Bukowno

Zaraz po świętach wielkanocnych skrzyżowanie ulic Kolejowej, Niepodległości oraz dojazdu od ul. Leśnej w Bukownie zostanie wyłączone z ruchu kołowego i pieszego – to bardzo ważna zmiana dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Wszystko spowodowane jest rozpoczęciem budowy wiaduktu nad torami, czyli bezkolizyjnego połączenia ul. Kolejowej z ul. 1 Maja. Zamknięcie skrzyżowania oznacza zmiany w kursowaniu autobusów, gdyż obsługiwany nie będzie przystanek BUKOWNO DWORZEC PKP. Jak informuje Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu, planowany termin wyłączenia go z ruchu to wtorek 11 kwietnia.

„Wyłączenie z ruchu dotyczyć będzie odcinka od budynku Kolejowa 6 do budynku Niepodległości 12 wraz z parkingiem i przystankiem autobusowym o nazwie Bukowno Dworzec PKP. W związku z powyższym przystanek autobusowy BUKOWNO DWORZEC PKP nie będzie obsługiwany” – czytamy na stronie ZKG „KM” oraz Urzędu Miejskiego w Bukownie.

W związku w powyższym, na placu za urzędem uruchomiono jednak tymczasowy przystanek o nazwie BUKOWNO URZĄD – to właśnie tam będą teraz zaczynać i kończyć swoje kursy wszystkie linie komunikacyjne.

„Czasy odjazdów linii komunikacyjnych 457, 460, 463, 464, 465, 466, 467 będą tożsame z dotychczasowymi godzinami odjazdu jak z przystanku Bukowno Dworzec PKP. Rozkłady jazdy tych linii zostały wywieszone na tabliczce przystankowej. Odjazdy z pozostałych poszczególnych przystanków na terenie Bukowna pozostają bez zmian” – informuje Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy na naszych łamach, wiadukt będzie miał około 115 metrów długości, łukową konstrukcję oraz jednopasmową jezdnię o szerokości około 7 metrów. Jego realizacja połączona będzie z przebudową układu komunikacyjnego tej części miasta. W ramach inwestycji, powstanie ponadto nowy dworzec autobusowy oraz parking na blisko 40 miejsc postojowych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze