1365220_abacus

1 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 5 w Olkuszu odbył się etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych.

Konkurs ten jest co roku organizowany przez Kuratorium Oświaty  w Krakowie. Składa się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego (finału). Stawka jest wysoka, gdyż laureaci etapu wojewódzkiego – oprócz nagród rzeczowych – otrzymują na koniec roku szkolnego celującą ocenę z matematyki i są zwolnieni z pisania sprawdzianu po klasie VI.

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkusz mgr Grażyna Kaziród już po raz drugi gościła uczestników zmagań rejonowych z  powiatów  olkuskiego i chrzanowskiego oraz ich opiekunów. Przybyłych na konkurs powitał dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacyjnego w Olkuszu mgr Andrzej Feliksik. Po konkursie na wszystkich czekał poczęstunek, przygotowany przez Radę Rodziców SP 5.

Następnie do oceny prac uczniów przystąpiła komisja konkursowa, składająca się z nauczycieli matematyki szkół podstawowych powiatu olkuskiego. Komisji przewodniczyły nauczycielki matematyki z SP 5- mgr Ewa Nocoń i mgr Anna Kasztenna.

Uczniowie  zgodnie stwierdzili, że  zadania w tym roku były wyjątkowo trudne. Nazwiska uczniów zakwalifikowanych do finału wojewódzkiego będą znane 19.12. Odbędzie się on w Krakowie 6.03.2012 r.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze