wasze interwencje nowe

Nasi Czytelnicy żywo interesują się kwestią parkowania w Olkuszu, szczególnie w centrum miasta. Na ogół interwencje, jakie otrzymujemy, dotyczą źle zaparkowanych samochodów lub zbyt małej ilości miejsc postojowych. Tym razem jeden z Czytelników zaproponował, gdzie można wyznaczyć dodatkowe stanowiska na pozostawienie aut.

Pomysł dotyczy lokalizacji, gdzie obecnie parkowanie nie jest dozwolone. -Dlaczego na odcinku ul. Szpitalnej, od Świętokrzyskiej do wiaduktu jest zakaz parkowania? Przecież to droga jednokierunkowa. Co komu przeszkadzają samochody parkujące po lewej stronie? – mail tej treści trafił do naszej redakcji.

Taka propozycja pojawiła się już na naszych łamach kilka lat temu. Podobnie, jak wówczas, tak i teraz we wskazanym miejscu kierowcy często parkują. W okolicy, zwłaszcza w dni targowe, panuje spory ruch, więc każde miejsce postojowe byłoby zapewne mile widziane przez kierowców.

Na przeszkodzie stoją jednak przepisy. – Ulica nie spełnia wymogów dotyczących lokalizacji miejsc parkingowych – jest za wąska. Wyznaczenie miejsc parkingowych zgodnie ze wskazaniami Czytelnika znacznie utrudniłoby ruch na tej ulicy, a przede wszystkim byłoby niezgodne z obowiązującymi przepisami – odpowiada na propozycję rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Valdez76
Valdez76
7 lat temu

Nic nie trzeba wyznaczać! Wystarczy zakaz postoju zlikwidować na tym odcinku Szpitalnej,co nie zakazane jest dozwolone. Np na Górniczej jest wydzielony lewy pas do parkowania,a auta i tak parkują prawie do skrzyżowania z Mickiewicza,za wyznaczonym pasem. Skręcając w lewo łamie się przepisy,bo ciągła linia jest i się ją przekracza.Jakiś czas temu Przegląd podnosił ten problem,ale do tej pory nic się nie zmieniło. Może dwa,trzy mandaty rozwiążą sprawę?

z olkusza
z olkusza
7 lat temu

Kto to zrobi, despota w urzędzie tylko tyle potrafi.

cyklista
cyklista
7 lat temu

nie robić miejsc postojowych dla samochodów, tylko scieżki dla rowerów. Gdyby każdy zamienił chocby jeden wyjazd samochodem na spacer lub jazdę na rowerze, to automatycznie byłoby mniej parkujących samochodów.

INA
INA
7 lat temu

Mamy nowy parking przy szkole na ulicy NULLO, ale jakże niebezpieczny jest wyjazd z tego parkingu, przecina ciąg pieszy , dodatkowo widoczność utrudniają zaparkowane przy ulicy Bylicy samochody.

brum
brum
7 lat temu

A po co na tym odcinku Szpitalnej takie szerokie chodniki po obu stronach. Nie zauważyłem, żeby chodziły tamtędy szeregi pieszych. Poszerzyć jezdnie i zrobić miejsca parkingowe