rekolekcje2015 2

W dniach 30, 31 marca i 1 kwietnia 2015 r. odbyły się w naszej szkolne rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczył ksiądz Krystian Lubiński. Pierwszego dnia rekolekcji udaliśmy się do kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbego. Uczniowie, przygotowani na katechezie i nabożeństwie pokutnym, przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. Mogli w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej, na której naukę rekolekcyjną wygłosił ks. Krystian. Przypomniał w niej, co jest potrzebne, aby nasze życie stało się lepsze.

rekolekcje2015 1

Drugi dzień rekolekcji spędziliśmy na pielgrzymce do Wadowic. Modliliśmy się w kościele, w którym został ochrzczony  święty Jan Paweł II i zwiedziliśmy Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II. Były to niezapomniane i niezwykle wzruszające chwile. Zdaliśmy sobie sprawę, że już 10 lat nie ma wśród nas Jana Pawła II, ale wciąż o Nim pamiętamy i jest nam bliski. Zadbaliśmy również o ciało na tej pielgrzymce i byliśmy na słynnych papieskich kremówkach.

rekolekcje2015 3

Trzeciego dnia rekolekcji zgromadziliśmy się w szkole, gdzie obejrzeliśmy film o życiu Pana Jezusa, a potem odbyły się zajęcia plastyczne nawiązujące do Świąt Wielkanocnych i do nauczania Jana Pawła II. Były to szczególne dni roku szkolnego, choć wolne od zajęć dydaktycznych, to jednak pełne nauki.

ZSS w Olkuszu

rekolekcje2015 4

rekolekcje2015

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o