skalk carv

W Zespole Szkół w Bukownie zakończyła się kolejna edycja szkoleń w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Tym razem  był to II stopień kursu carvingu dla uczniów naszej Szkoły. Carving  – ta tajska sztuka tworzenia dekoracji z tych surowców, które cieszą nasze oczy kolorami oraz formami, zyskała szczególne uznanie wśród uczniów Skałki.
Tym razem uczniowie znów mieli możliwość uczyć się od najlepszych. Paweł Sztenderski, który prowadził zajęcia, jest bowiem nie tylko Mistrzem Polski w carvingu, ale także może poszczycić się międzynarodowymi osiągnięciami. Na nasz kurs przyjechał prosto z Czech, gdzie zdobył I miejsce!
Swoją pasją pan Paweł zaraził uczestników szkolenia, którzy mozolnie ale z ogromną satysfakcją i radością wycinali prawdziwe cuda z arbuzów, melonów, jabłek, japońskiej rzodkwi czy porów. Nie wszystko udawało się za pierwszym razem, ale ambitni kursanci nie zniechęcali się łatwo. Kolejne próby prowadziły do sukcesu i pod ich zręcznymi palcami powstawały ptaki, kwiaty, liście i inne atrakcyjne rzeźby.

Teraz przed uczniami jeszcze wiele pracy nad doskonaleniem i poszerzaniem umiejętności zdobytych na kursie. Z niecierpliwością czekają na zajęcia w ramach III stopnia, które odbędą się w przedświątecznym tygodniu. Będzie okazja nauczyć się wzorów, które posłużą do ozdoby wielkanocnych stołów.

Tekst: ZS w Bukownie

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze