27.01.2012 – wieczorem poinformowano olkuską Straż Miejską, że na ulicy Kościuszki przebywa przemarznięty młody mężczyzna. Strażnicyna miejscu zastali nietrzeźwego, dygoczącego z zimna mieszkańca sąsiedniej gminy. Z trudnością trzymał się słupka, aby się nie przewrócić.  Miał szczęście – został doprowadzony przez funkcjonariuszy do miejsca zamieszkania, a było już kilkanaście stopni poniżej zera!

30.01.2012 – po południu Straż Miejska otrzymała informację, że w jednym z domów w Bogucinie Małym może przebywać jego mieszkaniec w warunkach zagrażających jego życiu. Na wskazanej posesji w zupełnie nieogrzewanym domu strażnicy znaleźli 69-letniego wychłodzonego mężczyznę. Na zewnątrz było 16 stopni poniżej zera! Został dowieziony do ośrodka dla bezdomnych.

31.01.2012  – wieczorem – po informacji o przebywaniu ludzi w pustostanie przy ulicy Miłej – strażnicy kontrolowali wskazaną posesję. Na miejscu zastali dwóch bezdomnych, którzy odmówili przeniesienia się do schroniska. Z propozycją pomocy strażnicy byli również w dniu następnym rano, gdy termometry wskazywały prawie 20 stopni poniżej zera. Również i wtedy bezdomni zdecydowali, że zostaną na miejscu. Posesja jest monitorowana przez SM.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze