wycieczka do krynicy 2019 3

W dniach 28 – 30 maja 2019 roku 12 osobowa grupa udała się na wycieczkę do Krynicy Zdroju. Podczas trzydniowego pobytu, pod czujnym okiem przewodnika zwiedziliśmy: Kamianną (obejrzeliśmy skansen uli figuralnych, Muzeum Pszczelarstwa, Cerkiew, degustowaliśmy pyszny miód w pasiece „Barć”, odbyły się warsztaty – własnoręczny wyrób świec); Cerkiew w Powroźniku (wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO); Krynicę Zdrój (odwiedziliśmy Pijalnie Wód, Muzeum Zabawek, Park Zdrojowy).

Po spacerze po centrum Krynicy był czas na atrakcje „wyższych lotów” czyli na Górę Parkową (742m npm.), którą zdobyliśmy pieszo a wróciliśmy kolejką linową. W ostatnim dniu pojechaliśmy kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką (1114m npm.). Pomimo deszczu i mgły spędziliśmy na szczycie, w góralskiej chacie, miłe chwile przy pysznej herbatce z cytryną i sokiem malinowym, zajadając szarlotkę oraz słuchając ciekawostek i legend, które nam przekazywał pan Przewodnik. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.

wycieczka do krynicy 2019 1

Dom, w którym mieszkaliśmy, atmosfera, którą staraliśmy się stworzyć (byliśmy jedną duuuużą rodzinką), urozmaicone posiłki, grill, ognisko, desery, lody i inne smakołyki, pamiątki – myślimy, że spełniły oczekiwania najbardziej wymagających.
Wycieczka w takiej formie mogła się odbyć tylko dzięki kochanym sponsorom. Bardzo im dziękujemy za ogromne serce!!!!!!!

ZSS w Olkuszu

wycieczka do krynicy 2019 2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze