rajd osiek

 Sezon rowerowy 2015 oficjalnie zakończony. Podsumowaniem aktywnego roku na dwóch kółkach był XI Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych. W imprezie zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji udział wzięło 173 miłośników jednośladów, a także 14 zapaleńców Nordic Walking.

Trasa rajdu, która dla uatrakcyjnienia wydarzenia zmienia się z każdym przejazdem rodzinnego peletonu, tym razem liczyła ponad 18 kilometrów i prowadziła z Osieka czerwonym jurajskim szlakiem rowerowym Orlich Gniazd, przez Zawadę i Gorenice. Meta podobnie jak start znajdowała się przy miejscowej szkole podstawowej. Uczestnicy marszu Nordic Walking pokonali trasę o połowę krótszą.

W obu przypadkach nie liczył się uzyskany czas, ani kolejność. Rodzinne Rajdy Rowerowe mają bowiem to do siebie, że tutaj wszyscy mogą czuć się zwycięzcami. Ci, dla których wrześniowy przejazd przez Osiek i okoliczne miejscowości był już trzecim w tym roku, podczas uroczystego zamknięcia rajdu i całego sezonu, odebrały nagrody specjalne w postaci koszulek kolarskich. Z pustymi rękami bazy rajdu nie opuściły również osoby, będące na przejeździe po raz drugi, a także debiutanci.

Na wszystkich rajdach organizatorzy dbają też o bezpieczeństwo rowerzystów. Wszyscy uczestnicy ostatniej imprezy otrzymali akcesoria odblaskowe. Dodatkowo dzięki wspólnej inicjatywie”Ekypy Rower, Lubię Go!” oraz salonu rowerowego Metal Spec, rowerzyści mogli sprawdzić stan techniczny i wyregulować swoje jednoślady u profesjonalnych serwisantów.

– Dziękujemy za tegoroczne uczestnictwo i już teraz zapraszamy na przyszły rok, gdzie rowerowych pomysłów i wrażeń z pewnością nam nie zabraknie – mówi Dariusz Murawski, dyrektor MOSiR-u.

 Fot. MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
leśnik
leśnik
8 lat temu

Jeżdżąc i jeżdżąc i jeżdżąc, byśmy pewnie już leśną ścieżkę wyjeżdzili,do Czernej .