koncert waamp fot1

Co dwa tygodnie ze sceny w samym środku olkuskiej starówki rozbrzmiewa muzyka. Na pierwszym letnim koncercie plenerowym, który odbył się pod koniec czerwca, wystąpiły dwa młodzieżowe zespoły rockowe. W ubiegłą niedzielę olkuszan bawiła grupa WAAMP. Sekstet specjalizujący się w oprawie imprez rozrywkowych i okolicznościowych ma w repertuarze szeroki wachlarz przebojów muzyki pop, rock, a także biesiadnej, góralskiej i cygańskiej. Nic zatem dziwnego, że dźwięki wpadających w ucho melodii przyciągały na Rynek wciąż nowych słuchaczy.

 

Zespół WAAMP istnieje od 2002 roku. Jak to często bywa początkowy skład grupy uległ zmianie, ale od ośmiu lat jest ten sam. WAAMP tworzą obecnie: Paweł Pawlik (instrumenty klawiszowe, wokal), Maciej Wróbel (gitara basowa, saksofon), Paweł Lewik (wokal, gitara elektryczna), Marcin Dąbrowski (gitara elektryczna, wokal), Dariusz Winnicki (saksofon, akordeon) i Grzegorz Goc (perkusja). A tak sami określają muzykę, którą od lat bawią uczestników różnorodnych imprez: – Nasz repertuar obejmuje zarówno ulubione utwory naszych pradziadków, jak też przeboje pop i rock, typową muzykę weselną, biesiadną, dancingową, a także góralską i cygańską. Na bieżąco sięgamy po najnowsze utwory z list przebojów, które staramy się opracowywać jak najszybciej po to, aby nasza oferta była ciągle aktualna. – powiedział lider zespołu Paweł Lewik.

Czy taka mieszanka gatunków i stylów muzycznych może się podobać? Odpowiedzi na to pytanie każdy sam mógł sobie udzielić obserwując otoczenie plenerowej sceny na Rynku w ubiegłą niedzielę. Olkuszanie zapełnili nie tylko ławki, ale też nadające się do siedzenia murki, a mimo to wielu musiało zadowolić się słuchaniem w pozycji stojącej. Nikogo nie zniechęciły ani burzowe chmury przepływające nad miastem, ani krople deszczu mogące zwiastować ulewę. Kiedy muzycy zespołu WAAMP wykonywali kolejne piosenki, słuchacze chwytali za telefony komórkowe, by utrwalić najciekawsze fragmenty koncertu. Po każdym skończonym utworze Rynek wypełniały głośne brawa, a do organizatorów z Miejskiego Ośrodka Kultury docierały kolejne prośby, by takie jak ten koncerty odbywały się częściej. WAAMP z pewnością zagra dla mieszkańców Olkusza jeszcze nie raz.

Więcej informacji o zespole WAAMP znaleźć można na stronie www.waamp.pl

MOK Olkusz

koncert waamp fot5

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze