Nie tak dawno informowaliśmy naszych Czytelników o zdobyciu przez Natalię Paś, gimnazjalistkę z Kolbarku (gm. Klucze), Mistrzostwa Świata w ju jitsu. W miniony weekend 14-latka z powiatu olkuskiego zdobyła dwa kolejne złote medale na Mistrzostwach Europy, potwierdzając tym samym, że jest najlepsza w swojej kategorii. Dobra passa naszych „Samurajów” trwa, bo zawodnicy UKS-u przywieźli łącznie 5 medali.

Natalia Paś, Agata Biały i Damian Miłowicki, podopieczni sensei Zbigniewa Białego, pojechali do rumuńskiej Alba Julii na Mistrzostwa Europy International Marial Arct Federacion, by spotkać się z 400 zawodnikami ze Starego Kontynentu.

Trójka młodych walecznych wystartowała łącznie w 7 konkurencjach, by 5 razy stanąć na podium. Natalia Paś, która zdążyła sobie zjednać już sympatię kibiców z naszego regionu, wystartowała w dwóch konkurencjach i nie dała szans rywalkom. Sięgnęła po złoto w swojej ulubionej dyscyplinie – walkach ju jitsu, a także w swego rodzaju nowości na mistrzostwach – konkurencji sport kenjutsu, czyli walce imitacją miecza samurajskiego. Przypomnijmy, że w tym roku Natalia została Mistrzynią Polski, podwójną Mistrzynią Europy i Mistrzynią Świata.

Na zawodach w Rumunii dumę przynieśli nam również Agata Biały z UKS „Samuraj” Bukowno i Damian Miłowicki z UKS „Kumite” Klucze. Agata przywiozła do Olkusza brąz zdobyty w walkach fighting ju jitsu, a startujący również w tej kategorii Damian srebro i brąz za walkę w sport kenjutsu. W walkach z mieczem bardzo dobrze spisała się Agata, która po kontrowersyjnej decyzji sędziego uplasowała się na pierwszym miejscu za podium.

Zadowolenia ze swoich zawodników nie ukrywa ich trener. – Wszystkich chętnych do spróbowania sił w tym sporcie oraz do wspólnego treningu z mistrzami Świata i Europy, we wszystkich grupach wiekowych, a więc dzieci, młodzież i dorosłych, zapraszamy do Olkusza, Bukowna i Klucz – zachęca, sensei Zbigniew Biały. Szczegółowych informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu 663732181.

Młodym olkuszanom gratulujemy i życzymy, żeby poszli za ciosem i z kolejnych zawodów również wrócili z medalami!

samuraj europa

samuraj europa2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze