spr julia

Zdzisław Wąs nie jest już trenerem piłkarek ręcznych SPR-u Olkusz. W poniedziałek, po przegranym meczu w Tczewie z tamtejszym Samborem, Zarząd klubu ze względu na brak satysfakcjonujących wyników, wypowiedział umowę szkoleniowcowi. Nowym opiekunem zespołu walczącego o byt w PGNiG Superlidze została Anna Niewiadomska.

Nowa trenerka poprowadzi Srebrne Lwice już w najbliższym sobotnim spotkaniu w Piotrkowie Trybunalskim. Pojedynek z sąsiadem w tabeli, będzie dla olkuszanek jednym z najważniejszych sprawdzianów w obecnym sezonie, a strata choćby punktu może je bardzo drogo kosztować. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że SPR zamyka klasyfikację i jest głównym kandydatem do spadku z Ekstraklasy.

W piątek Anna Niewiadomska poprowadzi z drużyną pierwsze zajęcia treningowe. Dzień później czeka ją prawdziwy test w hali Piotrcovii. Liczymy, że zasada „nowej miotły” przyniesie pożądany efekt – mówi dyrektor klubu Katarzyna Polak. – Z trenerem Wąsem rozstaliśmy się po dżentelmeńsku. Naszym priorytetem jest utrzymanie, a dotychczasowe wyniki uzyskiwane przez zespół nam tego nie gwarantują – dodaje prezes SPR-u Marcin Kubiczek.

Dla Anny Niewiadomskiej to drugie podejście do roli szkoleniowca olkuskich Lwic. Poprzednio w duecie z Aleksandrą Pawelską, nowej/starej trenerce nie udało się utrzymać drużyny na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju. Był to sezon 2009/2010, kiedy to nasze zawodniczki w roli gospodarza mecze rozgrywały w Chełmku. Jeśli tym razem sportowa misja zakończy się powodzeniem, Anna Niewiadomska z pewnością będzie mogła liczyć na przedłużenie kontraktu. Ten podpisany w środku tygodnia obowiązuje jedynie do zakończenia obecnych rozgrywek.

Zmiana na stanowisku trenera, to nie jedyne roszady jakie w ostatnich dniach nastąpiły w SPR-ze. Klub dopina szczegóły kontraktu z nową zawodniczką – konkretnie skrzydłową, która już w sobotę być może zagra w „żółto-czerwonych” barwach. Działacze jak na razie nie chcą ujawniać nazwiska piłkarki.

 

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
L. Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
L.
L.

Jeżeli spadniecie w notowaniach to wam radni zabiorą część kasy, którą dostaliście na 2015 rok.