sedzia pilkarski

Piłkarscy sędziowie z Olkusza ponownie zapraszają do swojego Kolegium. Od 15 września rusza jesienny kurs dla kandydatów na arbitrów. Potrwa dwa miesiące, a uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

To już kolejna propozycja dla fanów futbolu, którzy piłkę zechcą zamienić na gwizdek. Profesja sędziego nie należy do łatwych, ale daje wiele satysfakcji. Prowadzenie spotkań z perspektywy rozjemcy to także wyróżnienie i spora odpowiedzialność, bowiem podejmowane decyzje często rzutują na końcowych wynikach.

– Z jednej strony na boisku mamy do wykonania swoją pracę, jednak z drugiej, z przebywania na murawie czerpiemy wiele frajdy i przyjemności. Oczywiście nie zawsze jest miło i przyjemnie, ale to właśnie jest takie hobby – narażone na krytykę i ocenę, nie zawsze sprawiedliwą ze strony trybun i zawodników – mówi Sławomir Tomczyk, referent ds. szkolenia w KS Olkusz.

Wymagania jakie muszą spełnić kandydaci na sędziów nie są zbyt wygórowane. Zaproszenie skierowane jest do osób (zarówno kobiet jak i mężczyzn) w wieku 16-44 lata, niekaranych i z dobrą kondycją fizyczną. Od przyszłych arbitrów wymaga się minimum średniego wykształcenia lub zaświadczenia o kontynuowaniu nauki w szkole ponadgimnazjalnej.

Pierwsze spotkanie w ramach jesiennego kursu zaplanowano na czwartek 19 września w siedzibie Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego 43. Kursanci z kadrą sędziowską spotykać się będą raz w tygodniu przez dwa miesiące. Całość szkolenia jest bezpłatna, a zakończy się egzaminami – teoretycznym i biegowym.

Zgłoszenia przyjmuje Joanna Ściepura (tel. 691 364 136, mail: asiksciepura@wp.pl) oraz referent szkolenia Sławomir Tomczyk (tel. 660 760 187, mail: slawo85@gazeta.pl)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze