skalka barmancz

12. marca reprezentanci  Zespołu Szkół w Bukownie: Damian Gęgotek i Piotr Materka (z kl. IV TU) brali udział w Konkursie Barmańskim „O pohár náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje“, który odbył się w hotelu „Ráztoka” w czeskich Trojanovicach. Organizatorem Konkursu  (jak co roku) była Česká Barmanská Asociace  oraz Hotelowa Szkoła we Frenštácie p. R. (Szkoła partnerska). W zmaganiach uczestniczyło 28 zawodników z czterech krajów: Czech, Słowacji, Węgier i Polski – uczniowie Skałki.
Młodzi barmani mieli do wykonania Long drink typu Fizz (według własnej receptury), w którym należało wykorzystać alkohol firmy STOCK, syrop MONIN, Bohemie sekt lub wodę mineralną z firmy Karlovarské minerální vody.

Damian i Piotrek świetnie poradzili sobie z zadaniem, choć należy zaznaczyć, że technika wykonywania drinków w Czechach znacznie się różni od polskich standardów.  Uczniowie Skałki zachwycali sposobem prezentacji szkła, butelek i samego drinku (w białych rękawiczkach).  Różne style przygotowania koktajli, ale efekt ten sam: widowiskowy! Podczas Konkursu oceniana jest złożoność, technika, oryginalność, kreatywność, płynność, uporządkowanie, balans pokazu, smak i aromat napoju, jego dekoracja, stopień schłodzenia szkła, czystość szkła….

Tekst: ZS w Bukownie

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze