90. rocznica powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego i 80. rocznica Małopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego były świetną okazją do rozegrania otwartych zawodów strzeleckich dla mieszkańców województwa małopolskiego. Uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności na strzelnicy fundacji „Wawel Sport” w Pasterniku. Świetnie spisali się przedstawiciele Olkusza.
Każdy ze startujących brał udział w dwóch konkurencjach, strzelaniu z pistoletu sportowego margolin na 25 m i z karabinka sportowego brno, a klasyfikacje prowadzone były indywidualnie i zbiorowo.

Uczestnicy rywalizowali jako trzyosobowe zespoły w czterech grupach startowych: politycy i dziennikarze, zakłady pracy i instytucje, Kluby Żołnierzy Rezerwy oraz służby mundurowe.
Wśród zawodników strzelających z pistoletu sportowego najlepszy w swojej grupie okazał się Tadeusz Dudek, zdobywszy 99 punktów na 100 możliwych, a tym samym puchar i medal Marszałka Województwa Małopolskiego. W tej samej konkurencji trzecie miejsce przypadło Grzegorzowi Trapile. Tadeusz Dudek zwyciężył również w dwuboju strzeleckim, a w klasyfikacji zespołowej drużyna REM – TD, w której poza nim byli Jarosław Szygła i Grzegorz Trapiło, wywalczyła drugą lokatę. Zespół otrzymał puchar Marszałka Województwa Małopolskiego. W grupie żołnierzy rezerwy olkuscy zawodnicy (Henryk Wawrzczak, Marek Krawiec i Henryk Luks) zdobyli drugie miejsce. Marek Krawiec za pierwsze miejsce w strzelaniu z pistoletu sportowego odebrał puchar Prezesa Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze