W Zespole Szkół w Bukownie minęły kolejne miesiące realizacji projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” .Od pierwszych dni września w ramach projektu doposażono bazę Szkoły. Do pracowni technologicznej zostały zakupione komputery i urządzenie wielofunkcyjne. W pracowni obsługi konsumenta pojawiły się nowe noże do carvingu, wózek do flambirowania, pomocnik kelnerski, ekspres do kawy, bielizna stołowa.

Kolejni uczniowie ukończyli kurs prawa jazdy kat. B., 34 brało udział w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych z matematyki, a 1 uczeń w zajęciach rozwijających z języka angielskiego. W lutym dziewczęta z kl. I i II uczestniczyły w kursie karmelu.

Cukiernik – mistrz karmelu przedstawiał zasady obróbki i barwienia karmelu. Uczennice wykonywały elementy dekoracyjne przy zastosowaniu form i szablonów oraz metodą napowietrzania, a następnie łączyły elementy w kompozycje dekoracyjne.

 Metody dekorowania wyrobów cukierniczych z zastosowaniem mas karmelowych mogą fascynować, ale poprzedza je żmudna praca przy rozgrzanym cukrze. Dziewczęta wiedzą, że trud się opłacił. Zdobyły nowe umiejętności zawodowe i certyfikat, który przyda się w przyszłej pracy.

karmel4

karmel2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze