział: ,,Młodzi nie lękajcie się być świętymi nowego tysiąclecia”. Zatem i my dążmy do świętości dając przykład swoimi czynami każdego dnia. Santo Subito … 

SP Braciejówka

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze