osp ubrania1

Strażacy z trzech jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Olkusz z rąk burmistrza Romana Piaśnika odebrali sześć kompletów odzieży ochronnej do działań bojowych. Ubrania zostały kupione w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2016″.

– Niech nowa odzież służy wam jak najlepiej i ochrania was podczas pracy, która ratuje ludzkie zdrowie i życie. Z tej okazji życzę wam wszelkiej pomyślności i przede wszystkim bezpieczeństwa – mówił burmistrz Roman Piaśnik podczas spotkania w strażnicy w Zimnodole.

osp ubrania2

Odzież ochronna została przekazana prezesom Ochotniczej Straży Pożarnej w Zimnodole, Zedermanie i Żuradzie – Zdzisławowi Soleckiemu, Mieczysławowi Mosurkowi i Wojciechowi Remberskiemu. Już niebawem będzie używana przez sześciu strażaków ochotników z tych miejscowości. Każdy z nich otrzyma kask, buty, mundur, rękawice i kominiarkę.

osp ubrania3

Kosztujące 16 tys. zł komplety odzieży zostały zakupione przez Gminę Olkusz przy dofinansowaniu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska”. Dzięki temu połowa kosztów została pokryta ze środków zewnętrznych, a połowa z własnych.

UMiG Olkusz

osp ubrania4

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
EHH
EHH
7 lat temu

[quote name=”moderacja niedozwolone użycie nazwiska”]A strażak z Olkusza czeka na buty. Kursy są, badania są, staż 20 letni jest. A członek zarządu i Skarbnik czeka na buty.
Ps. A jako radny chciałbym uzyskać informacje dlaczego mecze SPR-u zabezpiecza OSP Osiek a nie OSP Olkusz ???[/quote]
Dzięki Panom nr 3 i 4 od lewej na pierwszym zdjęciu Osiek a nie Olkusz zabezpiecza mecze co jest niepojęte

aadam
aadam
7 lat temu

Przykrywa swoje działania.

moderacja niedozwolone użycie nazwiska
moderacja niedozwolone użycie nazwiska
7 lat temu

Na Komisji i na Sesji zapytam Pana Cieslika i Pana Choczaja. Rozlicze wszystkich!!!

moderacja niedozwolone użycie nazwiska
moderacja niedozwolone użycie nazwiska
7 lat temu

A strażak z Olkusza czeka na buty. Kursy są, badania są, staż 20 letni jest. A członek zarządu i Skarbnik czeka na buty.
Ps. A jako radny chciałbym uzyskać informacje dlaczego mecze SPR-u zabezpiecza OSP Osiek a nie OSP Olkusz ???

strażak bez auta
strażak bez auta
7 lat temu

[quote name=”Kiedy”]A kiedy jakiś nowy samochód do Gminy Panie Burmistrzu, inne gminy w Powiecie jakoś cały czas kupują a największa Gmina w Powiecie Olkuskim jest na szarym końcu bo włodarze Gminy Olkusz mają w d….ie OSP. Pozdrawiam[/quote]
gdzie chłopie nowy wóz?! Przecież na łancuch by nie starczyło

Kiedy
Kiedy
7 lat temu

A kiedy jakiś nowy samochód do Gminy Panie Burmistrzu, inne gminy w Powiecie jakoś cały czas kupują a największa Gmina w Powiecie Olkuskim jest na szarym końcu bo włodarze Gminy Olkusz mają w d….ie OSP. Pozdrawiam

Prawada jedna
Prawada jedna
7 lat temu

Przeglad olkuski jak zwykle frajerzy pisza artykuly. Strazacy maja helmy a nie kaski. Po kasku fioletowym to mozna niemca klepac. Strazak ma hełm.

OSP
OSP
7 lat temu

W straży nosi się hełmy a nie kaski jak jest napisane powyżej, kaski to mają motocykliści. Pozdrawiam.

stop
stop
7 lat temu

Coraz bardziej można zauważyć – kult jednostki. Każde takie działania patrząc w przeszłość historyczną kończyły się porażką.

sikorka
sikorka
7 lat temu

Nieładnie Panie Burmistrzu, nieładnie. Skoro gmina dała zaledwie połowę pieniędzy na ten sprzęt, to może trzeba było do Zimnodołu zaprosić kogoś z województwa, marszałka, albo chociaż radnych wojewódzkich. Na pewno by przyszli. A tak to znów sam pan „wypina pierś po ordery” za nie do końca swoje zasługi. Nieładnie.