slawkowska1 1

Na ulicy Sławkowskiej w Olkuszu trwa samowolka kierowców, którzy nagminnie parkują na zakazie. W lipcu poprzedniego roku nagłośniliśmy sprawę, jednak do dzisiaj niewiele się zmieniło.

– Dlaczego przez osiem miesięcy nic nie zrobiono w temacie parkowania na zakazie przy ul. Sławkowskiej? Co z utworzeniem dodatkowego pasa, który mógłby udrożnić ruch w tamtym rejonie szczególnie w dni targowe? – pyta jeden z naszych Czytelników.

Przy okazji ubiegłorocznej interwencji, ze strony urzędników padła deklaracja, że gmina ma w planach wykonanie prac związanych z utworzeniem dodatkowego pasa włączeniowego dla kierowców wyjeżdżających z ul. Sławkowskiej na ul. Mickiewicza w kierunku południowym. Dodatkowo miała nastąpić zmiana lokalizacji zatoki autobusowej przy ul. Mickiewicza. Wszystkie te zabiegi w swoim założeniu miały udrożnić ruch we wskazanym miejscu.

Po kilku miesiącach wiadomo już, że ostatecznie z niedawnych planów niewiele zostało. – Gmina nie planuje zmiany organizacji ruchu w tym miejscu, zwłaszcza, że w pobliżu mamy zjazdy do popularnych marketów – komentuje Michał Latos, rzecznik prasowy olkuskiego magistratu. – Wszystkie interwencje dotyczące niewłaściwego parkowania każdy mieszkaniec może zgłaszać bezpośrednio do straży miejskiej – dodaje przedstawiciel UMiG-u.

slawkowska1 2

Na każde zgłoszenie straż miejska będzie odpowiadać, a przynajmniej powinna to robić na zasadzie interwencji. Działania podejmowane przez strażników nie zawsze jednak są równoznaczne z wystawieniem mandatu. W niektórych sytuacjach kończy się na pouczeniu, choć skoro temat ul. Sławkowskiej ponownie został podniesiony, to kierowcy, którzy zostaną przyłapani na złamaniu zakazu będą musieli liczyć się z karą finansową wedle obowiązującego taryfikatora w wysokości 100 złotych.

Przy okazji wrócił również temat „zalegalizowania” parkowania na obecnym zakazie poprzez usunięcie znaków drogowych B-36. To jednak niemożliwe, bowiem w myśl przepisów ruchu drogowego parkowanie w okolicach skrzyżowań i zjazdów – w tym przypadku do sklepów – jest zabronione.

Pomimo iż przepisy stanowią inaczej, wielu kierowców decyduje się na parkowanie w tym miejscu. Powodów jest kilka, a jednym z ważniejszych – brak dostatecznej ilości miejsc postojowych w centrum miasta. Inna sprawa to społeczne przyzwolenie dla takiego zachowania, bo w końcu „wszyscy tam parkują…”.

slawkowska1 3

slawkowska1 4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
theon
theon
2 lat temu

Tego na pewno NIGDY nie zrobię, nie zadzwonię nigdzie i koniec dyskusji, sygnalizuj dalej kapusiu 🙂

theon
theon
2 lat temu

Typowy atak ad personam gdy brakuje argumentów 🙂 A prawo jest dla ludzi aby nas chronić … dyscyplinować to sobie możesz podwładnego gdy nie wykonuje swoich obowiązków 🙂

kolo
kolo
2 lat temu

[quote name=”lulek”]
A dlaczego kierowcy tam parkują?
[b]Dlatego,że jest to bezkarne[/b][/quote]
Tak, nie ma „nieuchronności kary”.. Poza tym czemu ciężko wjechać na parking i zaparkować nie narażając się na mandat??
Wszyscy ci co pod postem na fejsie uważają, że znak stoi bezprawnie lub jest duzo miejsca – oddajcie prawka do WK.. To, że jest miejsce upoważnia do parkowania na zakazie? Dopóki jest znak to obowiązuje..
Policja tamtędy przejeżdża dość często – za brak reakcji powinni być pozbawiani premii – zaraz by się wzieli do roboty..
[quote name = „LATOS”]Gmina nie planuje zmiany organizacji ruchu w tym miejscu, zwłaszcza, że w pobliżu mamy zjazdy do popularnych marketów – komentuje Michał Latos[/quote]
I tak sie robi z gęby d…ę! Żeby ludziom namieszać a potem cisza i „niedasie” ..
Kiedy się zetrą zbędne linie na Rataja??
Kiedy zostanie poprawiona nawierzchnia na skrzyzowaniu 1000Lecia/29Listopada?
Kiedy załatacie dziury na wiadukcie, bo przybywa..
Ile czasu bedziemy czekać na remont wiaduktu co sie sypie?

PXT
PXT
2 lat temu

Są trzy sposoby poruszania się po Olkuszu.
[u][b]1. Samochodem[/b][/u]-
Potrzebne jest dwie osoby, kierowca i pasażer. Pasażer wychodzi na zakupy a kierowca bezustannie krąży wokół zapchanych parkingów w pobliżu i zasięgu pasażera, który zdobywa w tym czasie zaopatrzenie. Używają telefonów komórkowych do umówienia się na załadunek, najlepiej przed którymś przejściem dla pieszych. Zakupy można szybciutko wrzucić podczas przepuszczania pieszych, trzeba się tylko idealnie zsynchronizować, żeby długo nie blokować drogi przed zebrą- konieczne ćwiczenia załadunku w wojskowym trybie alarmowym. Prawidłowe parkowanie (graniczące z cudem) staje się wówczas zbyteczne. Wada- większe zużycie paliwa. Zaleta- większa ładowność w realizacji szaleństwa zakupów.
[u][b]2. Rowerem[/b][/u]-
Wady- niewielka ładowność, niski komfort w razie deszczu. Zalety- brak zużycia paliwa, lepsza mobilność, utrzymanie lepszej kondycji i pozbycie się nadwagi, więcej miejsca w mieście.
[u][b]3. Pieszo[/b][/u]-
Same zalety i jedna wada- znikoma ładowność a w przypadku przekroczenia ładowności choroby ortopedyczne kolanowo biodrowe i kręgosłupa.
Targowico konna wróć.Funkcjonariusze SM mogli by na luzie pogadać z zaprzęgami na temat parkowania.

lulek
lulek
2 lat temu

[b]No to Straży się dostało!![/b]
Nigdy jeszcze nie widziałem tam strażnika miejskiego
,który by pisał mandaty czy udzielał pouczeń.
A dlaczego kierowcy tam parkują?
[b]Dlatego,że jest to bezkarne[/b]