1

25 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury wieczór był typowo filmowy – odbył się finał I Olkuskiego Festiwalu Filmów Amatorskich MOK oraz Konkursu Filmowego „Olkusz nas kręci” zorganizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną oraz Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu. Liczni widzowie obejrzeli osiem ciekawych filmów krótkometrażowych. Konkurs „Olkusz nas kręci” organizowany był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w trzech kategoriach: „Wydarzenia kulturalne”, „Ciekawe miejsca”, „Sport i turystyka”.

2

I Olkuski Festiwal Filmów Amatorskich zorganizowany przez MOK w Olkuszu, zapraszał uczestników powyżej 16. roku życia do zaprezentowania zrealizowanego przez siebie filmu. Aby uzbroić chętnych w niezbędną wiedzę, zorganizowano 4 profesjonalne warsztaty omawiające zagadnienia przydatne w przygotowaniu materiału filmowego przez amatorów.
Nagrodzeni w ramach I Olkuskiego Festiwalu Filmów Amatorskich 2017 otrzymali piękne pamiątkowe Zbyszki.

3

Jury w składzie: Adam Sowula, Piotr Skrzynecki i Grzegorz Pałka postanowiło przyznać następujące nagrody:
1 miejsce: „Między Bradford a Cieszynem. Historia pewnego pudełka” – Katarzyna Odrzywołek, Mariusz Solarz, Tomasz Szygulski,
2 miejsce: „Jesień” – Małgorzata Winiarczyk, Irena Włodarczyk,
3 miejsce: „Okruchy życia” – Wiesława Kluczewska.

4

Nagrody wręczał Piotr Skrzynecki, filmoznawca, instruktor MOK. Trzeba podkreślić, że dwie nagrody – II i III zdobyły studentki OUTW. Brawo utalentowane seniorki! Okrzyki uznania napływały z widowni, od licznie zgromadzonych kolegów – studentów.

5

Po wręczeniu każdej z nagród następowała projekcja filmu, nagradzana rzęsistymi brawami.

W konkursie „Olkusz nas kręci” jury w składzie: Emilia Kotnis-Górka, Piotr Skrzynecki, Michał Latos i Jacek Sypień w Kategorii „Ciekawe miejsce” przyznało następujące nagrody:
Szkoły podstawowe:
1 nagroda – Szkoła Podstawowa Nr4 – Wiktoria Szkalmierska i Maciej Pałka,
2 nagroda – Szkoła Podstawowa Nr 4 – Alicja Sowula.
Oddziały gimnazjalne:
1 nagroda – SP Nr 9 – Piotr Cieślik i Piotr Mika,
2 nagroda – SP Nr 2 – Dawid Klimas, Katarzyna Śliwoń i Wojciech Jeliński.
Licea:
Nagroda – II Liceum Ogólnokształcące – Alicja Mosur.
Nagrody wręczał Jacek Sypień, pracownik Biura Promocji i Informacji Publicznej UMiG Olkusz.

9

Filmy zostały nakręcone w różnej konwencji, wszystkie interesujące, jak na produkcje krótkometrażowe zawierające dużo treści. Z niecierpliwością i ciekawością czekamy na następną taką uroczystość i kolejne filmowe niespodzianki.

MOK Olkusz

6

7

8

10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze