paragraf blacha

Policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego, do którego doszło w sobotę tj. 17 sierpnia br. w Krzykawie. Ranny motorowerzysta trafił do szpitala w Olkuszu. Miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wieczorem około godziny 19.00 na skrzyżowaniu ulicy Podgórskiej i Słonecznej w Krzykawie. Samochód osobowy marki Ford Mondeo zderzył się z motorowerzystą. W wyniku tego z wypadku ranny został 34-letni motorowerzysta, mieszkaniec gminy Bolesław. Mężczyznę przewieziono do szpitala w Olkuszu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że 34-latek jest nietrzeźwy – miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności tego zdarzania drogowego.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości na drodze. Pijani kierowcy stanowią poważne zagrożenie. Osoby nietrzeźwe, które prowadzą pojazd mechaniczny, są narażone na sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, grzywnę, a nawet karę do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o