terminal

Od 2 lutego olkuscy policjanci ruchu drogowego są wyposażeni w terminale płatnicze. Oznacza to, że kierowcy ukarani mandatem karnym przy braku gotówki będą mogli go opłacić kartą.

Olkuska drogówka otrzymała pięć terminali płatniczych, a więc nie wszystkie patrole w czasie prowadzonych kontroli będą miały przy sobie nowy sprzęt. Dlatego też część procedur związanych z wystawianiem i opłacaniem mandatów zostanie utrzymana na dotychczasowych zasadach.

Możliwość użytkowania przez policję terminali płatniczych zapewnia rozporządzenie premiera z 4 września 2017 roku, które zmienia obowiązujące do czego czasu inne rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego.

– Taki sposób płatności jest ułatwieniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dla obcokrajowców, którzy są sprawcami wykroczeń. Osoby na co dzień mieszkające poza Polską zgodnie z prawem są zobowiązane do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę – informuje st. sierż. Marika Guzik-Gajda z KPP w Olkuszu.

W każdym innym przypadku, gdy dany patrol będzie miał na swoim wyposażeniu terminal, decyzja o formie płatności za wykroczenie będzie należała do osoby ukaranej. – Zapłacenie grzywny na miejscu za pomocą terminala płatniczego pozwoli na błyskawiczne zakończenie procedury i zwolni kierowcę z konieczności pamiętania o opłaceniu mandatu – dodaje przedstawicielka olkuskiej komendy.

Fot. KPP Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pawel1x1
Pawel1x1
6 lat temu

teraz wszyscy mają konta bankowe. mało kto nosi gotówkę. Sam wolabym zapłacić kartą i mieć z głowy. potem szyybko zapomnieć 🙂 mam też założone przez https://kontomat.net/ nie musiałem się ruszać za bardzo z chaty