odblaskowa szkoła

30 października w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Odblaskowa szkoła”, na które zaprosiliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Pani  asp. Katarzyna Matras i sierż. Marika Guzik – Gajda przypomniały uczniom  zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz wręczyły dyplomy i nagrody dla laureatów konkursów, które odbywały się od września do października.

Natomiast klasa IIIa  pod opieką  pani Krystyny Janiów przygotowała  przedstawienie z cennymi radami,  jak być widocznym na drodze. Wspólnie z młodszymi i starszymi kolegami uczyliśmy się rymowanki: „Czy w Olkuszu, czy też w Łodzi każdy  z odblaskami chodzi”.
 Rodzicom uczniów przypomniano na „Dniu Otwartym” o znowelizowanej ustawie Prawo o ruchu drogowym, która nakłada na wszystkich pieszych obowiązek używania elementów odblaskowych.
Olkuska „Piątka” promowała inicjatywy ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym poprzez liczne konkursy, oraz wyposażyła wszystkich uczniów w  kamizelki i elementy odblaskowe.

 

 Koordynator akcji Agnieszka Wójcik

odblaskowa szkoła2

odblaskowa szkoła3

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze