W Zespole Szkół w Bukownie odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych organizowany w 150 rocznicę Powstania Styczniowego. Organizatorami  Konkursu byli: Burmistrz miasta Bukowno, Terenowa Organizacja Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” w Olkuszu oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Bukownie. Patronat honorowy nad Konkursem objął Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” – Piotr Duda.

Konkursowi towarzyszyły nie tylko zmagania historyczne, ale również akademia patriotyczna w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 1 w Bukownie oraz Zespołu Szkół w Bukownie. Dodatkową atrakcją dla uczestników i zaproszonych gości stał się pokaz flambirowania owoców.

Celem Powiatowego Konkursu Historycznego było rozwijanie zainteresowań historią Polski i regionu, kształtowanie postawy patriotyczno-obywatelskiej, popularyzowanie wiedzy z zakresu walk niepodległościowych, kształtowanie związku z małą Ojczyzną.

 Najlepszymi w kategorii gimnazjum okazali się: Dominika  Kuc z Suchej (I miejsce), Aleksandra Kania z ZS Gimnazjum nr 2  w Przegini (II miejsce), Bartłomiej Ziętek z Krzykawy (III miejsce) oraz Zuzanna Sępek z Przegini (IV miejsce).

I miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zdobyła Małgorzata Czrnota z ZS w Bukownie, II miejsce Sylwia Gwóźdź również z Bukowna. Kolejne miejsca zajęły  uczennice z ZS nr 3 w Olkuszu: Ewelina Pałka, Angelika Pikuła.

Organizatorzy  Konkursu obdarowali cennymi nagrodami nie tylko zwycięzców, ale wszystkich uczestników historycznych zmagań.

Tekst nadesłany przez ZS w Bukownie

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze