eko

Dzieci i młodzież z gminy Trzyciąż świetnie wiedzą na czym polega dbałość o Ziemię. Gdyby komuś jednak umknął jakiś szczegół dotyczący  postaw proekologicznych we wszystkich publicznych szkołach w gminie przypomniano o tym podczas obchodów Dnia Ziemi. Przy okazji wójt Roman Żelazny wręczył nagrody w rozstrzygniętym ostatnio konkursie na najlepszą ulotkę propagującą ekologię.

W SP w Jangrocie święto naszej planety uatrakcyjniono konkursem mody ekologicznej. Przygotowane i prezentowane stroje wykonane zostały z materiałów, które zwykle trafiają do koszy i śmietników. Na szkolnym „wybiegu” pojawiły się zatem sukienki z worków i reklamówek foliowych, spódniczki zrobione z gazet, kapelusze z pudełek po pizzy i wiele innych pięknych strojów, w których bardzo pomysłowo wykorzystane zostały – co tu dużo mówić – śmieci.

konk jangrot

W SP w Zadrożu zaprezentowano m.in. film poświęcony ochronie przyrody i edukacji ekologicznej. 

konk zadroze 

W SP w Suchej popisy artystyczne maluchów z lokalnych oddziałów przedszkolnych uzupełnił konkurs wiedzy o przyrodzie, w którym wzięli udział przedstawiciele klas w różnych grupach wiekowych. Na jego zakończenie okazało się, że uczniowie z tej szkoły nie tylko znają gatunki zwierząt, roślin i zasady ich funkcjonowania w przyrodzie, ale także dobrze wiedzą, jak zachowywać się, aby im nie szkodzić.

konk sucha

Wszystkie szkoły podczas obchodów Dnia Ziemi odwiedzili wójt Roman Żelazny oraz Ewa Dróżdż z BiOAK Trzyciąż , która reprezentowała komisję oceniającą prace przygotowane na konkurs plastyczny „Moja Mała Ojczyzna – Kocham – Nie Zaśmiecam”  adresowany do II  i III klas gimnazjalnych gminnych szkół. Zadaniem jego uczestników było wykonanie ulotki nawiązującej do ochrony środowiska.

Jury w składzie: Bożena Kościej – p. o. dyrektora BIOAK, Łukasz Poseł – podinspektor ds. rolnictwa i środowiska UG w Trzyciążu oraz Ewa Dróżdż z BiOAK wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajęły reprezentantki SP w Jangrocie – uczennice III klasy gimnazjalnej Wiktoria Kulis i Katarzyna Cader, które wygrały dla szkoły kamerę. Nagrodę za II miejsce – przenośny zestaw HiFi zdobyły uczennice SP w  Suchej – Julia Seweryn, Patrycja Pacia, Wiktoria Bugaj, Karolina Dydych. Miejsce III zajęła natomiast SP w Zadrożu, a konkursowe prace przygotowali tam uczniowie II kl. gimnazjalnej  Grzegorz Furgaliński i Karol Świechowski, którzy również wzbogacili swoją szkołę o przenośny zestaw HiFi.

Nagrody wręczył zwycięzcom wójt gminy Trzyciąż, który zachęcał młodych ludzi do szanowania przyrody i przekazywania swojej bogatej wiedzy ekologicznej przez dzieci rodzicom i innym dorosłym, którzy zapewne wiele mogliby się od swoich pociech nauczyć.

zw jangrot

zw zadroze

zw sucha

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze