zss zabawa andrzejkowa

25 listopada  klasy PDP z uczniami z ZET Gimnazjum  uczestniczyli w zabawie andrzejkowej pod hasłem ” Kapeluszowe Party”.  Natomiast dzień później bawiły się również klasy młodsze  z ZET Szkoły Podstawowej.

Uczniowie mieli okazję potańczyć i pobawić się przy rytmach swoich ulubionych wykonawców. Główną atrakcją wieczoru były wróżby andrzejkowe. Zgodnie z tradycją chętni do poznania przyszłości wróżą sobie, przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie,, odczytują” cień rzucany przez odlew.

 

zss zabawa andrzejkowa2

Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie  w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg. Każdy mógł poznać swoją przyszłość dzięki wróżbom z kubeczków (wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie, np. pierścionek oznacza w przyszłości małżeństwo, moneta-–bogactwo, różaniec – wskazuje, że zostanie się osobą duchowną.  Był koncert życzeń muzycznych oraz słodki poczęstunek przygotowany przez klasy wraz  z wychowawcami. Ten wyjątkowy dzień był  pełen atrakcji oraz przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

ZSS w Olkuszu

zss zabawa andrzejkowa3

zss zabawa andrzejkowa4

zss zabawa andrzejkowa5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze