18 kwietnia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się spektakl online „Sen nocy letniej” przygotowany przez Grupę Teatralną MOK Glutaminian Sodu.

„Sen nocy letniej” Williama Szekspira jest jedną z jego najchętniej wystawianych sztuk. Rok temu, kiedy podekscytowani czekaliśmy na XI Olkuską Noc Teatru, bilety rozeszły się błyskawicznie. Niestety, w starciu ludzi, elfów i pandemii to pandemia była górą; jednak nie zwyciężyła. W tym roku spektakl można było obejrzeć online, a wkrótce, w co mocno wierzymy, zobaczymy go na żywo.

Glutaminian Sodu jak zwykle dał z siebie wszystko. Na tle oszczędnej, ale bajkowo uroczej scenografii przygotowanej przez zespół, noc świętojańska otuliła ateński las pozwalając jednak dociekliwemu widzowi śledzić miłosne perypetie i intrygi bohaterów.

Nie zdradzamy więcej szczegółów, aby nie psuć przyjemności tym, którzy zechcą obejrzeć spektakl popremierowy. Śledźcie naszą stronę i Facebooka!

Wystąpili:

Robotnicy: Urszula Maj, Krzysztof Mól, Kinga Cieluch, Marta Kochanowska, Wiktoria Burdziakowska, Jakub Syguła.

Kochankowie: Jolanta Wielgosz, Ola Berkowicz, Maciej Maj, Kacper Fedorowicz.

Świat fantastyczny: Patrycja Krymula, Maja Banasik, Maciej Nabiałek, Amelia Grzanka, Daria Marzec, Dominika Żurek, Adrian Motyka.

Reżyseria oraz adaptacja scenariusza: Agnieszka Wołoszyn, Maciej Nabiałek

Muśniecie księżycowym pyłem, czyli trzecie oko zerkające z boku na to, co się na scenie odprawia: Kinga Matusiak – Lasecka i Daniel Lasecki.

Oprawa muzyczna: Kamil Babiuch i Jacek Nowak.

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze