W obecności Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego 22 czerwca w Muzeum Armii Krajowej rozstrzygnięta została II Edycja konkursu pt: „Zachować dla przyszłych pokoleń – poszukujemy miejsc związanych z walką o niepodległość Polski”, którego celem było zainteresowanie młodzieży szkolnej historią swojej najbliższej okolicy poprzez przeprowadzenie inwentaryzacji pomników walki o niepodległość Polski.

Konkurs zorganizowany został w ramach Małopolskiego Projektu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej prowadzonego przez Małopolskie Kuratorium Oświaty. W wyniku konkursu zinwentaryzowano 118 pomników, tablic lub innych miejsc pamięci narodowej, w większości znajdujących we wsiach i miasteczkach Małopolski. Dzięki tej akcji udało się ocalić od zapomnienia kilka miejsc, którym groziło zapomnienie. Wzięło w nim udział 348 uczniów1_lo_zachowaja_dla_przyszych_pokole szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do finału zakwalifikowano 97 prac.

Wśród najlepszych znaleźli się olkuscy uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego zdobywając tytuł laureatów:

1. Michał  Szeląg kl. 2c,  Damian Szeląg kl. 1a,
2. Aleksandra Szatan, Anna Oruba, Anna Piputa kl. 1c
Po zakończeniu uroczystości młodzież zwiedziła wystawy muzeum. Koordynatorem projektu była mgr Bogusława Wajdzik.

1_lo_zachowaja_dla_przyszych_pokole_3

1_lo_zachowaja_dla_przyszych_pokole_2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkaniec
mieszkaniec
9 lat temu

Niezłe, interes się kręci. Kilka pomników odnowiono, kilka zburzono, kilka postawiono nowych. I tak co pokolenie. Przyjdzie następne, te co teraz budują, zburzą, kilka odnowią, postawią nowe. Interes się kręci, a kurator przynajmniej ma takie zajęcie, z braku innych, ważniejszych! 😆

eri
eri
9 lat temu

Brawo dla olkuskiej młodzieży i laureatów konkursu.