karate_oboz2

W dniach 21 – 24 lipca na obiektach AWF Kraków odbył się XXXVIII Wschodnioeuropejski Letni Obóz Karate Kyokushin, który prowadzili: shihan Antonio Pinero (7 Dan) oraz shihan Javier Lezkano – Mistrz Świata w kata oraz Mistrz Europy w kumite. Program obozu przygotował shihan Andrzej Drewniak. Program obejmował kihon, kata, kombinacje do walki, warianty kumite oraz samoobronę. W tym roku szczególną uwagę zwracano na interpretację oraz poprawność stosowania pozycji i podstawowych technik karate, zarówno w formie kihon, jak również ido geiko oraz w kumie.

W obozie wzięła udział pięcioosobowa  ekipa z Klubu Kyokushin Karate w Bukownie w składzie: Sławomir Rudawski, Jarosław Macek, Andrzej Kiełtyka, Bartosz Mosurek, Antoni Uzar.

Po ciężkim czterogodzinnym egzaminie technicznym oraz prawie dwugodzinnych walkach, egzamin na wyższe stopnie kyu zaliczyli: Jarosław Macek na 1 kyu, Andrzej Kiełtyka na 2 kyu, Bartosz Morusek na 3 kyu. Gratulujemy!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kioto
Kioto
12 lat temu

Wiem że to nie ten sport ale … Czy w Olkuszu istnieje jeszcze klub iaido/kendo ? Samurajskie sztuki walki itp. Ostatnio nic o nich nie słychać a ich strona www nie działa …