waszeinterwencje

Mieszkańcy ul. Hutniczej w Chechle zabiegają o budowę chodnika. Nie musi być z nowej kostki brukowej, ważne, by mogli bezpiecznie poruszać się na ruchliwej drodze. Powiat tłumaczy, że nie ma to pieniędzy, a w ramach zwiększenia bezpieczeństwa… wystąpi do policji o częstsze kontrole prędkości na wspomnianej ulicy.

Mieszkańcy najbardziej skarżą się na kierowców, którzy często na ul. Hutnicznej nie przestrzegają drogowych przepisów, głównie tych dotyczących prędkości. Piesi mają spory problem z bezpiecznym poruszaniem się po drodze. Poboczem da się chodzić tylko po jednej stronie ulicy, bo po drugiej jest las.

– Kierowcy często jeżdżą tu bardzo szybko. Co najgorsze, zdarza się to także kierowcom tirów. Wiosną i latem z dużą prędkością ul. Hutniczą mkną quady, do tego sporo mieszkańców Śląska jeździ tędy na pustynię. Wydaje się, że na tym długim, prostym odcinku jezdni niektórzy sprawdzają moc swoich silników. Trudno iść na przykład na spacer z dziećmi, bo jest tu niebezpiecznie. Największy problem mamy zimą, gdy zalegający śnieg kompletnie uniemożliwia poruszanie się poboczem. Idąc na pobliski plac zabaw czuję się, jakbym wchodził na tor wyścigowy. Czy naprawdę musi dojść do tragedii, by zarządca drogi zainteresował się pieszymi? Nie marzymy nawet o chodniku z kostki brukowej. Wystarczy wykorzystać do tego jakieś używane płyty, które są jeszcze w niezłym stanie – zadzwonił do nas mieszkaniec Chechła.

chechlo hutniczaNiestety, chodnika nie będzie. Powód? Ograniczone środki finansowe w tegorocznym budżecie. Administrator drogi proponuje inne rozwiązanie, zdecydowanie tańsze. – W związku z interwencją czytelnika „Przeglądu Olkuskiego” wystąpimy z prośbą do policji o wzmożenie kontroli w zakresie przestrzegania dopuszczalnej prędkości na tej drodze – zapowiada dyrektor Zarządu Drogowego w Olkuszu Paweł Pacuń.

Szef Zarządu Drogowego uważa ponadto, że nie można odpowiedzialności za bezpieczeństwo pieszych zrzucić tylko na zarządcę drogi. – W głównej mierze za bezpieczeństwo swoje i innych odpowiadają użytkownicy dróg. Jeżeli kierowca przekracza dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, to już stanowi potencjalne zagrożenie dla innych. Jeżeli natomiast pieszy porusza się w niewłaściwy sposób po drodze, stwarza zagrożenie dla samego siebie – uważa Paweł Pacuń.

Czy pojawienie się na ul. Hutniczej policyjnego radiowozu zamiast chodnika rozwiąże problem? Czekamy na Wasze opinie na www.przeglad.olkuski.pl!

chechlo hutnicza1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PO
PO
8 lat temu

Przy korycie będziemy do końca świata i dzień dłużej.

marcin344
marcin344
8 lat temu

spoko… jak zwykle mądre wyjaśnienia… na kontrole prędkości można z yanosikiem jeździć, a chodnik powinien powstać!

bary
bary
8 lat temu

No fakt gdzie ty tam widzisz rów ,chyba na swoim tyłku. 🙂

jak to chodnika brak
jak to chodnika brak
8 lat temu

to ekologiczny chodnik, trawka ładnie przystrzyzona.

azaz
azaz
8 lat temu

nie widzisz ile jest jeszcze miejsca na poboczu ?. o jakim rowie ty mówisz. rów to zaliczysz ty jak nie będziesz szedł poboczem-destylator.

destylator
destylator
8 lat temu

[quote name=”arek”]No ta pani swietnie prowadzi dziecko po drodze zamiast poboczem,a tak na marginesie to policja powinna się zainteresować pędzeniem i sprzedażą bimbru w co drugim domu,w chechle.[/quote]
-pisząc poboczem masz na myśli rów? spróbuj sam zimą! podobną sytuację mam u siebie. Ale kasa jest na wymianę płytek na kostkę(lepiej wygląda).

nie tak....
nie tak....
8 lat temu

Matka powinna prowadzić wszystkie dzieci po swojej lewej a ona do jezdni. A ona prowadzi jedno dziecko po prawej, niech by tak coś nie wyszło kierowcy to dziecko jest najbardziej narażone. Chyba sobie nawet nie zdaje sprawy, że sama naraża swoje dziecko. Jeżeli przeczyta ten wpis to niech sobie go dobrze zapamięta. I to nie jest wpis złośliwy, tylko pouczający.

arek
arek
8 lat temu

No ta pani swietnie prowadzi dziecko po drodze zamiast poboczem,a tak na marginesie to policja powinna się zainteresować pędzeniem i sprzedażą bimbru w co drugim domu,w chechle.

Młody
Młody
8 lat temu

Policja powinna karać pieszych za chodzenie poza chodnikami tak jak każe kierowców za parkowanie poza oznaczonymi miejscami parkingowymi …

ale jaja....
ale jaja....
8 lat temu

policjant zamiast chodnika i to pewnie od czasu do czasu w ramach patrolu. A przeciez ci ludzie tez płacą podatki i chcą czuc sie bezpiecznie.
Napewno mieszkańcy wsi pomogliby w budowie chodnika ,to w czy problem dac im chociazby to płytki chodnikowe co w Olkuszu sciągaja pod kostkę. Stos tych plytek widzialem w PGKiM

mieszkanka Ryczówka
mieszkanka Ryczówka
8 lat temu

Zapraszam jeszcze na spacer do Ryczówka ulicą Kwaśniowską, zwłaszcza na odcinku od przystanku do skrzyżowania z ulicą Dolną. Spacer to nic, ale przecież tam chodzą dzieci do szkoły! Wspomnę jeszcze o ulicy Górnej, gdzie nie ma nawet kawałka chodnika a zadbane przez właścicieli posesji pobocza-trawniki zostały zerwane koparką przez Zarządcę Drogi!