Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkania Dyskusyjnego Klubu Świeckiego Humanisty. Projekt ten przeznaczony jest docelowo dla tych, którym bliski jest racjonalizm, wolna i nieskrępowana dogmatami religijnymi myśl, oraz wiedza oparta na podstawach naukowych. Spotkania odbywać się będą w Olkuszu w kawiarni „Udane Popołudnie” ul. Słowackiego 7 w każdą pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca. Rozpoczynamy w niedzielę 6 stycznia 2013 r.o godzinie 16.30. Na spotkaniach wygłaszane będą referaty sympatyków klubu, po wygłoszonym referacie nastąpi wspólna dyskusja.  

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Wojciech Dessauer

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
117 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zapraszamy 6 X
Zapraszamy 6 X
10 lat temu

Dyskusyjny Klub Świeckiego Humanisty LIBERTIN ERUDIT zaprasza na drugie po wakacyjnej przerwie spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 6 października godz.16.30 w olkuskiej kawiarni „Udane Popołudnie” przy ul. Słowackiego 7. Prelekcję na pod tytułem „Neopogański ruch Zadruga a współczesność” wygłosi Józef Urbanik. Po wykładzie jak zwykle przewidziana jest dyskusja.
Serdecznie zapraszamy zarówno ateistów, agnostyków, racjonalistów i wolnomyślicieli jak również wszystkich tych, którym nie jest obcy światopogląd oparty na podstawach naukowych i racjonalistycznej filozofii.
Wstęp wolny.

PIOTR NOGIEĆ
PIOTR NOGIEĆ
11 lat temu

[quote name=”DKŚH”]…Projekt ten przeznaczony jest docelowo dla tych, którym bliski jest racjonalizm, wolna i nieskrępowana dogmatami religijnymi myśl …[/quote]
Projekt szczytny, z jakiegoś powodu musiał w Olkuszu Wyznaniowym zaistnieć. I o ile nie musi dziwić fanatyzm religijny mieszkańców, o tyle zastanawia fanatyzm religijny olkuskiej władzy. Władza w państwie świeckim powinna być świecką, nie powinna zajmować się religią i wiarą (od tego jest kościół) powinna ze wszystkich sił służyć mieszkańcom, a jaki Olkusz zaniedbany w każdej dziedzinie jest każdy widzi.

DKŚH wypowiedziało „A”, szkoda, że nie idzie za tym „B”. Odbyło się już kilka spotkań, może warto o tym napisać. Wiem, wiem, zaraz padną tutaj pod różnymi nickami epitety tchórzliwych autorów (nie dyskutuję z nickami), których, poza tymi związanymi z BWA, trudno będzie rozszyfrować – nieważne. Czy DKŚH mógłby szerzej i odważniej zaistnieć w olkuskiej przestrzeni publicznej?

kici kici
kici kici
11 lat temu

coś nam świeccy humaniści podkulili ogony?

dziennikarz śledczy
dziennikarz śledczy
11 lat temu

[quote name=”misjonarz”]medycyna się rozwija, widocznie zastosowano mocniejsze środki (albo Bóg się nad nim zlitował)[/quote]
misjonarzu, podszywanie się pod cudze nicki to twoja specjalność, przyznaj się, maczałeś w tym swoje „święte” łapska, mam na to dowody 8)

greenpeace
greenpeace
11 lat temu

a ja czuję w pobliżu swąd dziechciu.

weterynarz
weterynarz
11 lat temu

[quote name=”misjonarz”]medycyna się rozwija, widocznie zastosowano mocniejsze środki (albo bóg się nad nim zlitował)[/quote]
Mocniejsze środki są potrzebne tobie 😆 😆 😆

misjonarz
misjonarz
11 lat temu

medycyna się rozwija, widocznie zastosowano mocniejsze środki (albo Bóg się nad nim zlitował)

PIOTR NOGIEĆ
PIOTR NOGIEĆ
11 lat temu

Coś aktywność „Piotra Nogiecia” tutaj spadła 🙂
Ciekawy jestem dlaczego?

AADAM
AADAM
11 lat temu

Wpis numer 108 to falszywka.

AADAM
AADAM
11 lat temu

[quote name=”dkśh”]Mam dośc kłamstwa na temat istnienia Boga. Bóg istnieje bo dowodzą tego tezy św.Tomasza z Akwinu. A wszystko wywodzi sie z ideii piekna Platona. Istnienie Boga potwierdza również naukowo fizyk teoretyk Stephen Hawking. Skąd się wzieła materia i kto spowodowal wielki wybuch. Odpowiedź jest jedna zrobił to Pan Bóg. Z ciemnogrod nalezy uwazać każdego, co twierdzi inaczej.[/quote]
JAK ISTNIEJE TO GO POKAŻ 😀 😆 🙂 😉 😐 :-*

dkśh
dkśh
11 lat temu

Mam dośc kłamstwa na temat istnienia Boga. Bóg istnieje bo dowodzą tego tezy św.Tomasza z Akwinu. A wszystko wywodzi sie z ideii piekna Platona. Istnienie Boga potwierdza również naukowo fizyk teoretyk Stephen Hawking. Skąd się wzieła materia i kto spowodowal wielki wybuch. Odpowiedź jest jedna zrobił to Pan Bóg. Z ciemnogrod nalezy uwazać każdego, co twierdzi inaczej.

NO.OK
NO.OK
11 lat temu

[quote name=”dkśh”][quote name=”NO.OK”]A swoją drogą, w jaki sposób Dyskusyjny Klub Świeckiego Humanisty chce w mieście wyznaniowym propagować wolną i nieskrępowaną dogmatami religijnymi myśl, skoro nie potrafi otwarcie wyrazić swojego zdania na najważniejszym olkuskim forum, jakie by ono nie było?[/quote]
Jesteśmy jesteśmy.[/quote]
Mnie chodziło o DKŚH, a nie dkśh 🙂 .

dkśh
dkśh
11 lat temu

[quote name=”NO.OK”]A swoją drogą, w jaki sposób Dyskusyjny Klub Świeckiego Humanisty chce w mieście wyznaniowym propagować wolną i nieskrępowaną dogmatami religijnymi myśl, skoro nie potrafi otwarcie wyrazić swojego zdania na najważniejszym olkuskim forum, jakie by ono nie było?[/quote]
Jesteśmy jesteśmy.

NO.OK
NO.OK
11 lat temu

[quote name=”.”]…Powszechnie wiadomo, że tak to działa, toteż nie mogę wyjść ze zdumienia, iż Towarzystwo Humanistów samo się podłożyło. Trzeba wiedzieć Panie i Panowie, gdzie się mieszka i nie strzelać sobie w stopę.[/quote]
Skoro mieszka się w Olkuszu, każdy od chwili narodzin powinien wiedzieć, że najlepiej od razu podkulić ogon i zapukać do BWA, bo tam rozdają karty – to nic, że znaczone. A swoją drogą, w jaki sposób Dyskusyjny Klub Świeckiego Humanisty chce w mieście wyznaniowym propagować wolną i nieskrępowaną dogmatami religijnymi myśl, skoro nie potrafi otwarcie wyrazić swojego zdania na najważniejszym olkuskim forum, jakie by ono nie było?

dkśh
dkśh
11 lat temu

[quote name=”.”]Jeśli ktoś w Olkuszu kogoś nie lubi, to jest prosty sposób, aby swojemu wrogowi wywinąć świński numer. Wystarczy zmieścić o takim delikwencie pochwalną notkę na portalu Przeglądu Olkuskiego. Napisać ją można własnoręcznie, ale można też zamówić w redakcji, ryzykując jednak, że będzie zgrabna inaczej. A potem to już nic, tylko wchodzić na stronę i cieszyć się jak tzw. użytkownicy gnoją wystawionego im nieboraka. Powszechnie wiadomo, że tak to działa, totez nie mogę wyjść ze zdumienia, iż Towarzystwo Humanistów samo się podłożyło. Trzeba wiedzieć Panie i Panowie, gdzie się mieszka i nie strzelać sobie w stopę.[/quote]
Prosimy przetłumaczyć z sensem.

.
.
11 lat temu

Jeśli ktoś w Olkuszu kogoś nie lubi, to jest prosty sposób, aby swojemu wrogowi wywinąć świński numer. Wystarczy zmieścić o takim delikwencie pochwalną notkę na portalu Przeglądu Olkuskiego. Napisać ją można własnoręcznie, ale można też zamówić w redakcji, ryzykując jednak, że będzie zgrabna inaczej. A potem to już nic, tylko wchodzić na stronę i cieszyć się jak tzw. użytkownicy gnoją wystawionego im nieboraka. Powszechnie wiadomo, że tak to działa, totez nie mogę wyjść ze zdumienia, iż Towarzystwo Humanistów samo się podłożyło. Trzeba wiedzieć Panie i Panowie, gdzie się mieszka i nie strzelać sobie w stopę.

dkśh
dkśh
11 lat temu

„Hawking podczas wywiadu z Charlie Rosem w 2008 na pytanie o kwestie religijne odpowiedział, że prawa fizyki muszą obowiązywać bez wyjątku, bo inaczej nie byłyby prawami, co nie zostawia zbyt wiele miejsca na cuda lub Boga, zaś koncepcję życia po śmierci uważa za bajkę, w którą wierzą ludzie bojący się ciemności. W wydanej w 2010 „The Grand Design” pisze: „Ponieważ istnieją takie prawa jak grawitacja, wszechświat, dlatego, że może to zrobić, stworzy się sam z niczego. Spontaniczne stworzenie jest przyczyną dla której istnieje raczej coś niż nic, wyjaśnia istnienie wszechświata. Nie jest konieczne przywoływanie Boga by zapalić lont i wprawić wszechświat w ruch.”
Każdy kto chce zrozumieć Hawkinga, rozumie go, każdy kto go nie chce rozumieć, nie rozumie. Mamy wolny wybór. Panie AADAMIE, jeżeli już, proszę pisać prawdę, kłamstw na temat Boga jest już aż za dość.

dkśh
dkśh
11 lat temu

„Hawking podkreśla, że nie jest religijny w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, Boga rozumie jako ucieleśnienie praw natury i wierzy, że wszechświat rządzony jest przez prawa natury, uznając religijną koncepcję osobowego Boga za niemożliwą. Widzi fundamentalną różnicę pomiędzy – opartą na autorytecie religią – a nauką używającą doświadczenia i myślenia. Uważa, że w tym konflikcie dzięki skuteczności nauka zwycięży”.

Fragment wywiadu telewizyjnego dla BBC, 17 III 2004

AADAM
AADAM
11 lat temu

Do dkśh
Zamiast orażać ludzi zacznicjcie mysleć to nie boli. A cytat ten nie pochodzi z prasy katolickiej tylko z książki Stephena W. Hawkinga pt. Ilustrowana Teoria Wszystkiego – Powstanie i Losy Wszechświata. Wydawnictwo ZASK i S-KA strona 133 i 134.
Kłamstow, klamstwem podparte i kłapstwem wsparte, typowe dla ateistów obrazanie. Już to tutaj stosuje pan Nogieć. Obelgi jednak to nie argumenty, ktorych wam brakuje w dyskusji, dlatego wyzywacie innych bo to proste, niestety głupie.

dkśh
dkśh
11 lat temu

[quote name=”AADAM”]…Gdy znajdziemy odpowiedź na to pytanie, będzie to ostateczny tryumf ludzkiej inteligencji – poznamy bowiem wtedy umysł Boga!
Stephen Hawking[/quote]

Stephen Hawking nic takiego nie powiedział. Zamiast cytować katolickie gazety które z wiadomych względów cytują z kontekstu tylko to co im odpowiada, proszę zasięgnąć podstawowej wiedzy z fizyki i astronomii. Pańskie liczne wpisy na forach dowodzą, że nie ma Pan o niczym pojęcia.

AADAM
AADAM
11 lat temu

Normalne podejście naukowe polega na konstrukcji matematycznych modeli przedstawiających rzeczywistość. Gdy odkryjemy kompletną teorię z biegiem czasu stanie się ona zrozumiała dla wszystkich. Wtedy wszyscy bedą mogli wziąć udział w dyskusji nad problemem, dlaczego wszechświat i my sami istniejemi. Gdy znajdzemy odpowiedź na to pytanie, będzie to ostateczny tryumf ludzkiej inteligencji – poznamy bowiem wtedy umysł Boga.!
Stephen Hawking

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
11 lat temu

[quote name=”MBB”]Jak zdąrzyłem zauwazyć na tym forum jest kilku ateistów i postkomunistów, którzy mają chyba własny kompleks niższości. Wszystkich adwersarzy wyzywają od wrchołów, chuliganów, ciemnogrodu, wriatów, głubców robiących błedy, itp. Posądzają wszystkich o wspólne niki. A to że REALISTA to AADAM, AADAM to MMM, MMM, że to Krysia, Krysia, że to Zosia, Zosia to Dziechciarz, itd. Wiąże się to niewątpliwie z brakiem argumentów w dyskusji. Śmiechu to wszystko jest warte. Śmiejmy się wieć dalej z tego, że Jan Orkisz to hugo knote, hugo knote to Tomasz 2012, Tomasz 2012 to Olkuski obserwator, Olkuski obserwator to Piotr Nogieć. Piotr Nogieć to Dyl_Sowizdrzał, Dyl_Sowizdrzał to Polak z Polski, Polak z Polski to emeryt z OFNE, emeryt z OFNE to mgr. ekonomi, mgr. ekonomi to młody 1977, młody 1977 to członek UP, członek UP to Jan Orkisz, itd. cha, cha, cha.[/quote]

Dyl_Sowizdrzał to Dyl_Sowizdrzał . Proszę szukać dziur tam gdzie ja Pan masz. Bedzie Pan miał 100% trafień.

Piotr Nogieć
Piotr Nogieć
11 lat temu

La Mothe Le Vayer est essentiellement critique : à la prétention du christianisme à être la seule vraie religion, il oppose les rites et dogmes de tous les peuples, dans un foisonnement d’énumérations et de contradictions. L’idée de Dieu elle-même n’est sans doute pas inhérente à la nature humaine, et l’argument du consentement universel est ruiné. La Mothe Le Vayer ne conclut null

Wolter
Wolter
11 lat temu

ha ha ha dobre na Przeglądzie każdy może być każdym.

Wolter
Wolter
11 lat temu

Albo nie, nie nawrócę się, bóg nie istnieje przecież.

Piotr Nogieć
Piotr Nogieć
11 lat temu

Boże, chyba się nawrócę… takie głupoty już wypisuję…

Piotr Nogieć
Piotr Nogieć
11 lat temu

Na katechezę!!! A nie do klubu świeckiego humanisty!

Wolter
Wolter
11 lat temu

To kim jesteś? Jesteś może mną? Wolterem? A może Jaroszem? Boskim poetą Olkusza?

Piotr Nogieć
Piotr Nogieć
11 lat temu

Wolter, daj mi spokój, nie jestem żadnym Dziechciarzem i nie chcę mieć z nim nic wspólnego, idź do kościoła, a nie udawaj świeckiego humanisty! Do katechizmów ciemna maso.

Wolter
Wolter
11 lat temu

[quote name=”Piotr Nogieć”]Mów za siebie Wolterze, mów za siebie, ode mnie proszę się odtentegować, wracać do kościoła, na rekolekcje!!![/quote]

więc jednak Dziechciarz, „odtentegować” to jego ulubiony wyraz występujący w felietonach . baw się dobrze.

Piotr Nogieć
Piotr Nogieć
11 lat temu

Mów za siebie Wolterze, mów za siebie, ode mnie proszę się odtentegować, wracać do kościoła, na rekolekcje!!!

Wolter
Wolter
11 lat temu

[quote name=”zunia”]Ha ha ha jak widać na Przeglądzie każdy może być każdym… .niezła zabawa… zgadujmy kto jest kim..[/quote]
Jarosz i Dziechciarz są na pewno oni mają stałe dyżury. Co do „Nogiecia” wątpię, jemu by się nie chciało.

Piotr Nogieć
Piotr Nogieć
11 lat temu

Nie róbcie ze mnie głupka, to ja jestem!!! Jestem tu tu tu tu tu tu !!! Zobaczcie mnie, zauważcie, to przecież ja (bóg nie istnieje), nie każdy jest kimś, tylko Ja jestem mną, bo przecież bóg nie istnieje. Jestem tu Wy kato maso.

zunia
zunia
11 lat temu

Ha ha ha jak widać na Przeglądzie każdy może być każdym… .niezła zabawa… zgadujmy kto jest kim..

Piotr Nogieć
Piotr Nogieć
11 lat temu

A Ja jestem ten niżej co wyżej, ja jestem , bóg nie istnieje, ponieważ jak pisał Wolter: „:Grâce à l’utilisation de matériaux de haute qualité, le mobilier urbain”

Piotr Nogieć
Piotr Nogieć
11 lat temu

[quote name=”Piotr Nogieć”]W sumie to przepraszam Łukaszu, że użyłem Twojego nazwiska, poniosło mnie, wydawało mi się, że to Ty masz coś do mnie, jeszcze raz przepraszam. Pozdrawiam![/quote]
[quote name=”Piotr Nogieć”][quote name=”Piotr Nogieć”]W sumie to przepraszam Łukaszu, że użyłem Twojego nazwiska, poniosło mnie, wydawało mi się, że to Ty masz coś do mnie, jeszcze raz przepraszam. Pozdrawiam![/quote]
No właśnie, kto jest kim na forach Przeglądu Olkuskiego?![/quote]
Dobre! To ja jestem Piotrem Nogieciem, ani ten wyżej, ani ten jeszcze wyżej.

Piotr Nogieć
Piotr Nogieć
11 lat temu

Jestem tylko ja i gadam ze sobą, przepraszam wszystkich, nie mam co robić z czasem, boję się powiedzieć ludziom prosto w oczy, co o nich myślę, dlatego robię to w internecie pod różnymi nikami – tak jest i wygodniej (nie muszę wychodzić z domu) i bezpieczniej (nie dostanę od nikogo w twarz ).

Piotr Nogieć
Piotr Nogieć
11 lat temu

[quote name=”Piotr Nogieć”]W sumie to przepraszam Łukaszu, że użyłem Twojego nazwiska, poniosło mnie, wydawało mi się, że to Ty masz coś do mnie, jeszcze raz przepraszam. Pozdrawiam![/quote]
No właśnie, kto jest kim na forach Przeglądu Olkuskiego?!

Piotr Nogieć
Piotr Nogieć
11 lat temu

W sumie to przepraszam Łukaszu, że użyłem Twojego nazwiska, poniosło mnie, wydawało mi się, że to Ty masz coś do mnie, jeszcze raz przepraszam. Pozdrawiam!

Piotr Nogieć
Piotr Nogieć
11 lat temu

[quote name=”Łukasz Jarosz”]Szanowny Panie Nogieciu, po raz pierwszy zajrzałem tu pod ten temat (nie mam czasu i chęci na przerzucanie się w internecie różnymi argumentami), rzadko zabieram głos, ale skoro po raz kolejny używasz mojego nazwiska, by znajdować potwierdzenie w swoich…[/quote]
Łukaszu Jarosz, chwali ci się, jesteś kolejnym, który porzucił liczne nicki i wreszcie po latach odważył się podpisać własnym imieniem i nazwiskiem, witaj w klubie, kto następny?

Łukasz Jarosz
Łukasz Jarosz
11 lat temu

Szanowny Panie Nogieciu, po raz pierwszy zajrzałem tu pod ten temat (nie mam czasu i chęci na przerzucanie się w internecie różnymi argumentami), rzadko zabieram głos, ale skoro po raz kolejny używasz mojego nazwiska, by znajdować potwierdzenie w swoich teoria, zostałem, wydaje mi się, wywołany do odpowiedzi : Szanowny Panie – myśl sobie co chcesz, uważaj co chcesz, jest mi to obojętne, proszę tylko zostaw mnie w spokoju, może chciałbyś, żeby mnie „szlag trafiał”, bo Ty sobie coś myślisz, niestety tak nie jest. Zostaw tylko mnie i moje nazwisko w spokoju – wydaje mi się, że to Ty się za mną wleczesz, bo wciąż używasz mojego nazwiska, by coś udowodnić. Na takie fora nie zaglądam, lecz co jakiś czas ktoś mnie informuje, że ktoś wywołuje moje nazwisko, że próbuje ze mną dyskutować, przerzucać się argumentami, ja dziękuję, nie uczestniczę. Jeszcze raz – zajmij się kimś innym, a najlepiej swoimi akwarelami.

Piotr Nogieć
Piotr Nogieć
11 lat temu

[quote name=”hrabia jan”]twoje teorie spiskowe nogieććć już nudzą to forum 🙁 🙁 🙁 :sad:[/quote]
Cóż mogę napisać? Tak wygląda skutek powszechnego kato-prania mózgu w mieście wyznaniowym. Humaniści Świeccy, razem, czy osobno, bardzo dużo pracy przed nami.

hrabia jan
hrabia jan
11 lat temu

twoje teorie spiskowe nogieććć już nudzą to forum 🙁 🙁 🙁 🙁

MONIKA KASZUBA
MONIKA KASZUBA
11 lat temu

żeby być rozpoznawalnym musisz wkleić nogieć swoją fotkę anfas 😀 😆 😆 😆 😆

MONIKA KASZUBA
MONIKA KASZUBA
11 lat temu

😀 😀 😀 😆 😆 :-* :-* :-*

aaadam nogieć
aaadam nogieć
11 lat temu

Aleś ty głupi Piotrze Nogieć niki ćmoje boje może będziesz sprawdzał adresy zamieszkania 😀 😀 😀 😀 😀

Piotr Nogieć
Piotr Nogieć
11 lat temu

.
Monika, sorry, że tak, ale Ty też możesz mi pisać Piotrek.

Czy uważasz, że ktoś, kto w mieście wyznaniowym oznajmia wszem i wobec że jest Ateistą może mieć jakiekolwiek opory? A szczególnie związane ze spotkaniem z najbliższymi mu światopoglądowo świeckimi humanistami? Oczywiście, że bardzo chętnie się spotkam, nie ma żadnych przeszkód.

Ale tak, jak napisałem wcześniej, nie wymagaj ode mnie, i nie spodziewaj się wielkiej dyskusji. Najbardziej zależy mi na tym, aby spędzić spokojnie czas wśród ludzi o podobnych poglądach. Monika, teraz test:
Nogieć stwierdza: – „bóg nie istnieje.” Jak reagujesz?
Podpowiem Ci jak chcę, abyś zareagowała:
– „Nogieć, to Twoja sprawa, możesz tak uważać, takie jest twoje prawo”… a potem możemy rozmawiać o reszcie.
Dziechciarz, Jarosz i wielu innych nie zdało tego testu, szlag ich trafia, że można myśleć inaczej i o tym głośno mówić i pisać, wloką się za mną jak pchły na ogonie, już kilka lat. Tutaj też są.

Monika Kaszuba
Monika Kaszuba
11 lat temu

Aha, czyli Pan przyjdzie mam rozumieć?

Piotr Nogieć
Piotr Nogieć
11 lat temu

[quote name=”Monika Kaszuba”]Dobrze Panie Nogieć, to się podpisałam, proszę bardzo – zadowolony? Bądź Pan odważny (skoro o odwadze mowa) i przyjdź na spotkanie, żeby podyskutować, a nie tylko obrażać ludzi przez Internet Panie odważny.[/quote]
Pani Moniko, dobry przykład, naprawdę bardzo Pani dziękuję. Proszę wskazać miejsce, w którym kogokolwiek obraziłem? Zanim się ocenia, dobrze jest znać cały kontekst „rozmowy”. Zresztą, darujmy sobie, poprośmy innych, aby też podpisywali się własnym imieniem i nazwiskiem, na razie tylko tutaj, traktujmy humanizm świecki poważnie. Wtedy będzie nam wszystkim łatwiej i obiektywniej ocenić kto tak naprawdę ubliża i miesza.

Kto następny? AADAM, MMM, MBB, Realisto, Odra, misjonarzu, dawać bohaterowie, Kobieta się ODWAŻYŁA, a wy tchórze co?

B
B
11 lat temu

Normalne podejście naukowe polega na konstrukcji matematycznych modeli przedstawiających rzeczywistość. Gdy odkryjemy kompletną teorię z biegiem czasu stanie się ona zrozumiała dla wszystkich. Wtedy wszyscy bedą mogli wziąć udział w dyskusji nad problemem, dlaczego wszechświat i my sami istniejemi. Gdy znajdzemy odpowiedź na to pytanie, będzie to ostateczny tryumf ludzkiej inteligencji – poznamy bowiem wtedy umysł Boga.
Stephen Hawking