dnibuks1

Podczas Dni Bukowna nie mogło zabraknąć imprez sportowych. Swoją sprawność mieli okazję sprawdzić i młodsi, i starsi sportowcy. W ciągu czterech dni zawodnicy rywalizowali w koszykówce, siatkówce, tenisie ziemnym, piłce nożnej oraz strzelectwie.

Święto miasta na sportowo rozpoczęli siatkarze. W V Otwartym Amatorskim Turnieju Piłki Siatkowej o  Puchar Burmistrza Miasta Bukowno zagrało pięć zespołów. Najpierw w dwóch grupach odbyły się eliminacje. W grupie A najlepsi okazali się zawodnicy drużyny „Ogryzki”, którzy pokonali rywali: „Mikst I” oraz „Mat – Siat – Fiz”. W grupie B ekipa „Mikst II” wycofała się z rozgrywek. Tutaj pierwsze miejsce zajęli siatkarze z „KKS Bolesław”, a drugie gracze „LSDdnibuks2 Białe Myszki”. Mecz o trzecie miejsce walkowerem wygrał „Mikst I”, ponieważ zespół „LSD Białe Myszki” nie przystąpił do meczu. W finale, po zaciętej pięciosetowej walce, zwyciężył „KKS Bolesław”, a „Ogryzki” musiały zadowolić się drugim miejscem – „Ogryzki” – „KKS Bolesław” 2:3 (15:25, 25:23, 27:25, 23:25, 11:15).

Podobnie jak w ubiegłym roku, przez dwa dni rozgrywano Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci i młodzieży O Puchar Burmistrza Miasta Bukowno. W kategorii tenisistów do 13 lat nagrodzono: Zuzannę Lekston, Oliwię Dąbek i Annę Tracz oraz Jakuba Kalinowskiego i Sebastiana Kępkę.
W starszej grupie, do 19 lat, najlepszymi zawodniczkami okazały się Weronika Wielgus, Katarzyna Kulig i Agnieszka Tarasów. Wśród chłopców kolejne miejsca zajęli: Przemysław Furman, Patryk Pukmiel, Miłosz Szczepkowski, Dastin Łabuz, Kamil Werner i Szymon Szczepkowski. W mikście pierwsze miejsce zajęli Werondnibuks3ika Wielgus i Przemysław Furman, drugie Kamil Werner i Miłosz Szczepkowski, trzecie Katarzyna Kulig i Dastin Łabuz, a czwarte Patryk Pumkiel i Agnieszka Tarasów.

„Orlik” był miejscem zmagań młodych piłkarzy. W turnieju przedszkolaków zagrało 18 dzieci. Grupa „Skautów” pokonała grupę „Motylków 7:0 (2:0). Wśród uczniów starszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie czwarte klasy wygrały z piątymi 4:2. Cztery drużyny zgłosiły  się do udziału w turnieju młodzieży. Po sześciu pojedynkach, rozgrywanych systemem „każdy z każdym”, pierwsza lokata przypadła zespołowi „Leśna”. Jeden punkt mniej uzyskał zespół „Bukowno Stare”. Na trzecim miejscu znalazła się „Bonanza”, a na czwartym „Żurada”.

Sporym zainteresowaniem cieszył się II Otwarty turniej Bukowno Street Challenge 2011”, w którym wystartowało siedem zespołów. Podobnie jak w siatkarskich zawodach, drużyny w dwóch grupach zagrały mecze eliminacyjne. W półfinałach „Srebrni” okazali się lepsi od „dnibuks4Bez Nazwy” (25:12), a „Chicago” wygrało z „Umówmy się” (36:19). Przegrani walczyli o trzecią lokatę, która wywalczył zespół „Umówmy się” (15:14). Zwycięzca całego turnieju została ekipa „Chicago”, która w finale wygrała ze „Srebrnymi” (24:14). Wszystkie drużyny otrzymały tradycyjnie “Ptasie mleczko”, a zwycięskie zespoły sportowe gadżety.

Około 130 osób bawiło się na V Pikniku Strzeleckim o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno. Zawody odbyły się na terenie ośrodka „Zalto – Bis”, gdzie przygotowano również specjalne stanowisko do strzelania dla najmłodszych. – Dzieci mogły bezpłatnie zjeżdżać na wielkiej dmuchanej zjeżdżalni i zamku, malować na placu na przygotowanych malowankach i jeździć wozem strażackim, dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej z Lgoty. Każdy mógł skosztować kiełbaski, kaszanki z grilla, domowej roboty smalcu i ogórków małosolnych – opowiada mł.insp. Grzegorz Lipiński, sędzia główny zawodów. Imprezę muzycznie uświetnili DJ Kriss Krzysztof Lipiński i DJ Lukis Łukasz Chromęga.

Po zakończeniu zawodów najlepszych strzelcom wręczono nagrody. W kategorii broni długiej zwyciężył Piotr Szumowski, przed Marcinem Mackiem i Michałem Szulińskim. W strzelaniu z broni krótkiej najlepszy był Michał Cygański, a kolejne dwa miejsca zajęli Krzysztof Cupiał i Andrzej Nocoń. W paintballu na pierwszej lokacie uplasowała się Klaudia Wiercioch, na drugiej Oskar Kocjan, a na trzeciej Kacper Macek.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tenisista17
tenisista17
13 lat temu

brawo dla tenisistów

Papa Racji
Papa Racji
13 lat temu

[quote name=”Jan S.”]Brawo Panie Grzegorzu :)[/quote]

Taki z Grzegorza major jaki z Łysego doktor, mogą sobie ręce podać 😉

Kasia T.
Kasia T.
13 lat temu

[quote name=”Jan S.”]Brawo Panie Grzegorzu :)[/quote]

Majorem się jest po wyższej szkole oficerskiej i wielu latach ciężkiej służby 😆

adam111111111
adam111111111
13 lat temu

gdzie jakieś zdjęcia z turnieju na orliku ??

Jan S.
Jan S.
13 lat temu

Brawo Panie Grzegorzu 🙂