nauczyciele1

14 października w całej Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Tym razem gospodarzem głównej uroczystości w Gminie Olkusz była Szkoła Podstawowa nr 3. To właśnie tu w kierunku dyrektorów, nauczycieli i wszystkich pracowników obsługi szkolnej popłynęły gratulacje i najlepsze życzenia sukcesów w niełatwej przecież pracy zawodowej.

W „Trójce” zlokalizowanej przy ul. Hardego, oprócz uczniów i nauczycieli, pojawili się także przedstawiciele samorządu, sejmu oraz instytucji edukacyjnych. Wszyscy zaproszeni goście kierowali pod adresem kadry nauczycielskiej moc serdecznych życzeń i podziękowań za codzienne zaangażowanie. – Edukacja młodego pokolenia w szczególny sposób leży nam na sercu, ponieważ dobrze wykształcona i wychowana młodzież jest naszą nadzieją na lepsze jutro. Abraham Lincoln powiedział: „Jaką mamy dziś szkołę, taką będziemy mieć elitę rządzącą w przyszłości”, dlatego staramy się, aby nauczyciele pracowali w szkole bezpiecznej, dofinansowanej, wyposażonej na miarę XXI wieku. Dzisiejsza uroczystość jest okazją, by pochylić się nad istotą zawodu nauczycielskiego, zawodu, którego nie sposób dobrze wykonywać, jeśli nie towarzyszy mu autentyczne powołanie i twórczy zapał – podkreślał w swoim przemówieniu burmistrz Roman Piaśnik.

W podziękowaniach za trud wkładany w pracę na rzecz uczniów, nie zapomniano również o pracownikach administracji i obsługi, bez których szkoły i przedszkola nie mogłyby dobrze funkcjonować.

– Nie ukrywam, że sytuacja finansowa gminy jest trudna. Dotyka ona również pracowników oświaty. Przyrzekłem Państwu na początku swojej kadencji, że ze wszech miar będę wspomagał olkuską oświatę. Zmiany i reorganizacja podległych mi placówek oświatowych musi nastąpić, abyście Państwo mogli nie tylko cieszyć się sukcesami swoich wychowanków, ale również mieli wymierną satysfakcję finansową za swoją pracę – dodał szef olkuskiego magistratu.

Kwestia trudności nauczycielskiego fachu oraz kiepskie wynagrodzenia, w szczególności dla pracowników obsługi, przewijały się także wśród innych wystąpień. Głośno o potrzebie podwyżek w sferze edukacji mówiła Maria Masłowska z NSZZ „Solidarność” olkuskich przedstawicieli oświaty. – W obecnym roku chcielibyśmy przedstawić Państwu koncepcję zmian i prosić o wyrażenie swoich opinii, ponieważ tylko z Państwa poparciem uda się te zmiany z sukcesem wprowadzić ku obopólnej korzyści – dodał burmistrz Piaśnik.

nauczyciele2

W tym szczególnym dniu w SP 3 mówiło się nie tylko o tym, co boli nauczycieli, ale także o tym co dla nich miłe. Jak potwierdziła to Ewa Sznajder z małopolskiego kuratorium, olkuska oświata stoi na wysokim poziomie. Nie tylko młodzież zdobywała w ostatnim czasie tytuły laureatów wielu olimpiad i konkursów, ale i kadra pedagogiczna z całej gminy została zauważona w Krakowie. Nagrody Kuratora Oświaty otrzymały Ewa Skubis – dyrektor SP nr 1 w Olkuszu oraz Agnieszka Baldy-Krzysztofek – nauczyciel Gim 3 w Olkuszu.

Kolejne wyróżnienia w postaci Medali Komisji Edukacji Narodowej przyznawane przez Ministra Edukacji trafiły do: Anny Knapik – dyrektor SP nr 4 w Olkuszu, Marzeny Michalskiej – dyrektor Przedszkola nr 13, Barbary Piekarz – dyrektor SP nr 10 w Olkuszu oraz Henryka Gamrata – kierownika ds. gospodarczych w Gim 4.

Medale Złote, Srebrne i Brązowe za Długoletnią Służbę otrzymało wielu innych nauczycieli. Burmistrz Piaśnik ze swoją zastępczynią Bożeną Krok, wręczyli także akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

– Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko życzyć wszystkim pracownikom oświaty dużo zdrowia, zadowolenia, pogody ducha, uśmiechu i determinacji w realizacji planów zawodowych i osobistych. Abyście pozostali w pamięci swoich wychowanków jako niezapomniani, ciepło wspominani po latach nauczyciele – zakończył burmistrz Piaśnik.

Po części oficjalnej nadszedł czas na występ uczniów i spotkanie przy kawie.

nauczyciele3

{joomplu:54947}{joomplu:54949}{joomplu:54911}

16
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
16 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Gośka S.xxpedagog nie woźnyankaBona sera Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pedagog nie woźny
pedagog nie woźny

[quote name=”Gośka S.”]Ale ten , „pedagog nie woźny” musi być sfrustrowany skoro wypisuje takie bzdety. Z wpisów wychodzi, że chyba jest związany ze środowiskiem pisowskim co jeszcze bardziej stawia tę formację w złym świetle. Ale moim zdaniem pan Gamrat jest okej.[/quote]Jakimi wartościami kierują się ci którzy uważają, że taka nagroda nagroda słusznie została przyznana temu panu, a ponadto nie widzą niczego niewłaściwego w tym, że ją przyjął. Nie jestem ani sfrustrowany, ani zazdrosny o tą nagrodę i nie z tego powodu wyraziłem swoją opinię na ten temat. To co się stało i dzieje, dowodzi małości tych którzy chcą uchodzić za… Czytaj więcej »

pedagog nie woźny
pedagog nie woźny

Nagroda to prestiż. Aby taką była należało by wiedzieć z jakiego powodu została ufundowana, dla kogo powinna być przeznaczona, kto i z jakiego powodu ją wręcza. Przyznanie tej nagrody pracownikowi gospodarczemu staje się kłopotliwe dla wszystkich. Niekoniecznie i nie najbardziej dla PiS jak to uważa Gośka. Laureat mógłby o wiele więcej zyskać, odmawiając jej przyjęcia. Skoro bezkrytycznie ją przyjął, to w przeciwieństwie do Gośki, dla mnie nie jest on ok. Mógł uróść w oczach wszystkich, a przez to zrobił zmalał jeszcze bardziej.

Gośka S.
Gośka S.

Ale ten , „pedagog nie woźny” musi być sfrustrowany skoro wypisuje takie bzdety. Z wpisów wychodzi, że chyba jest związany ze środowiskiem pisowskim co jeszcze bardziej stawia tę formację w złym świetle. Ale moim zdaniem pan Gamrat jest okej.

pedagog nie woźny
pedagog nie woźny

cyt przylepek
…”Dla niezorientowanych – Henryk Gamrat jest olkuskim radnym (z PiSu), wiceprzewodniczącym rady miejskiej. Natomiast medal komisji edukacji narodowej powinien być nadawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Czy pan radny – kierownik ds. gospodarczych takie ma? Może ktoś coś słyszał?”…
To że pan ten jest radnym z PiS niczego nie przesądza. Myślę że gdyby był z innego ugrupowania, nagrody by tej nie otrzymał. Nie dlatego, że wnioskodawca tej nagrody sympatyzuje z PiS, ale po to aby tym nadaniem, pazernego na zaszczyty laureata kojarzyć właśnie z ugrupowaniem z którego się on wywodzi.

xx
xx
przylepek
przylepek

[quote name=”pedagog nie woźny”]Medal Komisji Edukacji Narodowej. Nadaje się go za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli. Za jakie konkretne zasługi, nagrodę tą otrzymał właśnie ten pracownik gospodarczy. Skoro jemu dali, to ja też chcę taką otrzymać.[/quote]

Dla niezorientowanych – Henryk Gamrat jest olkuskim radnym (z PiSu), wiceprzewodniczącym rady miejskiej. Natomiast medal komisji edukacji narodowej powinien być nadawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Czy pan radny – kierownik ds. gospodarczych takie ma? Może ktoś coś słyszał?

pedagog nie woźny
pedagog nie woźny

Medal Komisji Edukacji Narodowej. Nadaje się go za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli. Za jakie konkretne zasługi, nagrodę tą otrzymał właśnie ten pracownik gospodarczy. Skoro jemu dali, to ja też chcę taką otrzymać.

anka
anka

[quote name=”geri”]nie rozumiem co ma wspólnego Henryka Gamrata – kierownika ds. gospodarczych w Gim 4. z edukacją ?? Za co nagroda dla tego pana ??[/quote]
geri, to nie nagroda dla pracownika za długoletnią pracę i nic ci do tego. Żal ci serce ściska?

Bona sera
Bona sera

Piaśnikowi już tapir na główce nie zasłania łysiny, widać to doskonale na zdjęciu. A nie ładniej by było gdyby przewodnicząca rady była mie z boku lecz w centrum, nie koniecznie przy piaśniku.

kola
kola

No biednego nauczyciela to jeszcze nie widziałem….pracownicy obslugi to juz inna bajka…

sewen
sewen

Plum, plum, plum i ja-ja twarde p.i.sozakapiorom trzeba będzie zmiękczyć solą.

przewodnik lemingów
przewodnik lemingów

Henri zdrajca miękkie ma jajca

Pigwa
Pigwa

Z tego co mi wiadomo to odznaczenia dostaje się za ciężką pracę zawodową i społeczną a nie za durne złośliwe wpisy, populizm i załatwianie sobie synekur na boku. Jak najwyższe czynniki Państwowe uznały, że mu się należy to chłop dostał i tyle.

Takitaki
Takitaki

Pani Marzena Michalska nie jest dyrektorem przedszkola nr 10 tylko 13.

przylepek
przylepek

[quote name=”geri”]nie rozumiem co ma wspólnego Henryka Gamrata – kierownika ds. gospodarczych w Gim 4. z edukacją ?? Za co nagroda dla tego pana ??[/quote]

Widocznie jakoś się tam zasłużył…. W których olkuskich szkołach są jeszcze etaty kierownika ds. gospodarczych, jak ten dla pana Gamrata w Gimnazjum nr4?

geri
geri

nie rozumiem co ma wspólnego Henryka Gamrata – kierownika ds. gospodarczych w Gim 4. z edukacją ?? Za co nagroda dla tego pana ??